Estonya Vizesi

Vize Merkezi Estonya vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Estonya vize türlerinde yani Estonya vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Estonya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Estonya Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Estonya Vizesi

Estonya Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi, Estonya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.

Estonya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Estonya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, Estonya vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Estonya Vize Merkezi, Estonya vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Estonya vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Estonya Konsolosluğu, Estonya vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Estonya Konsolosluğu tarafından belirtilen Estonya vize evrak listesine ve Estonya vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Estonya vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Estonya Vizesi

Estonya vizesi için Schengen vizesine başvurmak gerekiyor. Schengen vizesi ile Estonya’yı ziyaret edecek olan yolcularımız kısa süreli C tipi vize için başvuru yapıyorlar. Uzun dönem kalacak olanların ise D tipi vize almaları koşulu var. Estonya vize başvuruları doğrudan konsolosluğa/büyükelçiliğe yapılamıyor, başvurunuzu yetkilendirilen kuruma şahsen yapabiliyorsunuz. Evrak yükü altında ezilmek istemiyorsanız Vize Merkezi aracılığıyla da başvuru yapabilirsiniz. Evraklarınız ve pasaportunuzun temsilcilerimizce teslim alınmasından sonra randevunuzu oluşturuyor ve süreci böylelikle sizin için başlatmış oluyoruz. Estonya 21 Aralık 2007’de Schengen bölgesine dahil olduğu için Estonya’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen Estonya vizesi almaları gerekmektedir.

Estonya vizesi Schengen bölgesine tek girişli veya çok girişli olarak verilmektedir. Estonya Schengen vizesini tek girişli olarak alırsanız Schengen bölgesinden ayrılmamak şartıyla diğer Schengen ülkelerine geçiş yapabilirsiniz. Estonta Schengen vizesinin süresi vize başvurusunda bulunan kişinin Schengen vizesiyle yaptığı geçmiş seyahatlerine göre değişir ve değerlendirilir. Estonya Schengen vizesi ilk başvurularda 180 günlük sürede 90 gün boyunca Estonya ve Schengen alanında serbest dolaşıma sahip olmanızı sağlar.

Estonya Vize Türleri

Estonya Schengen vizesi C tipi bir vize kategorinde olup kısa süreli bir vize mahiyetindedir. Estonya, T.C. Umumi Pasaport, yani Bordo pasaport sahiplerini vizeye tabi tutmaktadır. Estonya vize başvuruları Estonya Büyükelçiliğinin yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Vize Merkezi Estonya vizesi işlemlerinizde vize sürecini uzman danışmanlarıyla kurallara uygun şekilde yöneterek size destek olur. Estonya vizesi için gereken başvuru evraklarının Schengen vize prosedürlerine uygunluğu ve denetimi, Estonya vize randevusunun alınması ve diğer evrak takibi Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir.

Estonya’ya gidiş sebebine göre vize türlerini kategorize etmiştir. Uygulamada olan vize türleri;

 • Estonya Turist Vizesi
 • Estonya Ticari Vize
 • Estonya Diplomatik/Resmi Görüşmeler Vizesi
 • Estonya Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Transit Estonya Vizesi (B)

Size en yakın Vize Merkezine ulaşmak için Estonya Vize Merkezi sayfamızda yer alan Şubelerimiz bölümünü ziyaret etmeniz öneriyoruz. Müşteri temsilcilerimiz size en kısa zamanda geri dönüş yaparak güncel evrak listesini e-posta yoluyla paylaşacaklardır. Estonya’ya uzun süreli vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin D tipi vize almaları gerekmektedir ve uzun süreli Estonya vize başvurularını Estonya Ankara Büyükelçiliğine yapmaları tavsiye edilir.

Estonya vize başvuruları doğrudan Estonya Büyükelçiliğine yapılamamaktadır. Estonya vize başvuruları Estonya devletinin yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmakla birlikte, vize başvurusunun sonucuna dair yani ret veya onay kararını Estonya Büyükelçiliği vermektedir. Estonya’ya diplomatik ve resmi görüşme sebebiyle gidenler, 6 yaşından küçük çocuklar, Avrupa Birliğinin, Avrupa Ekonomik Topluluğu ve İsviçre vatandaşları, öğrenciler ve bilimsel araştırma amacıyla gidenler Estonya vizesinden muaf tutulmuştur.

Estonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Başvuru Formu: Vize başvurusu için formun eksiksiz doldurulmuş olması gerekiyor. Eksik evrak veya yanlış doldurulmuş form nedeniyle işlem süresi uzayabiliyor. Ebeveyninin pasaportuna kayıtlı reşit olmayanlar için de ayrıca başvuru formu doldurulması koşulu aranıyor.
 • Pasaport: Pasaportunuzda vize için en az 2 boş sayfa bulunması isteniyor. Pasaportta yer alan kimlik bilgileri sayfası ile son 3 yıl içinde alınmış Schengen vizelerinin bulunduğu sayfaların fotokopisinin ibraz edilmesi gerekiyor.
 • Fotoğraf: 2 adet Biyometrik fotoğraf. Fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş, 35-40 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine olmalı. Yüzün fotoğrafın %70-80’ini kaplayacak kadar, baş ve omuzlar görünüyor şekilde yakın çekim olması gerekiyor. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmiyor.
 • Sağlık Sigortası: Schengen ülkelerinin tamamı için geçerli, ayakta, yatakta, bütün tedavi masrafları ve hastalık veya vefat halinde ülkeye dönüş masraflarını da içeren minimum 30.000 € teminatlı seyahat sigortasının yaptırılması gerekiyor.
 • Uçak-Otel rezervasyonları: Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktısını diğer evraklarla birlikte başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Uçak ve otel rezervasyonlarının satın alınması koşulu bulunmuyor.
 • Seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağına dair belgeler:
 • Banka Hesabı: Son üç aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümünün ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekiyor.
 • Maaş Bordrosu: Son üç ayı gösteren maaş bordrolarının da başvuru dosyasına eklenmesi gerekiyor.
 • Muvafakatname: Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise yalnız veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa seyahate katılmayan ebeveynin noter tasdikli muvafakatnamesinin de dosyaya eklenmesi gerekiyor.

Estonya Vize Başvurusu Adımları

Estonya vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapıyorsanız takip edeceğiniz adımlar şunlar olacaktır:

 • 1.Adım – Estonya vizesi konusunda uzman arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi’nde görevli Estonya Vize Bölümü Müşteri Temsilcilerini arayarak süreci başlatabilirsiniz. Ülke sorumlusu arkadaşlarımızın sorularına verdiğiniz yanıtlara göre gerekli evrakların bilgisinin bulunduğu mailler mail adresinize gönderilecektir.
 • 2.Adım – Estonya vizesine dair bilgi mailinde bulunan gerekli evrakları hazırlayınız. Vize Merkezi’nde görevli Estonya Vize Bölümü yetkililerimizin mail adresinize gönderdiği bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
 • 3.Adım – Estonya vizesi için hazırladığınız evraklarınızı kargo ile ya da elden Vize Merkezi yetkililerine teslim edebilirsiniz. Estonya Vize Departmanı tarafından durumunuza uygun olarak size yönlendirilmiş olan bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek bize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızı elden teslim yoluyla değil de kargo ile de gönderebilirsiniz. Bu seçeneği kullanacaksanız kargonuzun takip numarasını bir yere not etmenizi öneriyoruz.
 • 4.Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında iletişim Estonya Vize Departmanımız, vize başvuru dosyanızı inceledikten sonra size bir bilgi maili gönderilecektir. Eksik veya hatalı evraklarınızın bilgisini bu mail aracılığıyla sizinle paylaşıyor olacağız. Mailde size süreç hakkında da bilgi verilecektir.
 • 5.Adım – Biyometrik bilgi beyanı Estonya Vize Bölümü 25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini, Biyometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Söz konusu tarihten sonra Schengen vizesi almış olanların parmak izi bilgileri 5 yıl süreyle geçerli olacağından parmaz izi için başvuru merkezine gitmeleri gerekmiyor. Vize Merkezi yetkilileri biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık edecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.
 • 6.Adım – Pasaport teslimi

Estonya Konsolosluğu Vize Departmanı, Biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya Biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan başvuru sahiplerinin işlem sürecini tamamladıktan sonra 3-4 iş günü içinde pasaportun teslimini gerçekleştiriyor. Resmi tatil günlerinde bu süre değişebiliyor.

Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin isteği üzerine kargo veya şahsen teslimatla olacaktır.

Estonya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Estonya vize başvurusu doğrudan konsolosluğa/büyükelçiliğe yapılamıyor. Estonya vize başvurusu Estonya Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği kurum aracılığıyla yapılıyor. Vize başvurusunun değerlendirme süreci Estonya Büyükelçiliği/Konsolosluğu’nca yapılıyor. Başvurunun değerlendirilmesi tamamen Estonya Büyükelçiliği/Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

Estonya vize başvurusunda 12 yaşın altıda olan çocuklardan vize ücreti alınmıyor. Başvuru aracı kurum aracılığıyla yapıldığından 6-12 yaş aralığında olan çocuklardan aracı kurum hizmet bedeli alınıyor. 0-6 yaş arası çocuklardan ise herhangi bir bedel talep edilmiyor. Diplomatik ve resmi görüşme için gidenler, Avrupa Birliğinin, Avrupa Ekonomik Topluluğu ve İsviçre vatandaşları, öğrenciler ve bilimsel araştırma amacıyla gidenler vize ücretinden muaf tutuluyorlar.

Estonya vizesi seyahat amacına göre farklılık gösteriyor. Turistik vize, Ticari vize, Aile&Arkadaş ziyareti vizesi kısa süreli talep edebileceğiniz vizeler arasında yer alıyor. 90 güne kadar olan seyahatler için Schengen vizesi düzenleniyor. Bu vize C tipi vize olarak da biliniyor. 90 günden uzun sürecek olan seyahatlerinizde D tipi vizesi alınması koşulu getirilmiş. Başvurunuzu Vize Merkezi üzerinden yaptığınız durumlarda temsilcilerimizden konuya dair ayrıntılı bilgiyi edinebilirsiniz.

Estonya vizesi için şahsen başvuru yapmanız durumunda Başvuru Merkezi’ne ödemen gereken ek hizmet bedelleri bulunuyor. Randevunuzun daha hızlı ve erken bir güne alınması gerekiyorsa VIP ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu hizmet 50 Euro karşılığında veriliyor. Diğer ek hizmetler sırasıyla Fotokopi ücreti (%18 KDV dahil) 1 TL, Fotoğraf hizmeti (%18 KDV dahil)25 TL, Kurye hizmeti (%18 KDV dahil) 10 Euro, Form Doldurma Hizmeti (%18 KDV dahil) 7 Euro, SMS hizmeti (%18 KDV dahil) 1 Euro olarak belirlenmiş.

Estonya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Estonya vizesi için gereken belgeler seyahat amacına göre değişiklik gösterebilir. Pasaport, nüfus cüzdanı, Estonya vize başvuru formu veya tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi evraklar her vize kategorisinde olmakla birlikte seçilen vize türüne özel evrakların hazırlanması da söz konusudur.

Estonya vize başvuru formunun doldurulması, parmak izi almak için randevunu alınması, evrakların Schengen vize şartlarına göre düzenlenmesi Vize Merkezinin çalışma sahası için bulunmaktadır. Profesyonel vize danışmanlık hizmeti veren Vize Merkezi Estonya vize işlemlerinizin her aşamasında size destek verir.

Estonya vize başvuru formu online olarak da doldurulabilen bir formdur ve Estonca, İngilizce ve Rusya doldurulabilir. Estonya vize başvuru formunda bilgilerin doğru ve eksiksiz ibraz edilmesi, Estonya vizesi gerekli olan belgelerle uyum içinde olması vizenin sonucunu olumlu yönde etkileyecek faktörlerdir. Belgeler ve başvuru formları arasındaki tutarsızlık vize reddiyle sonuçlanır. Estonya vize başvuru formu, size ait kişisel ve mesleki bilgileri içerir. Form Schengen prosedürlerine göre doldurulduktan sonra çıktısı alınarak vize başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Estonya vize başvurusunda kullanılan pasaport seyahat sonrası 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır. Pasaportun ayrıca son 10 yıl içinde alınmış olması, yeni vize etiketinin yapıştırılması için en az 2 adet boş sayfasının olması ve yıpranmamış olması gerekir. Eski pasaportlarınızda önceden alınmış Schengen vizeleri var ise onların da fotokopilerinin sunulması gerekmektedir.

Estonya vize başvurularında kullanılacak olan 2 adet biyometrik fotoğrafın güncel halinizi yansıtması ve hakkınızda şüpheye yol açmayacak şekilde olması gerekmektedir.

Türkiye’ye geri dönüşü garantileyecek olan evraklar Estonya Schengen vize başvurularında önemli rol oynamaktadır. Banka hesap hareketleri ve bankada seyahat süresince masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması önemlidir. Son 3 aya ait maaş bordroları, çalışanları ve iş yeri sahiplerinin çalıştıkları veya sahibi oldukları firmaya ait şirket evrakları yani şirketin imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi, vergi levhası gibi evrakların Estonya vize başvurusunda sunulması gerekmektedir. İş amacıyla, ticari amaçla veya aile ve arkadaş ziyareti kapsamında Estonya vize talebinde bulunacaksanız Estonya’da bulunan yakınınızdan veya katılacağınız etkinliği düzenleyen organizatörlerden davetiye almanız gerekmektedir.

Davetiyenin daveti gönderen kişi tarafından Estonya Büyükelçiliğine hitaben yazılması gerekmektedir. Ayrıca kimlik ve pasaport bilgilerinin de fotokopisinin de paylaşılması gerekmektedir. Ticari davetiyeler davet eden şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır. Ticari davetiyeler davet eden kuruluşun kaşesini taşımakla birlikte yine aynı kişinin kimlik ve pasaport bilgisinin fotokopisiyle birlikte gönderilmelidir. Estonya davetiye gönderen kişi ülke vatandaşı olmadığı takdirde ikamet izni belgesini ve pasaport fotokopisini göndermelidir. Davetiye de ayrıca kişinin hangi tarihler arasında Estonya’da nerede konaklayacağı ve eğer seyahat masrafları davet eden kişi tarafından karşılanıyorsa bu bilginin de paylaşılması doğru olur.

Estonya Vize Başvurusu

Estonya Vize Merkezi, Schengen vize başvuru işlemlerinizi sonuca odaklı şekilde ele alarak vize alma sürecinde sorun yaşamadan, arzu ettiğiniz vizeyi almanızda size destek olur. Estonya vizesine dair gerekli belgeleri Vize Merkezi Estonya sayfamızda yer alan Vize İşlemleri bölümünde Estonya vize işlemlerinde seyahat amacınıza uygun vize türlerini görebilirsiniz. Turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti veya eğitim amacıyla yapacağınız ziyaretlere ait Estonya vize evrak listesini vize işlemleri bölümünde görüntüleyebilirsiniz. Ancak güncel evrak listesini görmek için Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Güncel evrak listesi e-posta yoluyla size ulaştırıldıktan sonra evraklarınızı tarafımıza kargo veya kurye ile gönderebilirsiniz. Estonya vizesi için gereken parmak izi bilginizi (biyometrik veri) vermek için randevu tarafımızdan alınıp, Estonya vize randevusunu tarihi size bildirilecektir. Vize Merkezi ayrıca Estonya vize randevunuzda size asistanlık eder.

Estonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Estonya vizesinin sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günüdür ancak Estonya konsolosluğunun kapalı olduğu günler, tatil günleri veya istisnai durumlar göz önünde bulundurularak Estonya vizesi için başvuruların 3 ay öncesinden yapılması önerilir.

Estonya ile ilgili sizden gelen sorular

36 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Estonya Vizesi Edirne
  E.R., 29 Tem 2020, 14:15

  Selamlar, Estonya’ya yapacağım ticari başvuruda sizinle çalışmak isterim. Fakat Estonya vizesi Edirne başvurum sırasında işlerimi Edirne’den yapmam mümkün müdür? Eğer mümkün değilse nereden başvurum yapılacaktır? Yapacağım gezi için, fuardan belge almam gerekecek mi? Davetiye almam gerekli midir? Destek vermenizi rica edeceğim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Estonya Vizesi Trabzon
  T.B., 29 Tem 2020, 14:01

  Merhaba, annemle birlikte bir seyahat planımız var. Ancak Trabzon’da ikamet etmekteyiz. Estonya vizesi Trabzon ikameti olan yolculara yardımcı olabiliyor musunuz? Annem emekli bense öğrenciyim. Annem hangi evrakları hazırlayacak? Benim gelirim olmadığı için annem bana sponsor olsa sakıncası olur mu? Annemin pasaport görselleri gerekecek mi? Otel uçak belgelerini evraklarla sunarken benimle seyahat edecek kişi için de bilgi yer alması gerekir mi? Sadece benim adım geçse yeterli olacak mıdır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Estonya Vizesi Konya
  N.K., 29 Tem 2020, 13:47

  Siz başvuru merkezi olarak mı hizmet veriyorsunuz? Yoksa özel bir kuruluş musunuz? Estonya vizesi Konya işlemleri için hangi şehre gelmem gerekir? Evraklar neye göre hazırlanmakta başvurumu sırasında parmak izi için gelmem gerekir mi? Daha önce 2018 yılında vize almıştım. Size nasıl ulaştırabilirim? Destek olursanız memnun olurum. Sizinle çalışmak isterim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Estonya Vizesi Kayseri
  R.K., 29 Tem 2020, 13:38

  Selamlar, vize işlemlerim sırasında sizle çalışmak isterim. Estonya vizesi Kayseri işlemleri için benim nereye gitmem gerekecektir? Kayseri de oturduğum için bana yakın olan Ankara’dan işlemlerimi yapmam mümkün müdür? Pasaport teslimatı nasıl olmaktadır? Dilekçemde neleri belirtmeliyim? Yardımcı olmanızı rica ederim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Estonya Vizesi İzmir
  Z.İ., 29 Tem 2020, 11:37

  Merhaba, görev alanınız içerisinde İzmir’de şubeniz var mıdır? Estonya vizesi İzmir işlemlerini sizden yaptırmam mümkün müdür? Tam olarak konsolosluğa mı bağlı çalışıyorsunuz? Eksik evrak süre kaybına sebep olur mu? Kaç gün önceden başvuru yapmam benim için faydalı olur? Başvurumu yaparken benim istediğim şehirden mi seçmem gerekecek, yoksa konsolosluk olan ilden mi? Yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Estonya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp