Ankara

Telefon

+903129700288

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Türkiye Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Türkiye Vize Merkezi Ankara şubesine hoş geldiniz. Bu sayfa Ankara’dan e-vize ikamet izni, çalışma izni ya da vatandaşlık işlemleri yapacak kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Türkiye Vize Merkezi olarak başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize Merkezi uzmanları, güncel prosedürlerin izlenmesi açısından başvuru işlemlerini en doğru ve mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirmektedir.

Yazının içeriğinde Ankara’dan çalışma izni başvurusu nasıl yapılır, vatandaşlık işlemleri nasıl yapılır, çalışma izni nasıl alınır ve e-vize nasıl alınır gibi konulara ilişkin bilgi verilmiştir. Başvuru yapmak ya da detaylı bilgi almak için +90 (312) 970 02 88 numaralı hattan ya da [email protected] adresinden Vize Merkezi Ankara şubesine ulaşabilirsiniz. Temsilcilerimiz aklınıza takılan her türlü soruyu yanıtlayarak sizlere memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Ankara E-Vize Nasıl Alınır?

Vizeden muaf olmayan ve geçerli bir ikamete sahip olamayan yabancıların Türkiye’ye giriş yapabilmek için geçerli bir Türkiye vizesine sahip olması gerekmektedir. Yabancılara düzenlenen vizelerden biri de e-vizedir. E-vize elektronik bir belgedir ve seyahat ederken adınıza düzenlenmiş vizenin çıktısını taşımanız gerekmektedir. Yalnızca turistik ve ticari amaçlı seyahatler için uygundur. Vizenin tek/müteaddit giriş durumu, vize ücretleri ve başvuru evrakları kişinin uyruğuna ve diğer unsurlara göre değişiklik göstermektedir.

Çevrimiçi başvuru sayesinde Ankara'dan e-vize almak mümkündür. Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için evrak taramalarının [email protected] adresine iletilmesi gerekmektedir. Ankara’dan Türkiye vizesi almak isteyen kişiler evrakları kargo ya da kurye ile de iletebilirler. E-vize başvurusunda, konsolosluğa yapılan başvurularda olduğu gibi çok sayıda evrak şartı aranmaz. Daha az evrakla kolaylıkla başvuru yapılabilir. Evraklar başvuru türüne göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi almak ve evrak listesi talep etmek için Tel: +90 (312) 970 02 88 numaralı hattan Vize Merkezi temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Evrakların Türkiye Vize Merkezi Ankara şubesine ulaşmasının hemen ardından vize işlemleri başlatılmaktadır. Vize işlemleri tamamlandıktan sonra başvuru konsolosluğa sunulmaktadır. Vizenin onaylanmasının ardından başvuru sahibi bilgilendirilmekte ve adına düzenlenmiş olan elektronik vize, e-mail yoluyla iletilmektedir.

Ankara İkamet İzni Nasıl Alınır?

İkamet izni, çeşitli nedenlerle Türkiye’de ikamet edecek yabancılara vize ve vize muafiyeti dışında ikamet etme hakkı tanıyan bir belgedir. Türkiye’de uzun süre kalmayı planlayan yabancıların ikamet izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Ankara ikamet izni için 6 farklı başvuru türü bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Uzun Dönem İkamet İzni
 2. Aile İkamet İzni
 3. Kısa Dönem İkamet İzni
 4. İnsani İkamet İzni
 5. Öğrenci İkamet İzni
 6. İnsan Ticareti Mağduru İkamet İzni

Doğru bir başvuru yapmanın ilk şartı, başvuru türünün doğru belirlenmesidir. Başvuru türü, kişinin uyruğu, statüsü, Türkiye’de kalış amacı, kalış süresi ve çeşitli unsurlara göre değişiklik göstermektedir. Hangi türde başvuru yapmanız gerektiğini öğrenmek için [email protected] adresinden e-mail yoluyla ya da Tel: +90 (312) 970 02 88 numaralı hattan Türkiye Vize Merkezi Ankara temsilcilerine ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara Kısa Dönem İkamet İzni

İkamet izin türlerinden biri olan kısa dönem ikamet izni belirli süreler ile düzenlenen oturum iznidir. Ankara’dan turistik, ticari, tıbbi tedavi amaçlı, yatırım amaçlı, bilimsel araştırma, staj ya da Türkçe kurslarına katılmak için ikamet iznine başvuru yapacak kişilerin Ankara kısa dönem ikamet izni başvurusunda bulunması gerekmektedir. Kısa dönem ikamet izni her defasında 2 yıllık süreler ile düzenlenmektedir. Yalnızca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları ile belirlenen ölçütlerde yatırım yapacak kişilere 5 yıla kadar düzenlenebilmektedir.

Ankara ikamet izni başvurularından önce başvuru sahibi, gerekli evraklar ve diğer işlemler hakkında bilgilendirilmektedir. Vize Merkezi, başvuru sahibi adına ön kayıt oluşturarak randevu tanımlamaktadır. Randevu gününe kadar başvuru evraklarının hazırlanması gerekmektedir. Başvuru evrakları ibraz edilerek başvuru tamamlanır.

 • Pasaport: Pasaport fotoğrafının bulunduğu sayfa ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri ile birlikte ibraz edilir.
 • İkamet İzni Başvuru Formu: Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalı olarak ibraz edilmektedir.
 • 4 adet Biyometrik Fotoğraf: Fotoğrafın beyaz arka fonlu olması 6 aydan eski olmaması gerekmektedir.
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası: Sigorta ikamet boyunca geçerli olmalıdır.

Başvuru sahibinin uyruğu, yaşı, mesleği ve çeşitli durumlara göre evraklarda birtakım değişiklikler söz konusu olabilir. İkamet izni Ankara başvurularında İl Göç İdaresi Müdürlüğü zaman zaman ek evrak talep etmektedir. Evraklar ve başvuru hakkında daha detaylı bilgi için +90 (312) 970 02 88 numaralı hattı arayabilir ya da [email protected] adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Ankara şubesine ulaşabilirsiniz.

Ankara Uzun Dönem İkamet İzni

Uzun dönem ikamet izni, başvuruya istinaden süresiz düzenlenebilen bir oturum iznidir. Ankara uzun dönem ikamet izni başvurusunda bulunmak için başvuru sahibinin bazı şartları taşıması ve başvuru belgelerini ibraz etmesi gerekmektedir. Başvuru koşulları aşağıdaki gibidir;

 • Başvuru sahibinin Türkiye’de en az 8 sene aralıksız olarak ikamet etmiş olması,
 • Gelirinin ailesinin ve kendisinin geçimini sağlayacak düzeyde olması,
 • Son 3 yıl içerisinde herhangi bir sosyal yardım almamış olması,
 • Kamu düzeni açısından herhangi bir tehdit oluşturmaması,
 • Sağlık sigortasının olması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartları taşıyan ve başvuru evraklarını ibraz eden kişilerin başvuruları alınmaktadır. Başvuru evrakları, kişinin uyruğu ve yaşı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir. Ankara uzun dönem ikamet izni başvurusunda bulunmak ya da başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak için +90 (312) 970 02 88 numaralı hattan ya da [email protected] adresinden bilgi alabilirsiniz.

Ankara Aile İkamet İzni

Ankara aile ikamet izni aile ya da evlilik gibi gerekçelerle oturum iznine başvuracak kişilerin müracaat etmesi gereken izin türüdür. Evrakları iletmeniz halinde başvuru işlemleriniz hızlı ve en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir. Evraklar, başvuru sahibinin statüsü, mesleki durumu, yaşı, uyruğu ve kalış amacı gibi durumlara bağlı değişiklik göstermektedir. Türkiye Vize Merkezi Ankara şubesi ile iletişime geçerek hazırlamanız gereken evraklar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru sahibi adına ön kayıt işlemleri yapılarak Göç İdaresi Müdürlüğü randevusu oluşturulmaktadır. Randevu gün ve saatinde gerekli evrakların ibraz edilmesiyle başvuru tamamlanmaktadır.

Aile ikamet iznine yalnızca; Türk vatandaşlarının, Türkiye’de ikamet izni ile kalan kişilerin, ikincil koruma statüsündeki kişilerin, mültecilerin ve 5901 sayılı kanunun 28. Maddesindeki kişilerin;

 • Eşi
 • Kendisinin bağımlı çocuğu
 • Kendisinin 18 yaşından küçük çocuğu
 • Eşinin 18 yaşından küçük çocuğu başvuru yapabilir.

Aile ikamet izni her defasında 3 yıla kadar düzenlenebilir. Her ne koşulda olursa olsun destekleyicinin ikametini aşmayan süreler ile düzenlenmektedir. Ankara aile ikamet izni hakkında detaylı bilgi almak ya da başvuruda bulunmak için +90 (312) 970 02 88’i arayabilir ya da [email protected] adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Ankara şubesine ulaşabilirsiniz.

Ankara Öğrenci İkamet İzni

Türkiye’de öğrenim gören yabancıların başvurması gereken oturum iznidir. 18 yaşından küçük aile ikametine sahip yabancıların ilk ve ortaöğretime devam etmeleri için öğrenci ikamet iznine gerek yoktur. 18 yaşından sonra öğrenci ikamet iznine başvurmaları gerekmektedir. Ön lisans, yüksek lisans, doktora, lisans ve benzeri yükseköğrenim programlarında öğrenim görecek yabancıların da öğrenci ikamet iznine başvuru yapması gerekmektedir. Ankara öğrenci ikamet izni başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için başvuru evraklarının hazırlanması gerekmektedir.

Öğrenci ikamet izni başvuruları için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Öğrenci İkamet İzni Başvuru Formu: Form imzalı olarak ibraz edilir.
 • Pasaport: Fotokopileri ile birlikte ibraz edilmelidir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Güncel olmayan fotoğraflar geçersizdir. Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.
 • Konaklama belgeleri: Kira kontratı, yurt belgesi ve benzeri şekilde konaklama belgeleri başvuruda ibraz edilmelidir.
 • Öğrenci Belgesi
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası

Öğrenci ikamet izni başvuruları hakkında daha fazla bilgi almak için +90 (312) 970 02 88 numaralı hattan ya da [email protected] adresinden Vize Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Ankara Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çalışma izni yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’de yasal olarak çalışması için gereken izin belgesidir. Türkiye Vize Merkezi Ankara şubesi, işlemlerden önce başvuru sahibini gerekli evraklar ve başvuru koşulları hakkında detaylı olarak bilgilendirmektedir. Yabancının ülkemizde herhangi bir işletmede çalışmasına izin verilmemektedir. Bu sebeple başvurularda bir işletme ya da işverenle sözleşme şartı aranmaktadır. Başvuru işlemleri Vize Merkezi uzmanları eşliğinde prosedürlere uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için gerekli evrakların iletilmesi gerekir.

Ankara çalışma izni başvurusundan önce başvuru sahibinin hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Pasaport
 • İş sözleşmesi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Diploma

İşletmenin hazırlaması gereken evraklar ise şu şekildedir;

 • Ön izin belgesi
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • İşyeri bilançosu

Çalışma izni olmadan yabancı işçi çalıştırılmaması gerekmektedir. Çalışma izni olmaksızın çalışan kişiye ve işverene cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Başvurunun olumsuz sonuçlanmaması ve doğru bir başvuru yapılması adına dikkat edilmesi gereken pek çok husus söz konusudur. Bu sebeple çalışma iznine başvuru yapmadan önce muhakkak bir uzmandan yardım alınması gerekir. Detaylı bilgi almak için +90 (312) 970 02 88’i arayabilir ya da [email protected] adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Ankara temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Vatandaşlık kazanan yabancı, diğer Türk vatandaşları ile aynı haklara sahip olmaktadır. Vatandaşlık doğuştan ya da sonradan kazanılabilmektedir. Doğum yeri esasına ya da soy bağı esasına bağlı Türk vatandaşı sayılır. Türk anne/babadan olan çocuk, Türkiye’de bulunan çocuk, Türkiye’de doğmuş olup yabancı anne/babadan dolayı herhangi bir vatandaşlık kazanamayan çocuk Türk vatandaşı sayılmaktadır. Bunun yanı sıra ikamet şartına bağlı olarak, evlat edinilme ya da evlenme yoluyla da Türk vatandaşlığının kazanılması mümkündür. Vatandaşlık işlemleri, kişinin durumuna en uygun şekilde yapılmalıdır.

Gerekli koşulları sağlayan ve başvuru evraklarını ibraz eden kişilerin vatandaşlık müracaatları alınmaktadır. Ankara vatandaşlık işlemleri detaylı bilgi sahibi olmak için [email protected] adresinden e-mail ile ya da +90 (312) 970 02 88 numaralı hattı arayarak Türkiye Vize Merkezi Ankara şubesine ulaşabilirsiniz.

Türkiye Vize Merkezi, Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp