Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 54

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Türkiye Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Türkiye Vize Merkezi Edirne şubesine hoş geldiniz. Bu sayfa, Edirne’den ikamet izni, çalışma izni, vatandaşlık ve e-vize almak isteyen kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu tür başvuru işlemlerinde bilinmesi gereken çok sayıda prosedür bulunur. Temel anlamda bilgi sahibi olduktan sonra başvuru yapmadan önce bir uzmandan yardım alınmasında fayda vardır. Türkiye Vize Merkezi olarak ikamet izni, vatandaşlık başvurusu, çalışma izni ya da e-vize başvurularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Yazının devamında e-vize nasıl alınır, ikamet izni nasıl alınır, hangi evraklar gerekir, çalışma izni nasıl alınır ve vatandaşlık başvurusu nasıl yapılır gibi konulara değinilmiştir. Detaylı bilgi almak, başvuruda bulunmak ya da başvuru durumunuzu öğrenmek için +90 850 241 01 64 arayabilir ya da edirne@vizemerkezi.com adresine yazarak Vize Merkezi Edirne şubesine ulaşabilirsiniz.

Edirne E-Vize Nasıl Alınır?

Vize muafiyeti ya da geçerli bir ikamet izni olmayan yabancıların ülkeye giriş yapabilmesi için vize alması gerekmektedir. Yabancılara uygulanan vizelerden biri de e-vizedir. E-vize, Türkiye’de belirli süre konaklama hakkı tanıyan elektronik bir belgedir. Çevrimiçi başvuru sayesinde Edirne'den e-vize almak mümkündür. E-vize başvuruları kısa süre içerisinde sonuçlanan ve az evrakla başvuru kolaylığı sağlayan bir vize türüdür. Yalnızca turistik ve ticari amaçlı kullanılabilir.

Türkiye Vize Merkezi Edirne şubesinden yapılan başvurularda, vize işlemleri uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilir. Hazırlanması gereken evraklar hakkında başvuru sahibi bilgilendirilir. Vize ücretinin yatırılması ve evrakların iletilmesi Edirne’den Türkiye vizesi almak için yeterlidir. Başvuru evraklarını bizzat getirebilir, kargo ile gönderebilir ya da taramalarını e-posta yoluyla iletebilirsiniz.

Edirne’den e-vize başvurusunun yapılabilmesi için başvuru evraklarının eksiksiz olarak iletilmesi gerekmektedir. Bu evraklara istinaden başvuru işlemleri Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılmaktadır. Onaylanan vize, başvuru sahibine e-posta yoluyla iletilmektedir. Kişinin bu e-vizenin çıktısını alıp seyahat esnasında yanında bulundurması gerekmektedir.

Evraklar, vize ücretleri ve başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi almak için edirne@vizemerkezi.com adresinden ya da +90 850 241 01 64 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Edirne İkamet İzni Nasıl Alınır?

İkamet izni, yabancılara Türkiye’de ikamet etme hakkı tanıyan bir belgedir. Başvuruda dikkat edilmesi gereken ilk husus, doğru türde bir başvuru yapılması gerekmektedir. Yabancının Edirne ikamet izni başvurusunda bulunabileceği 6 tür ikamet izni vardır. Bunlar;

 1. Uzun Dönem İkamet İzni
 2. Aile İkamet İzni
 3. Kısa Dönem İkamet İzni
 4. İnsani İkamet İzni
 5. Öğrenci İkamet İzni
 6. İnsan Ticareti Mağduru İkamet İzni

Doğru bir başvurunun ilk şartı, başvuru türünün doğru belirlenmesidir. Başvuru çeşitlerine göre prosedürlerde de belirli değişiklikler vardır. Türkiye Vize Merkezi Edirne şubesi uzmanları bu süreçte başvuru sahibine danışmanlık hizmeti sunarak gerekli işlemleri en doğru şekilde gerçekleştirmektedir. Başvuru, kişi adına bir randevu oluşturulması ve randevu günü ve saatinde ibraz edilmesi ile tamamlanır.

İkamet izin türleri, başvuru evrakları ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için edirne@vizemerkezi.com adresinden e-posta yoluyla ya da +90 850 241 01 64 numaralı hattı arayarak ulaşabilirsiniz. İkamet izni Edirne başvurusunda bulunmak ya da başvurunuzun son durumunu öğrenmek için Türkiye Vize Merkezi Edirne şubesine ulaşabilirsiniz.

Edirne Kısa Dönem İkamet İzni

Edirne kısa dönem ikamet izni her seferinde en fazla 2 yıllık süre ile düzenlenen oturum iznidir. Turistik, ticari, tedavi, staj, bilimsel araştırma, yatırım, Türkçe kursu ve benzeri amaçlarla Türkiye’de konaklayacak kişilerin bu türde başvuru yapması gerekir. KKTC vatandaşları için ya da Bakanlık Kurulu tarafından belirlenen ölçütlerde yatırım amaçlı gelecek kişiler için 5 yıla kadar düzenlenebilir.

Edirne ikamet izni başvuruları için başlangıçta çevrimiçi işlem yapılmaktadır. Başvuru sahibi adına ön kayıt yapılarak randevu günü ve saati belirlenir. Belirlenen gün ve saatte başvuru evrakları ibraz edilir. Başvuru evrakları şu şekildedir;

 • Pasaport
 • İkamet İzni Başvuru Formu
 • 4 adet Biyometrik Fotoğraf
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası (İkamet Boyunca Geçerli)

İkamet izni Edirne başvurularında ibraz edilmesi gereken evraklar detaylı bilgi almak için +90 850 241 01 64 numaralı hattı arayarak ya da edirne@vizemerkezi.com adresine yazarak Türkiye Vize Merkezi Edirne şubesine ulaşabilirsiniz.

Edirne Uzun Dönem İkamet İzni

Uzun dönem ikamet izni başvuruya istinaden süresiz düzenlenebilen bir oturum iznidir. Yalnızca şu koşulları sağlayan kişiler başvuru yapabilir;

 • Başvuru yapacak kişinin Türkiye’de kesintisiz 8 yıl boyunca ikamet etmiş olması gerekmektedir.
 • Geçerli bir sigortasının bulunmalıdır.
 • Kendisinin ve ailesinin geçimini sağlayacak düzeyde geliri olmalıdır.
 • Kamu düzeni açısından herhangi bir tehdit oluşturmamış olmalıdır.
 • Son 3 yıl içinde sosyal yardımdan faydalanmamış olmalıdır.

Uzun dönem ikamet başvuruları için başvuru sahibinin ön kaydı yapılarak randevu oluşturulmaktadır. Belirlenen randevu günü ve saatinde evraklar ibraz edilerek başvuru tamamlanır. Bu süreçte hazırlanması gereken evraklar ve diğer hususlar hakkında başvuru sahibi Vize Merkezi uzmanları tarafından bilgilendirilmektedir.

Edirne uzun dönem ikamet izni başvurusunda bulunmak ya da başvurular hakkında daha detaylı bilgi almak için +90 850 241 01 64 numaralı hattan ya da edirne@vizemerkezi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Edirne Aile İkamet İzni

Edirne oturma izni başvuru türlerinden biri de aile ikamet iznidir. Türkiye’de aile ya da evlilik amacıyla ikamet etmesi gereken kişilerin bu türden başvuru yapması gerekmektedir. Aile ikamet izni her defasında 3 yıla kadar düzenlenir. Her ne koşulda olursa olsun süre, destekleyicinin oturum süresini aşmamaktadır. Türkiye Vize Merkezi Edirne şubesi uzmanları başvuru sürecinde gerekli hususlar hakkında danışmanlık hizmeti vererek başvuruyu en doğru şekilde gerçekleştirmektedir. Edirne aile ikamet izni için çevrimiçi ön kayıt yapıldıktan sonra randevu tanımlanır. Randevu günü İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne evraklar ibraz edilerek başvuru gerçekleştirilir.

Türk vatandaşlarının, Türkiye’de oturum izni bulunanların, mültecilerin, ikincil koruma statüsündeki kişilerin, 5901 sayılı kanunun 28. Maddesi kapsamındaki kişilerin; eşi, kendisinin/eşinin 18 yaşından küçük/bağımlı çocuğu başvurabilmektedir. Edirne aile ikamet izni başvurusunda bulunmak, başvuru hakkında detaylı bilgi almak için +90 850 241 01 64 arayabilir ya da edirne@vizemerkezi.com mail adresine yazarak Vize Merkezi Edirne şubesine ulaşabilirsiniz.

Edirne Öğrenci İkamet İzni

Türkiye’de yükseköğrenim (lisans, yüksek lisans, doktora, TUS, DUS), ilköğretim ya da ortaöğretim öğrencileri için düzenlenen oturum iznidir. Aile ikamet izni olan 18 yaşından küçük yabancılar, ilk ve ortaöğrenimine devam edebilmektedir. 18 yaşından büyükse ya da aile ikamet izni bulunmuyorsa, öğrenci ikamet iznine başvuru yapması gerekmektedir.

Edirne öğrenci ikamet izni başvurusunda bulunmak için Türkiye Vize Merkezi Edirne şubesi başvuru sahibi adına çevrimiçi ön kayıt yaparak randevu oluşturmaktadır. Hazırlanması gereken evraklar ve diğer hususlarda bilgilendirdikten sonra hazırlanan başvuru evrakları randevu günü ve saatinde İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne ibraz edilmektedir. Başvuru evrakları aşağıdaki gibidir.

 • Öğrenci İkamet İzni Başvuru Formu (İmzalı)
 • Pasaport (İşlenmiş sayfaların ve pasaport bilgilerinin olduğu sayfaların fotokopisi ile birlikte)
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Konaklama belgeleri
 • Öğrenci Belgesi
 • Geçim Belgeleri
 • Sağlık Sigortası

Başvuruda zaman zaman ek evrak talebi söz konusu olabilir. Hazırlamanız gereken evraklar hakkında detaylı bilgi almak için +90 850 241 01 64 numaralı hattan ulaşabilir ya da edirne@vizemerkezi.com adresinden e-posta yoluyla bilgi alabilirsiniz.

Edirne Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çalışma izni, yabancıların Türkiye’de yasal olarak çalışması için gereken izin belgesidir. Bu izin belgesine sahip olmayan kişilerin Türkiye’de çalışması yasal değildir. İzni olmadan çalışan kişiye ve işverene cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Edirne çalışma izni başvurusunda bulunmak için bir işveren ya da işletme ile sözleşme yapılmalıdır. Yabancının Türkiye’de herhangi bir yerde çalışmasına izin veren bir uygulama söz konusu değildir. Çalışma izni için bireysel başvuru mümkün değildir muhakkak bir işletme ile başvuru yapılmalıdır.

Türkiye’de 6 aylık ikamet iznine sahip kişiler çalışma iznine başvuru yapabilmektedir. Türkiye Vize Merkezi Edirne şubesi uzmanları, kişiyi gereken her hususta bilgilendirerek başvuru işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirmektedir. Gerekli evrakların ibraz edilmesiyle başvuru yapılır.

Edirne çalışma izni başvurusunda çalışanın hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

 • İş sözleşmesi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Diploma

İşveren ise aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

 • Ön izin belgesi
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İşyeri bilançosu

Çalışma izni hakkında detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için Vize Merkezi Edirne şubesiyle +90 850 241 01 64 numaralı hattan ya da edirne@vizemerkezi.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Edirne Türkiye Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Türk vatandaşlığı kazanmanın çeşitli yolları vardır. Her koşulda vatandaşlık başvurusunun usulüne uygun olarak yapılması gerekmektedir. Vatandaşlık doğum yeri, soy bağı esasına bağlı doğuştan kazanılabileceği gibi, evlat edinilerek, evlenme yoluyla ya da ikamet şartı gibi durumlarla sonradan kazanılabilir. Edirne vatandaşlık başvuruları valiliğe yapılmaktadır. Başvuru için aranan şartları sağlayan ve gerekli belgeleri ibraz eden kişilerin başvuruları alınmaktadır. Kişinin durumuna en uygun türde başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru türlerine göre, prosedürde de birtakım değişiklikler söz konusudur.

Edirne vatandaşlık başvuruları hakkında daha detaylı bilgi almak için +90 850 241 01 64 numaralı hattı arayarak ya da edirne@vizemerkezi.com adresine yazarak e-posta yoluyla Türkiye Vize Merkezi Edirne şubesine ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan vatandaşlık başvuruları en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Türkiye Vize Merkezi, Edirne

Vize Merkezi Personel

Türkiye ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz