İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 02 88

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Türkiye Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Türkiye Vize Merkezi İzmir şubesine hoş geldiniz.

Bu sayfa, İzmir’den Türkiye vizesi, ikamet izni, çalışma izni ve vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Özellikle ilk başvurularda, kişinin kafa karışıklığı yaşaması oldukça normaldir. Vize Merkezi uzmanları, başvuru sürecinde kişiye danışmanlık hizmeti sunarak işlemlerin en doğru şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Bu sayfada başvuru işlemlerine ilişkin detaylı bilgiye yer verilmiştir. Öncelikle yazının devamını dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. İlk başvuru, uzatma başvurularında bulunmak, başvuru evrakları, ücretleri ya da başvuruya ilişkin aklınıza takılan herhangi bir konuda bilgi almak için +90 (232) 970 02 88 numaralı hattı arayabilir ya da izmir@vizemerkezi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İzmir E-Vize Nasıl Alınır?

Elektronik vize ya da e-vize, yabancı ülke vatandaşları için düzenlenen bir vize uygulamasıdır. Pasaporta basılan vizelere alternatif olarak uygulanan elektronik bir belgedir. E-vize başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. Konsolosluk başvurularında olduğu gibi randevu alımına gerek yoktur, bu sayede kısa sürede İzmir’den e-vize almak mümkündür. E-vize, turistik ve ticari amaçlı kullanım için uygundur. Vizeden muaf olan kişiler başvuruda bulunamamaktadır.

Vize başvuruları genellikle 2 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize bilgileri (izin verilen kalış süresi, tek veya müteaddit giriş bilgisi) ve başvuru ücretleri başvuru sahibinin uyruğuna göre belirlenmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için evrakların Türkiye Vize Merkezi İzmir şube temsilcilerine iletilmesi yeterlidir. Gerekli işlemler uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Başvuru evrakları, zaman zaman başvuru türü ve başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Vize Merkezi ile iletişime geçmeniz halinde başvuru evrak listesi tarafınıza iletilecektir.

İzmir’den Türkiye vizesi başvurusunda bulunmak, başvuru evrakları, vize ücretleri ve başvuruya ilişkin ayrıntılı bilgi almak için +90 (232) 970 02 88 numaralı hattı arayarak ya da izmir@vizemerkezi.com adresine yazarak Vize Merkezi İzmir temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

İzmir İkamet İzni Nasıl Alınır?

İkamet izni yabancı uyruklu kişilere Türkiye’de ikamet etme hakkı tanıyan bir belgedir. Başvuruya istinaden değerlendirilerek çeşitli süreler ile düzenlenebilir. İzmir oturma izni başvuruları 6 farklı türde yapılabilir. Bunlar; İnsani İkamet İzni, İnsan Ticareti Mağduru İkamet İzni, Öğrenci İkamet İzni, Aile İkamet İzni, Kısa Dönem İkamet İzni ve Uzun Dönem İkamet İznidir. Her bir başvuruda izlenen süreç benzerlik gösterse de başvuru koşulları ve evrakları değişiklik göstermektedir.

İzmir ikamet izni başvurusundan önce, başvuru türünün doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Başvuru türü ise, kalış amacı ağırlıklı olmak üzere, kişinin statüsü, mesleği ve benzeri durumlara bağlı değişiklik göstermektedir. Doğru türde yapılmayan başvurular geçersiz/ret ile sonuçlanmaktadır. Dolayısıyla öncelikle başvuru türünün doğru belirlenmesi gerekmektedir. İkamet izni İzmir başvuru türünüzü öğrenmek için +90 (232) 970 02 88 numaralı hattı arayabilir ya da izmir@vizemerkezi.com adresinden Türkiye Vize Merkezi İzmir şubesine ulaşabilirsiniz.

İzmir Kısa Dönem İkamet İzni

Kısa dönem ikamet izni yabancı uyruklu kişilere Türkiye’de kısa süreli ikamet izni tanır. Her seferinde 2 yıllık düzenlenen bu izin belgeleri, bazı durumlarda 5 yıla kadar verilebilmektedir. KKTC vatandaşları ile yatırımcılara 5 yıla kadar oturum izni süresi tanınabilir. Aşağıda listelenen gerekçelerle Türkiye’de ikamet edecek kişiler İzmir kısa dönem ikamet izni başvurusunda bulunabilir.

 • Tıbbi Tedavi
 • Öğrenci Değişim Programları
 • Staj
 • Türkçe Kursu
 • Yatırım
 • Turistik
 • Ticari
 • Bilimsel Araştırma

Başvuru koşulları, başvurunun türüne göre belirlenmektedir. Başvuru şartlarına uygun kişilerin evraklarını Vize Merkezi’ne iletmeleri yeterlidir. Gerekli işlemler başvuru sahibi adına Vize Merkezi uzmanları tarafından en doğru şekilde gerçekleştirilir. Ortak başvuru evrakları şu şekildedir;

 • Pasaport
 • Kısa Dönem İkamet İzni Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Geçim Belgeleri
 • Konaklama Belgeleri

Başvuru evrakları, kişinin uyruğu, yaşı, mesleği, kalış amacı ve bunun gibi etkenler doğrultusunda belirlenmektedir. Her koşulda, Göç İdaresi’nin ek evrak talep etme durumu söz konusu olabilir. Başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi almak için izmir@vizemerkezi.com adresinden ya da +90 (232) 970 02 88 numaralı hattan Türkiye Vize Merkezi İzmir şubesine ulaşabilirsiniz.

İzmir Uzun Dönem İkamet İzni

Uzun dönem oturma izni süresiz düzenlenen bir belgedir. Başvuru sahiplerinin;

 1. Türkiye’de 8 yıl aralıksız ikamet etmiş olması
 2. Sosyal yardım almamış olması (Son 3 yıl içerisinde)
 3. Sağlık sigortasının olması
 4. Gelir düzeyinin yeterli olması
 5. Kamu güvenliği açısından tehdit oluşturmaması gerekmektedir.

Vize Merkezi’nden evrak listesi talep eden başvuru sahiplerine İzmir uzun dönem ikamet izni başvuru evrakları ve bu evrakların ne şekilde hazırlanması gerektiği ayrıntılı olarak iletilmektedir. Başvuru evrakları; kalış amacı, kişinin uyruğu, mesleği vb. etkenler doğrultusunda şekillenir. Bu sebeple net bir evrak listesinden söz edebilmek için Vize Merkezi temsilcileri ile iletişime geçmeniz ve gerekli bilgileri aktarmanız gerekmektedir. Evrak listesi talep etmek için +90 (232) 970 02 88 numaralı hattı arayabilir ya da izmir@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz.

İzmir Aile İkamet İzni

Türkiye’de evlilik/aile amaçlı ikamet edecek yabancılara aile ikamet izni başvurusu yapılmaktadır. Aile ikamet izni 3 yıla kadar düzenlenen bir oturma iznidir. İkamet izin süresi, destekleyicinin ikamet süresini aşmayacak şekilde verilmektedir. Türk vatandaşları, mülteciler, Türkiye’de oturma izni olanlar, ikincil koruma statüsündeki kişilerin eşi ve çocukları başvuru yapabilmektedir. Başvuru yapabileceği çocukları, kendisinin ve eşinin 18 yaşından küçük ya da bağımlı çocuklarıdır.

Türkiye Vize Merkezi İzmir şubesi aracılığıyla yapılan başvurularda, başvuru sahibi gerekli hususlar hakkında detaylı olarak bilgilendirilmektedir. Tüm işlemler alanında uzman kişiler eşliğinde gerçekleştirilerek en doğru şekilde başvuru yapmaktadır. Başvuru sahibinin gerekli başvuru evraklarını hazırlaması yeterlidir. Başvuru evrakları ise, başvuru sahibinin kişisel ve mesleki bilgileri ile destekleyici bilgileri gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. İzmir aile ikamet izni başvurusunda bulunmak ya da başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için izmir@vizemerkezi.com adresine yazarak veya +90 (232) 970 02 88 arayarak ulaşabilirsiniz.

İzmir Öğrenci İkamet İzni

Türkiye’de öğrenim gören yabancılara ikamet izni tanıyan belge öğrenci ikamet iznidir. İzmir’den başvuru yapacak ön lisans, lisans, doktora, yüksek lisans gibi yükseköğrenim ve ilk/ortaöğretim öğrencisi yabancıların İzmir öğrenci ikamet izni başvurusunda bulunması gerekmektedir. İzin süreleri öğrenim süresine bağlı değişiklik göstermektedir. Başvuru evrakları ibraz eden kişilerin başvuruları alınmaktadır. Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Öğrenci İkamet İzni Başvuru Formu
 • Pasaport Aslı ve Fotokopisi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Konaklama belgeleri
 • Öğrenci Belgesi
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası

Başvuru evrakları destekleyici ve kişisel bilgilere göre değişiklik göstermektedir. Türkiye Vize Merkezi İzmir şubesi ile +90 (232) 970 02 88 arayarak ya da izmir@vizemerkezi.com adresine yazarak iletişime geçebilir, başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İzmir Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çalışma izni, yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de çalışmasına izin verildiğine dair düzenlenen bir belgedir. Çalışma izni olmayan kişilere ve çalıştıran işverene cezai işlem uygulanmaktadır. Hiçbir yabancının çalışma izni olmaksızın Türkiye’de çalışma hakkı yoktur. Bu sebeple İzmir çalışma izni başvurularının dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvuruda işletme ile yapılmış sözleşmenin olması gerekmektedir. Başvurular bireysel yapılmamaktadır, muhakkak bir işletme ya da işveren ile başvuru yapılması gerekir.

Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvuru işlemlerinin ardından evraklar ibraz edilerek başvuru tamamlanmaktadır. Başvuru şartlarını sağlayan kişilerin ibraz etmesi gereken evraklar şu şekildedir.

 • İş sözleşmesi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Diploma

Sözleşme yapılan işletme/işverenin hazırlaması gereken evraklar ise şu şekildedir;

 • Ön izin belgesi
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İşyeri bilançosu

Çalışma izni başvuruları prosedür takibinin güncel olarak yapılması gereken önemli bir işlemdir. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan başvurular güncel şartlara uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Başvurular hakkında detaylı bilgi almak için izmir@vizemerkezi.com adresinden e-posta yoluyla ya da +90 (232) 970 02 88 arayarak Türkiye Vize Merkezi İzmir şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Yabancıların Türk vatandaşlığı kazanabilmesi için iki yol vardır. Bunlardan ilki doğumla kazanılan vatandaşlıktır; soy bağı ya da doğum yeri esasına bağlı olmalıdır. Bir diğeri ise sonradan kazanılabilen vatandaşlıktır; Türkiye’de gayrimenkul alınması, evlilik yapılması, evlat edinilmesi, ikamet şartının sağlanması gibi şekillerde kazanılmaktadır. Vatandaşlık işlemlerinin kişinin durumuna uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Başvurular yerleşim yerinin bulunduğu valiliklere yapılmaktadır. Başvuru sürecinde gerekli işlemler Vize Merkezi uzmanları eşliğinde en doğru şekillerde gerçekleştirilmektedir.

İzmir vatandaşlık işlemlerinde başvuru evraklarının doğru ve eksiksiz bir şekilde ibraz edilmesi çok önemlidir. Belgeler, başvuru türü ve kişiye göre değişiklik göstermektedir. Vatandaşlık işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için izmir@vizemerkezi.com adresinden ya da +90 (232) 970 02 88 numaralı hattan Vize Merkezi İzmir temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye Vize Merkezi, İzmir

Vize Merkezi Personel

Türkiye ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz