Öğrenci Vizesi

Öğrenci Vizesi

Öğrenciler için Estonya Öğrenci Vizesi işlemlerinizde kolaylık sağlıyoruz. Öğrencilerin Estonya’ya turistik vize başvurusunda bulunurken izleyecekleri adımlar ve  Estonya turistik vize için gereken güncel evrak listesini sitemizde bulabilirsiniz. Temsilcilerimize başvurarak bu konuda destek alabilirsiniz. Estonya vizesinin çıkıp çıkmayacağı konusunda son kararın konsolosluk tarafından verildiği unutulmamakla beraber, firmamız öğrenciler için kolay Estonya turistik vizesi konusunda gereken işlemleri sizin için takip edebilmektedir.

Estonya Öğrenci Vizesi Evrakları Hakkında

 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Estonya Schengen vizesi başvurusu için biometrik bilgilerini beyan etmemiş vatandaşlarımızın biometrik bilgilerini beyan edebilmeleri için istedikleri gün ve saatte randevular alınacaktır. Biometrik verilerin beyan edilmesinin ardından kurumumuz tüm işlemlerinizi sürdürecek, başvuru işlemlerinizi tamamlayacak ve pasaportunuzun teslimi gerçekleşir gerçekleşmez güvenilir ve sorunsuz bir şekilde pasaportunuzun size ulaşmasını sağlayacaktır.

Web sitemizin Estonya vize işlemleri bölümünün ziyaret edilmesi halinde şubelerimiz başlığının altında toplanmış Türkiye'nin farklı şehirlerinden kurumumuza nasıl ulaşılabileceği konusunda şubelerimizin bilgileri bulunmaktadır. Estonya vize işlemlerinde bulunacak öğrencilerin Estonya Konsolosluklarının görev bölgesine göre açılmış şubelerimizi arayarak ikamet etmekte oldukları şehirden Estonya turistik öğrenci vizesi üzerine hizmet alabilir.

Dikkat! Estonya turistik öğrenci vize işlemleri için Gaziantep, Ankara ve çevre illerden başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımızın hazırlaması gereken evraklarda birtakım değişiklikler bulunabilmektedir. Lütfen temsilcilerimizi arayarak bu konu hakkında kapsamlı bilgi edininiz.

Öğrenciler için Estonya turistik vize işlemleri başvurusu gerçekleştirmek için sitemizin Estonya vize işlemleri bölümüne giriş yaparak, meslek ve iş yerlerinde sahip oldukları görev ve konuma uygun Estonya turistik vizesi için gerekli evrak listesi bilgilerine ulaşabileceklerdir.

Örnek Formlar başlığı altında ise Estonya Konsolosluğuna hitaben yazılması gereken turistik, ticari, aile ziyareti vizesi talebinin belirtileceği dilekçenin sahip olması gereken içeriği ve örneği, Estonya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış ve başvuru işlemleri sırasında doldurulması zorunlu olan Estonya Schengen vize başvuru formu, işlemlerin yürütülmesini 3. bir kişiye devredilmesini sağlayacak vekaletname belgesinin örneği görülebilecektir.

24 Eylül 2015 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Bu sebeple 2015 tarihinden Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir.

Biometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

Estonya vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.

Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir dahaki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.

Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırır. Biometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biometrik fotoğrafınız başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.

Estonya vize işlemlerinizin onay sürecinde kesin ve yam yetkim Estonya Konsolosluğu’na aittir. Vize Merkezi olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.

Estonya vize işlemleriniz sırasında ikamet etmekte olduğunuz adresi temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. Evrak listesi ve parmak izi randevunuz ikamet bilginize göre şekillenecektir.

Vize Merkezi patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. Şahıslara itibar etmeyiniz.

 

Estonya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Estonya Öğrenci Vizesi
    D.N.A., 27 Tem 2020, 19:12

    Merhaba Estonya’da Erasmus eğitimi için hak kazandım. Başvuru için ne yapmam gerekmekte hiçbir fikrim yok. Estonya öğrenci vizesi işlemleri nasıl oluşmaktadır bilgi alabilir miyim? Hangi evraklar gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Estonya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp