Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (212) 970 02 88

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Türkiye Vize Merkezi, Konya

Türkiye Vize Merkezi Konya şubesine hoş geldiniz.

Bu yazı, ikamet izni, çalışma izni, vatandaşlık ve e-vize başvurularını Konya’dan yapacak kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Vize Merkezi olarak, vize işlemleri, ikamet, çalışma izni ve vatandaşlık işlemlerinde başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Başvuru usulleri hakkında bilgi sahibi olmayan pek çok kişi, hatalı işlemler yaparak zaman kaybı yaşamaktadır. Zaman kaybının yanı sıra, her seferinde başvurunun reddedilmesi ile birlikte işlem için ödenen ücret de maddi kayıp olarak kişiye yansıyacaktır. Başvuru sürecinizin aksamasından kaynaklı herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına bu süreçte muhakkak bir uzmandan yardım almanız gerekir.

Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda, kişi evraklar, ücretler ve başvuru sürecinde gereklilik arz eden bütün hususlar hakkında detaylı olarak bilgilendirilmektedir.  Çalışma izni, vatandaşlık işlemleri, Konya oturma izni ya da Konya’dan Türkiye vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan ya da konya@vizemerkezi.com adresinden e-mail yoluyla Türkiye Vize Merkezi Konya temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Konya E-Vize Nasıl Alınır?

E-vize, yabancı ülke vatandaşlarının ülkemize giriş yapabilmesi için düzenlenen elektronik bir belgedir. Başvuru işlemleri çevrimi yapılır bu sebeple Konya'dan e-vize almak mümkündür. Dış temsilciliğe yapılan vize başvurularına göre daha pratik bir başvuru söz konusudur. E-vize hızlı sonuçlanan bir vizedir dolayısıyla seyahatten 48 saat öncesine kadar başvuru yapılabilir. Buna rağmen vize başvurularının seyahatten 20 gün önce yapılması tavsiye edilir.

E-vize yalnızca turistik ve ticari seyahatler için uygundur. Vizenin tek giriş – müteaddit giriş durumu ve kalınabilecek gün sayısı kişinin uyruğuna göre değişiklik göstermektedir. Başvuru kolaylığından söz etmiş olsak da basit bir hatanın bile vize reddine sebep olacağını belirtmek gerekir. Dolayısıyla başvuru şartları hakkında bilgi sahibi olmayan birinin bir uzman aracılığıyla başvuru yapmasında fayda vardır.

Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için başvuru evraklarının taramasını Türkiye Vize Merkezi Konya temsilcilerine e-posta yoluyla iletilmesi yeterlidir. Başvuru evrakları kişinin uyruğu, yaşı, statüsü, vize türü gibi durumlara bağlı değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi almak için konya@vizemerkezi.com adresinden ya da +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Konya İkamet İzni Nasıl Alınır?

İkamet izni, yabancılara vize ya da vize muafiyeti dışında Türkiye’de ikamet hakkı tanıyan bir belgedir. Konya ikamet izni için 6 farklı başvuru türü bulunur. Bunlar;

 1. Uzun Dönem İkamet İzni
 2. Aile İkamet İzni
 3. Kısa Dönem İkamet İzni
 4. İnsani İkamet İzni
 5. Öğrenci İkamet İzni
 6. İnsan Ticareti Mağduru İkamet İzni

Başvuru türü, kalış amacı, kalış süresi ve benzeri durumlara göre değişiklik göstermektedir. Başvuru yapmadan önce muhakkak hangi türde müracaat edileceğine karar verilmesi gerekmektedir. Her başvuru türünün prosedürü bir diğerine göre değişiklik göstermektedir. Başvuru türü belirlendikten sonra şartları taşıyan ve gerekli belgeleri ibraz eden kişilerin başvuruları alınmaktadır. Oturum izni için hangi türde başvuru yapmanız gerektiğini öğrenmek için konya@vizemerkezi.com adresinden ya da +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan Türkiye Vize Merkezi Konya temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

Konya Kısa Dönem İkamet İzni

Kısa dönem ikamet izni yabancılara her defasında 2 yıla kadar düzenlenen kısa süreli oturum iznidir.  KKTC vatandaşlarına ve yatırımcılara 5 yıla kadar düzenlenebilir. Aşağıdaki gerekçeler ile Türkiye’de ikamet edecek kişilerin kısa dönem ikamet iznine başvuru yapmaları gerekir.

 • Bilimsel araştırma amaçlı Türkiye’ye gelen kişiler
 • Ticari amaçlar (İş kurmak vb.) ile Türkiye’de ikamet edecek yabancılar
 • Öğrenci değişim programlarına katılacak yabancılar
 • Turizm amaçlı Türkiye’de ikamet edecek yabancılar
 • Tıbbi tedavi amaçlı kalacak kişiler
 • Aile ikametini kaybeden ve Türkiye’de ikamet etmeye devam edecek kişiler
 • Türkçe kursuna katılacak yabancılar
 • Yatırım amaçlı gelen yabancılar
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları

Konya kısa dönem ikamet izni başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli evrakların randevu gününe kadar hazırlanması gerekmektedir. Vize Merkezi uzmanları, başvuru sahibi adına ön kayıt ve randevu oluşturduktan sonra başvuru işlemlerinin takibini en doğru şekilde gerçekleştirmektedir. İkamet izninde ibraz edilecek evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Pasaportun aslı ve fotokopileri
 • İkamet İzni Başvuru Formu (İmzalanmış olarak)
 • 4 adet Biyometrik Fotoğraf (6 aydan eski olmayan)
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası

İkamet izni Konya başvurularında evraklar, kişinin uyruğu, yaşı, mesleği vb. durumlara göre değişiklik göstermektedir. Başvuru evrak listesi talep etmek için +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan ya da konya@vizemerkezi.com adresinden Türkiye Vize Merkezi Konya şubesine ulaşabilirsiniz.

Konya Uzun Dönem İkamet İzni

Uzun dönem ikamet izni için yalnızca belirli şartları taşıyan ve gerekli belgeleri ibraz eden kişiler başvuru yapabilmektedir. Uzun dönem ikamet izni süresiz düzenlenebilir ve uzun dönem ikmaet izni olan kişiye; askerlik, kamuda çalışma gibi bazı hak ve yükümlülükler dışında Türk vatandaşları ile eşit haklar tanır. Uzun dönem ikamet iznine başvuru yapacak kişilerin şu koşulları sağlaması gerekir;

 • Gelir düzeyinin kendisi ve ailesinin geçimini sağlamak için yeterli olması
 • Aralıksız 8 yıl Türkiye’de ikamet etmiş olması
 • Son 3 sene içinde sosyal yardım almamış olması
 • Sağlık sigortasının bulunması
 • Kamu düzeni açısından tehdit unsuru oluşturmaması

Başvuru evrakları, birçok unsura göre değişiklik göstermektedir. Kişinin uyruğu, mesleği, yaşı vb. durumlara göre evrak listesi belirlenmektedir. Konya uzun dönem ikamet izni başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar hakkında detaylı bilgi almak için +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan ya da konya@vizemerkezi.com adresinden Türkiye Vize Merkezi Konya temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz.

Konya Aile İkamet İzni

Konya aile ikamet izni evlilik/aile birleşimi gibi amaçlarla Türkiye’de kalacak yabancılara düzenlenmektedir. Yalnızca Türkiye’de oturum izni ile kalan kişilerin, Türk vatandaşlarının, mültecilerin, ikincil koruma statüsündeki kişilerin ve 5901 sayılı kanunun 28. Maddesindeki kişilerin; 18 yaşından küçük ve bağımlı çocukları, eşinin 18 yaşından küçük ve bağımlı çocukları ile eşi için verilmektedir.

Aile ikamet izni olup sonradan boşanma ya da destekleyicinin ölmesi gibi sebeplerle iznini kaybeden kişiler, Türkiye’de ikamet etmeyi sürdürecekse kısa dönem ikamet iznine başvuru yapabilmektedir. Gerekli koşulları sağlayan başvuru sahiplerinin işlemleri Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla en doğru şekilde yapılmaktadır. Başvuru sahibi adına çevrimiçi işlem yapılarak Göç İdaresi Müdürlüğü randevusu oluşturulur. Evraklar doğru bir şekilde hazırlanarak randevu günü ve saatinde ibraz edilir.

İşlemlerin başlatılabilmesi için başvuru sahibinin gerekli evrakları hazırlaması ve bizzat gelerek ya da kargoyla iletmesi yeterlidir. Evraklar, kişinin uyruğu, mesleği, kalış amacı ve destekleyici bilgileri gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir. Hazırlamanız gereken evraklar hakkında detaylı bilgi almak için +90 (212) 970 02 88 arayabilir ya da konya@vizemerkezi.com adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Konya şubesine ulaşabilirsiniz.

Konya Öğrenci İkamet İzni

Türkiye’de öğrenim gören yabancılara ikamet izni tanıyan belgedir. 18 yaşından küçük ve aile ikamet izni olan yabancıların ilk/orta öğretime devam edebilmeleri için öğrenci ikamet iznine gerek yoktur. 18 yaşına kadar aile ikamet izni ile öğrenimine devam edebilirler. Yükseköğrenim öğrencileri ve aile ikamet izni olmayan ilk/orta öğretim öğrencilerinin başvuru yapması gerekir. Konya öğrenci ikamet izni işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Öğrenci İkamet İzni Başvuru Formu
 • Pasaport aslı ve fotokopisi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Konaklama belgeleri
 • Öğrenci Belgesi
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası

Konya’dan öğrenci ikamet izni başvuruları hakkında detaylı bilgi için +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan ya da konya@vizemerkezi.com adresinden Vize Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Konya Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çalışma izni, yabancıların Türkiye’de çalışması için gerekli bir belgedir. Başvuru şartlarını taşıyan kişilerin gerekli evrakları ibraz etmesi halinde başvurular alınmaktadır. Çalışma iznine başvuru yapacak kişilerin bir işletme ile sözleşme yapması gerekmektedir. Sözleşme olmayan başvurular geçersizdir. Vize Merkezi uzmanları, başvuru süreçleri hakkında kişiyi bilgilendirerek işlemleri prosedürlere uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Konya çalışma izni başvurusunda yabancının ibraz etmesi gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Pasaport
 • İş sözleşmesi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Diploma

İşveren ya da işletmenin hazırlaması gereken evraklar ise aşağıdaki gibidir;

 • Ön izin belgesi
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • İşyeri bilançosu

Çalışma izni başvuruları hakkında detaylı almak ve başvuruda bulunmak için +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan ya da konya@vizemerkezi.com adresinden Türkiye Vize Merkezi Konya temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Konya Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Vatandaşlık işlemleri, kişinin durumuna en uygun şekilde yapılması gereken işlemlerdir. Vatandaşlığın kazanılması soy bağı ya da doğum yeri esasına göre doğuştan kazanılabilir. Türkiye’de doğan ve anne/babadan dolayı herhangi bir vatandaşlık kazanamayan çocuk Türk vatandaşı sayılır. Aynı şekilde Türk anneden doğan çocuk doğrudan, Türk babadan olan çocuk ise babalık ispatlandıktan sonra Türk vatandaşı sayılır. Türkiye’de bulunan çocuk da soy bağı ve doğum yeri esasına bağlı vatandaşlık kazanan çocuklar gibi Türk vatandaşı sayılmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra vatandaşlık, evlilik, evlat edinilme ya da ikamet şartlarına bağlı olarak sonradan da kazanılabilir. Doğuştan Türk vatandaşı sayılmayan kişilerin, sonradan vatandaşlık kazanmak için belirli şartları sağlaması gerekir. Başvurunun kişinin durumuna en uygun türde yapılması gerekmektedir. Her başvuru türünde uygulanan şartlar bir diğerine göre değişiklik göstermektedir. Konya vatandaşlık işlemlerinin yapılabilmesi için gereken şartlara sahip olup olmadığınızı öğrenmek için konya@vizemerkezi.com adresinden ya da +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan Türkiye Vize Merkezi Konya şubesine ulaşarak detaylı bilgi alabilir ardından başvuru işlemleriniz için yardım alabilirsiniz.

Türkiye Vize Merkezi, Konya

Vize Merkezi Personel

Türkiye ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz