İspanya Vizesi Sağlık Sigortası

N.G 16/09/20, 11:39
Merhaba, özel bir bankada çalıştığım için kurumsal olarak kapsamı geniş olan özel sağlık sigortasına sahibim. Turistik olarak 4 günlük bir İspanya seyahatim olacak. Başvuru esnasında İspanya vizesi sağlık sigortası yerine bunu kullanabilir miyim? İspanya için geçerli olan sağlık sigortası ücretleri hakkında bili alabilir miyim? Teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba efendim, Schengen ülkelerine yapılan kısa süreli seyahatler için yapılacak vize başvurularında mutlaka seyahat sağlık sigortası evraklarınızın arasında olmalıdır. Eğer özel bir seyahat sigortanız var ise İspanya vize başvurularında kullanabilmeniz için bazı özelliklere sahip olmalı.

İspanya seyahat sağlık sigortası özellikleri:

  • Planlanan seyahat süresini kapsamalı,
  • Yatarak ve ayakta yapılacak bütün tedavi masrafları sigorta tarafından karşılamalı,
  • Minimum 30.000 Euro teminata sahip vefat durumda cenazenin ülkeye naklini karşılamalı, (diğer para birimlerine ait teminatlar kabul edilmemektedir) 
  • Seyahat poliçesi antetli kâğıda basılmış kaşeli imzalı poliçe.
  • Mümkünse İngilizce dilinde olmalı
  • 4 günlük seyahat için sigortanızın en az 7 günlük olmasına dikkat ediniz. İspanya sağlık sigortası sürelerinin uzun veya bir yıllık olarak düzenlenmesi vizenin de uzun veya 1 yıllık olması vize süresini etkilememektedir.

Poliçe kapsamınızı dilerseniz zorunlu olmayan özellikler ekletebilir. Olası hırsızlık, doğal afet, uçak bileti iptalleri, tarifeli seferlerde bagaj kayıpları, hukuki destek gibi poliçe kapsamını genişletebilirsiniz.

İspanya sağlık sigortası hakkında  COVID-19 sonrası yaşanan pandemi dönemi senaryoları için henüz İspanya Diplomatik Temsilciliğinden bir talimat gelmemiştir. İspanya sağlık sigortası kapsamında salgın hastalıklar veya COVID-19 ile ilgili özelliklerin yer alması zorunluluğu yoktur. Oluşacak Seyahat yönergeleri, Uçak şirketi ve Havaalanı yetkilileri ile COVID-19, PCR testi gibi Sağlık raporu taşımak zorunlu hale gelebilir.

Seyahat sigortası ücretleri, seyahat tarihleri ve seyahat edecek kişinin yaşına göre değişiklik göstermektedir.

İspanya vizesi sağlık sigortası hakkında ve seyahat planınıza göre başvuru evrakları listesi için detaylı bilgiyi 02129700556 numaralı telefonumuzdan alabilir veya en yakın Vize Merkezi’mizi ziyaret edebilirsiniz.

Son üç yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz varsa evraklarınızı bize ulaştırmanız durumunda başvuru merkezine gelmeden vize işlemleriniz tarafımızdan yapılabilmektedir. 

Saygılarımızla
Vize Merkezi

İspanya vizesi sağlık sigortası

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x