Adana

Telefon/Faks

+90 212 970 02 88

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Türkiye Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Türkiye Vize Merkezi Adana şubesine hoş geldiniz.

Bu sayfa, Adana’dan ikamet izni, vatandaşlık işlemleri, e-vize ve çalışma izni başvurusunda bulunacak kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Her bir başvuru sürecinde izlenmesi gereken prosedür farklıdır. Özellikle ilk başvuruda, başvuru sahibinin kafa karışıklığı yaşaması oldukça normal bir durumdur. Bu durumda prosedürlerin doğru bir şekilde izlenmesi açısından başvurudan önce bir uzmandan yardım alınmasında fayda vardır. Aksi takdirde başvurunun reddedilmesi gibi bazı aksaklıklar yaşanacaktır. Vize Merkezi olarak, danışmanlık kapsamında gerekli işlemleri en doğru şekilde gerçekleştirerek hizmet sunmaktayız.

Başvuru işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak için sayfayı okumanızı tavsiye ederiz. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan ya da adana@vizemerkezi.com adresinden e-mail yoluyla Türkiye Vize Merkezi Adana temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Adana E-Vize Nasıl Alınır?

Vize muafiyeti ya da geçerli bir oturum izni olmayan yabancıların Türkiye’ye giriş yapabilmesi için geçerli bir vizeye sahip olması gerekmektedir. Türkiye’nin uyguladığı vize uygulamalarından biri de e-vizedir. E-vize Türkiye’ye seyahat edecek yabancılar için düzenlenen elektronik bir belgedir. Onaylanan vize çıktısı ile seyahat edilmesi gerekir.

Adana’dan e-vize başvuruları internet üzerinden hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Adana’dan Türkiye vizesi başvuru işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için evrakların Vize Merkezi’ne e-posta ya da kargo yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Evraklar ulaştıktan sonra, başvuru işlemleri uzman kişiler eşliğinde tamamlanarak konsolosluğa sunulur. Vize başvuruları genellikle 2 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Onaylanan elektronik vize, başvurusu sahibine e-mail yoluyla iletilir.

Başvuru için gereken evraklar, vize bilgileri (tek giriş/müteaddit giriş, konaklama süresi, vize ücretleri) kişinin uyruğuna göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi almak için adana@vizemerkezi.com adresinden ya da +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan Türkiye Vize Merkezi Adana temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Adana İkamet İzni Nasıl Alınır?

İkamet izni, Türkiye’de ikamet etmeyi planlayan yabancıların başvuru yapması gereken izin belgesidir. Çeşitli türleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Uzun Dönem İkamet İzni
 2. Aile İkamet İzni
 3. Kısa Dönem İkamet İzni
 4. İnsani İkamet İzni
 5. Öğrenci İkamet İzni
 6. İnsan Ticareti Mağduru İkamet İzni

Adana ikamet izni başvuru türü, kalış amacına göre belirlenmektedir. Doğru bir başvuru için öncelikle başvuru türünün doğru belirlenmesi gerekmektedir. Başvuru türüne göre koşullar ve uygulanan prosedürler değişiklik göstermektedir. +90 (212) 970 02 88 numaralı hattı arayarak ya da adana@vizemerkezi.com adresine yazarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adana Kısa Dönem İkamet İzni

İkamet izni Adana başvurularını aşağıdaki gerekçeler ile gerçekleştirecek kişilerin kısa dönem ikamet iznine başvuru yapmaları gerekmektedir.

 • Bilimsel araştırma
 • Ticari
 • Değişim programları
 • Turizm
 • Tıbbi tedavi
 • Aile ikametinin kaybedilmesi sonucu ikamete devam edilmesi
 • Türkçe kursları
 • Yatırım

Adana kısa dönem ikamet izni her defasında 2 yıllık süreler ile düzenlenmektedir. Yatırım amaçlı başvuru yapacak kişiler ve KKTC vatandaşları için 5 yıla kadar düzenlenebilir. Her iki durumda da başvuru sahibinin belirli şartları taşıması gerekir. Göç İdaresi tarafından belirlenmiş şartlara uygun kişilerin aşağıdaki evrakları ibraz etmesi gerekmektedir.

 • Pasaportun aslı ve fotokopileri
 • İkamet İzni Başvuru Formu (İmzalı)
 • 4 adet Biyometrik Fotoğraf
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası

Adana oturma izni başvurusunda bulunmak ve detaylı bilgi almak için +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan ve adana@vizemerkezi.com adresinden Türkiye Vize Merkezi Adana şubesine ulaşabilirsiniz.

Adana Uzun Dönem İkamet İzni

Uzun dönem ikamet izni süresiz düzenlenebilen oturma iznidir. Yabancılara verilen bu oturum izni için başvuru sahibinin bazı koşullara uygun olması gerekmektedir. Bu koşulları taşıyan ve istenen belgeleri ibraz eden kişilerin başvuru işlemleri hızlı bir şekilde Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılmaktadır. Vize Merkezi, başvuru sürecinde gerekli hususlarda kişiyi bilgilendirerek işlemleri hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Adana uzun dönem ikamet izni başvuru şartları aşağıdaki gibidir;

 • Türkiye’de sekiz sene kesintisiz olarak ikamet etmiş olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin son 3 yıl içinde sosyal yardım almamış olması gerekmektedir.
 • Geçerli sağlık sigortası olmalıdır.
 • Gelir düzeyinin yeterli olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin kamu güvenliği/düzeni açısından herhangi bir tehdit oluşturmamış olması gerekmektedir.

Gerekli işlemler Vize Merkezi uzmanları eşliğinde yapılarak randevu günü ve saatinde evraklar ibraz edilir. Evrakların ibraz edilmesi ile başvuru işlemleri tamamlanır. Bazı durumlarda ilgili makamın ek evrak talebi olabilir. Hazırlanması gereken evraklar hakkında bilgi almak için +90 (212) 970 02 88 arayabilir ya da adana@vizemerkezi.com adresinden Türkiye Vize Merkezi Adana temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

Adana Aile İkamet İzni

Adana aile ikamet izni Türkiye’de evlilik ya da aile birleşimi yapmak amacıyla ikamet edecek yabancıların başvuru yapması gereken oturum iznidir. Türk vatandaşlarının, Türkiye’de oturma izni olan yabancıların, ikincil koruma statüsündeki kişilerin, mültecilerin ve 5901 sayılı kanunun 28. Maddesinde bahsedilen kişilerin; çocukları, eşi ve eşinin çocukları başvuru yapabilir.

Başvuru için ilk işlemler Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla çevrimiçi olarak yapılmaktadır. Belirlenen randevu gün ve saatinden önce başvuru sahibinin gereken evrakları hazırlaması gerekmektedir. Evraklar tamamlandığında, başvuru işlemleri Vize Merkezi uzmanları eşliğinde gerçekleştirilir. Evrakların ibraz edilmesi ile başvuru tamamlanır. Başvuru evrakları ise başvuru sahibinin ve destekleyicisinin; uyruğu, yaşı, mesleği ve benzeri durumlara göre belirlenir. Detaylı bilgi için +90 (212) 970 02 88 arayabilir ya da adana@vizemerkezi.com adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Adana şubesine ulaşabilirsiniz.

Adana Öğrenci İkamet İzni

Öğrenci ikamet izni, Türkiye’de öğrenim gören yabancılar için düzenlenmekte olan bir oturum iznidir. Ön lisans, lisans, doktora, yüksek lisans, DUS, TUS gibi yükseköğrenim öğrencilerine, ilk ve orta öğretim öğrencileri başvuru yapabilir. Aile ikamet izni ile Türkiye’de ikamet eden yabancılar, 18 yaşına kadar ilk/ortaöğretime devam edebilir. Aile ikamet izni olmayan yabancıların Adana öğrenci ikamet izni alması gerekmektedir.

Hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin ve destekleyicisinin durumuna bağlı değişiklik göstermektedir. Bazı durumda ek evrak talep edilebilir. Genellikle aşağıdaki belgelerin hazırlanması gerekir.

 • Öğrenci İkamet İzni Başvuru Formu
 • Pasaport aslı ve fotokopisi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Konaklama belgeleri
 • Öğrenci Belgesi
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası

Öğrenci ikamet izni başvuru işlemleri, gerekli şartları taşıyan ve evrakları ibraz edebilen başvuru sahipleri adına Vize Merkezi uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için adana@vizemerkezi.com adresine yazarak ya da +90 (212) 970 02 88 arayarak Türkiye Vize Merkezi Adana ulaşabilirsiniz.

Adana Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çalışma izni, yabancıya Türkiye’de yasal olarak çalışma izni tanıyan bir belgedir. Çalışma izni olmadan Türkiye’de çalışan yabancılara ve bu kişiyi çalıştıran işverene cezai işlemler uygulanmaktadır. Başvurular ilgili makamlarca belirlenmiş usule uygun yapılmalıdır. Başvurudan önce güncel prosedürlerin takibini yapan bir uzmandan destek almak son derece faydalı olacaktır. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan başvurular, alanında uzman kişiler eşliğinde en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Başvuruda işverenin sunması gereken evraklar şu şekildedir;

 • Ön izin belgesi
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • İşyeri bilançosu

Adana çalışma izni başvurularında başvuru sahiplerinin hazırlaması gereken evraklar şu şekildedir;

 • Pasaport
 • İş sözleşmesi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Diploma

Çalışma izni başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi için adana@vizemerkezi.com adresine yazabilir ya da +90 (212) 970 02 88 arayarak Türkiye Vize Merkezi Adana temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Adana Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Vatandaşlık, doğuştan ya da sonradan kazanılabilir. Türk anne/babadan olan çocuk, Türkiye’de bulunan çocuk ve Türkiye’de doğan çocuk Türk vatandaşıdır. Soy bağı ya da doğum yeri esasının dışında, bazı şartları sağlayan kişilerin sonradan vatandaşlık kazanması da mümkündür. Evlatlık edinilerek, evlenerek ya da belli bir süre Türkiye’de ikamet etmiş olarak vatandaşlık başvurusu yapılabilmektedir.

Vatandaşlık başvurusunun kişinin durumuna en uygun türde yapılması gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da başvuru sahibinin aranan şartları taşıyıp taşımadığıdır. Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılacak ve zaman kaybına mal olacaktır. Adana vatandaşlık işlemlerinin en doğru şekilde yapılması için bir uzmandan yardım alınmasında fayda vardır. Başvuru detayları hakkında bilgi almak için adana@vizemerkezi.com adresinden ya da +90 (212) 970 02 88 numaralı hattan Vize Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Türkiye Vize Merkezi, Adana

Vize Merkezi Personel

Türkiye ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz