Çorlu

Telefon/Faks

+90 850 460 17 76

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Türkiye Vize Merkezi, Çorlu

Türkiye Vize Merkezi Çorlu şubesine hoş geldiniz. Bu yazı, e-vize, Türk vatandaşlığı, ikamet izni ya da çalışma iznine Çorlu’dan başvuru yapacak kişileri bilgilendirmek için hazırlanmıştır. Bu tür başvuru işlemleri için birçok prosedüre dikkat edilmesi gerekmektedir. Başvuruda herhangi bir hata yapılması, başvurunun reddine sebep olacaktır. Bu tür aksaklıklar yaşamamak adına bir uzmandan yardım alınmasında fayda vardır. Türkiye Vize Merkezi olarak çalışma izni, vatandaşlık, ikamet izni ya da e-vize başvuru süreçlerinde sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Güncel prosedürlerin takibi ve gerekli işlemler Vize Merkezi tarafından uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilir.

Vatandaşlık başvurusu, Türkiye vize başvurusu, Çalışma İzni başvurusu, İkamet İzni ya da uzatma başvuruları için +90 850 460 17 76 numaralı hattı arayarak ya da corlu@vizemerkezi.com adresine yazarak Vize Merkezi Çorlu şubesine ulaşabilirsiniz.

Çorlu E-Vize Nasıl Alınır?

E-vize Türkiye’ye seyahat edecek yabancılar için düzenlenen vize türlerinden biridir. Yalnızca turistik ve ticari seyahatlerde geçerlidir. Başvuruları da elektronik ortamda yapılmaktadır. Online başvuru sayesinde Çorlu'dan e-vize almak oldukça kolaydır. Konsolosluğa yapılan vize başvuruları gibi çok sayıda evrak ibraz edilmesine gerek yoktur. Başvuru kolaylığının yanı sıra, bazı hususlara son derece dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde vize reddedilecek, başvuru sahibi de ödediği vize ücretiyle maddi kayba uğrayacaktır. Türkiye Vize Merkezi Çorlu şubesi, Çorlu’dan e-vize almak isteyen kişilerin işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirmektedir.

Başvurunuzun başlatılabilmesi için pasaport taramasını Vize Merkezi Çorlu Şubesi’ne corlu@vizemerkezi.com adresinden iletmeniz ve seyahat planınızı aktarmanız yeterlidir. Başvuru esnasında ek evrak talebi söz konusu olabilir. Hazırlamanız gereken evraklar ile ilgili bilgi almak için +90 850 460 17 76 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Evrakların iletilmesi ve vize ücretinin ödenmesinin ardından gerekli işlemler en doğru ve hızlı şekilde uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Dilediğiniz an arayarak ulaşabilir ve başvuru durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Vize onaylandığında Vize Merkezi temsilcileri size ulaşarak, adınıza düzenlenen vizeyi e-mail yoluyla iletmektedir. Seyahat ederken e-vize çıktısı ile seyahat etmeniz gerekmektedir.

Çorlu İkamet İzni Nasıl Alınır?

İkamet izni, yabancı ülke vatandaşlarının vize ya da vize muafiyeti dışında Türkiye’de ikamet etmesine hak tanıyan bir izin belgesidir. İkamet izni talepleri için öncelikle doğru bir başvuru yapılması gerekmektedir. Türkiye Vize Merkezi Çorlu şubesi başvuru sürecinde kişiye danışmanlık ederek, bütün işlemleri uzmanlar eşliğinde gerçekleştirmektedir. Çorlu ikamet izni başvurusunda yapılması gereken ilk şey başvuru türünün belirlenmesidir. İkamet izni başvurusu 6 türlüdür. Bunlar;

Başvuru türü belirlendikten sonra, ona uygun bir başvuru yapılır. Her başvuru türünde aranan şartlar, ibraz edilmesi gereken evraklar ve ücretler değişiklik gösterir. Vize Merkezi uzmanlarına başvuru evraklarını iletmeniz halinde başvurunuz öncelikle çevrimiçi olarak yapılır. Ön kayıt yapıldıktan sonra yabancı adına İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nden bir randevu oluşturulur. Randevu günü evraklar ibraz edilerek başvuru tamamlanır.

Hangi türde başvuru yapmanız ve hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini +90 850 460 17 76 numaralı hattı arayarak ya da corlu@vizemerkezi.com adresine yazarak öğrenebilirsiniz. İkamet izni Çorlu başvuruları hakkında bilgi almak ya da başvurunuzun son durumunu kontrol etmek için dilediğiniz an arayarak Türkiye Vize Merkezi Çorlu şubesine ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Çorlu Kısa Dönem İkamet İzni

Çorlu kısa dönem ikamet izni ikamet izni başvuru türlerinden biridir. Yabancıya belirli bir süre Türkiye’de ikamet etme hakkı tanır. Her seferinde 2 yıla kadar düzenlenir. Turistik, ticari, Türkçe kursu, staj, bilimsel araştırma, yatırım ya da tıbbi tedavi amaçları ile ikamet edecek kişiler talep eder. Kısa dönem ikamet izni 2 koşuldan birini sağlayan kişiler için 5 yıla kadar düzenlenebilir. Bunlardan ilki; bakanlar kurulu tarafından belirlenmiş olan tutarlarda yatırım yapacak kişiler, bir diğeri ise; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarıdır.

Çorlu ikamet izni başvurusu için öncelikle çevrimiçi işlem yapılır. Ön kayıt sayfasından kişi bilgilerinin girişi yapılarak randevu oluşturulur. Randevu günü ve saati evraklar ibraz edilerek başvuru tamamlanır. Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport (İşlenmiş sayfalar ve bilgilerin yer aldığı sayfaların fotokopisi ile)
 • İkamet İzni Başvuru Formu (İmzalı olarak)
 • 4 adet Biyometrik Fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş)
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası (İkamet Boyunca Geçerli)

İkamet izni Çorlu başvurusu hakkında bilgi almak, başvuruda bulunmak ya da başvurunuzun durumu hakkında bilgi almak için +90 850 460 17 76 numaralı hattı arayabilir ya da corlu@vizemerkezi.com adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Çorlu şubesine ulaşabilirsiniz.

Çorlu Uzun Dönem İkamet İzni

Uzun dönem ikamet izni süresiz düzenlenen bir izin belgesidir. Yalnızca belirli şartları sağlayan ve başvuru evraklarını ibraz eden kişilerin başvuruları alınmaktadır. Uzun dönem ikamet iznine başvuru için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir.

 • Başvuru sahibinin Türkiye’de aralıksız 8 yıl boyunca ikamet etmiş olması,
 • Geçerli bir sigortasının bulunması,
 • Kendisinin ve varsa aile bireylerinin geçimini sağlayacak düzeyde gelirinin olması,
 • Kamu düzeni ya da kamu güvenliği için herhangi bir tehdit oluşturmaması,
 • Son 3 yıl içerisinde herhangi bir sosyal yardım almamış olması gerekmektedir.

Çorlu uzun dönem ikamet izni başvuru evrakları ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak için +90 850 460 17 76 numaralı hattı arayabilir ya da corlu@vizemerkezi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Çorlu Aile İkamet İzni

Türkiye’de evlilik ya da aile birleşimi amacıyla ikamet edecek kişilerin başvuru yapması gereken ikamet izni türüdür. Yabancıların başvurabileceği Çorlu oturma izni türlerinden biri olan, aile ikamet izni her defasında en fazla 3 yıllık süreler ile düzenlenir. Türkiye Vize Merkezi Çorlu uzmanları aile ikamet izni başvurusunda başvuru sahibine danışmanlık hizmeti vermektedir. Çorlu aile ikamet izni için yabancı adına ön kayıt yapılarak İl Göç İdaresi Müdürlüğüne randevu oluşturulmaktadır. Randevu günü başvuru evraklarının ibrazı ile başvuru gerçekleştirilmiş olur.

Mültecilerin, ikincil koruma statüsündeki kişilerin, 5901 sayılı kanunun 28. Maddesi kapsamına giren kişilerin, Türkiye’de geçerli bir ikamet izni olan yabancıların ya da Türk vatandaşlarının; yabancı eşi, kendisinin ya da eşinin 18 yaşından küçük çocuğu ve kendisinin ya da eşinin bağımlı çocuğu başvurabilmektedir.

Çorlu aile ikamet izni başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için +90 850 460 17 76 numaralı hattı arayarak ya da corlu@vizemerkezi.com adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Çorlu şubesine ulaşabilirsiniz.

Çorlu Öğrenci İkamet İzni

Türkiye’de öğrenim gören ya da öğrenim görecek yabancılar için düzenlenen izin belgesidir. Ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, TUS, DUS gibi yüksek öğrenim programlarına kayıtlı öğrenciler ile aile ikamet izni olmayan 18 yaşından küçük ilk ve orta öğrenim öğrencileri için başvuru yapılabilir. Aile ikamet izni olan yabancılar, öğrenci ikamet izni olmadan 18 yaşına kadar ilk ve orta öğretimlerine devam edebilmektedir.

Çorlu öğrenci ikamet izni başvuruları için Türkiye Vize Merkezi Çorlu şubesi tarafından yabancı adına ön kayıt yapılmaktadır. İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne randevu oluşturularak randevu gününde başvuru evrakları ibraz edilerek başvuru gerçekleştirilmektedir. Öğrenci ikamet iznine başvuru yapacak yabancıların başvurudan önce hazırlaması gereken evraklar şu şekildedir;

 • Öğrenci İkamet İzni Başvuru Formu (İmzalı)
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş)
 • Konaklama belgeleri (Yurt belgesi, kira kontratı vb.)
 • Öğrenci Belgesi
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası

Bazı durumlarda ek evrak talep edilmektedir. Başvuruda bulunmak, evraklar hakkında ya da herhangi bir konuda bilgi almak için +90 850 460 17 76 numaralı hattan ya da corlu@vizemerkezi.com adresinden temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çorlu Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Türkiye’de yabancıların çalışabilmesi için geçerli bir çalışma iznine sahip olması gerekmektedir. Çalışma izni olmadan ülkede çalıştığı tespit edilen kişilere cezai işlem uygulanır. Çorlu çalışma izni başvurusu için herhangi bir işletme ya da işveren ile sözleşme yapılmış olmalıdır. Çalışma izni, başvuru sahibinin bireysel başvuru yapabileceği bir izin türü değildir. Herhangi bir işte çalışmalarına izin verilmemektedir. Belirli bir işletme ile başvuru yapılmaktadır.

6 ay süreli geçerli bir ikamet izni olan kişiler başvuru yapabilir. Başvuruya ilişkin işlemler Türkiye Vize Merkezi Çorlu uzmanları eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Ön kayıt oluşturularak kişi adına bir randevu tanımlanır. Randevu günü evrakların ibraz edilmesi ile başvuru tamamlanır.

Başvuru sahibinin hazırlaması gereken evraklar şu şekildedir;

 • İş sözleşmesi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Diploma

İşverenin hazırlaması gereken evraklar şu şekildedir;

 • Ön izin belgesi
 • Vergi levhası
 • İşyeri bilançosu
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi

Çalışma izni başvurusunda bulunmak ya da başvuru hakkında detaylı bilgi almak için +90 850 460 17 76 numaralı hattı arayabilir ya da corlu@vizemerkezi.com adresine yazarak ulaşabilirsiniz.

Çorlu Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Türk vatandaşlığı doğumla ya da sonradan kazanılabilir. Vatandaşlık başvurusu yapmak için kişinin durumuna uygun bir başvuruda bulunmak gerekmektedir. Yabancılar soy bağı ya da doğum yeri esasına bağlı olarak vatandaşlık kazanabileceği gibi; evlenme yoluyla, evlat edinilme yoluyla, göçmen olarak ya da ikamet şartına bağlı olarak vatandaşlık kazanabilirler. Prosedür, başvuru türüne göre değişiklik gösterir.

Türkiye’de bulunan, Türkiye’de doğmuş olup, yabancı baba ya da anneden dolayı vatandaşlık kazanamayan çocuk, Türk anne ya da Türk babadan olan çocuk Türk vatandaşıdır. Yabancıların sonradan vatandaşlık kazanabilmesi için ikamet şartı 5 yıldır. Vatandaşlık Başvuruları başvuru sahibinin ikamet adresinin bağlı olduğu valiliğe yapılmaktadır.

Çorlu vatandaşlık başvurusunda bulunmak ya da vatandaşlık başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için +90 850 460 17 76 numaralı hattı arayarak ya da corlu@vizemerkezi.com adresinden e-posta yoluyla Türkiye Vize Merkezi Çorlu şubesine ulaşabilirsiniz.

Türkiye Vize Merkezi, Çorlu

Vize Merkezi Personel

Türkiye ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz