Estonya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Estonya Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Estonya Vizesi

Estonya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Estonya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, Estonya vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Estonya Vize Merkezi, Estonya vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Estonya vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Estonya Konsolosluğu, Estonya vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Estonya Konsolosluğu tarafından belirtilen Estonya vize evrak listesine ve Estonya vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Estonya vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Estonya Vizesi

Estonya 21 Aralık 2007’de Schengen bölgesine dahil olduğu için Estonya’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen Estonya vizesi almaları gerekmektedir. Estonya vizesi Schengen bölgesine tek girişli veya çok girişli olarak verilmektedir. Estonya Schengen vizesini tek girişli olarak alırsanız Schengen bölgesinden ayrılmamak şartıyla diğer Schengen ülkelerine geçiş yapabilirsiniz. Estonta Schengen vizesinin süresi vize başvurusunda bulunan kişinin Schengen vizesiyle yaptığı geçmiş seyahatlerine göre değişir ve değerlendirilir. Estonya Schengen vizesi ilk başvurularda 180 günlük sürede 90 gün boyunca Estonya ve Schengen alanında serbest dolaşıma sahip olmanızı sağlar. 

Estonya Schengen vizesi C tipi bir vize kategorinde olup kısa süreli bir vize mahiyetindedir. Estonya, T.C. Umumi Pasaport, yani Bordo pasaport sahiplerini vizeye tabi tutmaktadır. Estonya vize başvuruları Estonya Büyükelçiliğinin yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Vize Merkezi Estonya vizesi işlemlerinizde vize sürecini uzman danışmanlarıyla kurallara uygun şekilde yöneterek size destek olur. Estonya vizesi için gereken başvuru evraklarının Schengen vize prosedürlerine uygunluğu ve denetimi, Estonya vize randevusunun alınması ve diğer evrak takibi Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir. Size en yakın Vize Merkezine ulaşmak için Estonya Vize Merkezi sayfamızda yer alan Şubelerimiz bölümünü ziyaret etmeniz öneriyoruz. Müşteri temsilcilerimiz size en kısa zamanda geri dönüş yaparak güncel evrak listesini e-posta yoluyla paylaşacaklardır. Estonya’ya uzun süreli vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin D tipi vize almaları gerekmektedir ve uzun süreli Estonya vize başvurularını Estonya Ankara Büyükelçiliğine yapmaları tavsiye edilir.

Estonya vize başvuruları doğrudan Estonya Büyükelçiliğine yapılamamaktadır. Estonya vize başvuruları Estonya devletinin yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmakla birlikte, vize başvurusunun sonucuna dair yani ret veya onay kararını Estonya Büyükelçiliği vermektedir. 

Estonya’ya diplomatik ve resmi görüşme sebebiyle gidenler, 6 yaşından küçük çocuklar, Avrupa Birliğinin, Avrupa Ekonomik Topluluğu ve İsviçre vatandaşları, öğrenciler ve bilimsel araştırma amacıyla gidenler Estonya vizesinden muaf tutulmuştur. 

Estonya Vizesi için gerekli belgeler


Estonya vizesi için gereken belgeler seyahat amacına göre değişiklik gösterebilir. Pasaport, nüfus cüzdanı, Estonya vize başvuru formu veya tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi evraklar her vize kategorisinde olmakla birlikte seçilen vize türüne özel evrakların hazırlanması da söz konusudur. 

Estonya vize başvuru formunun doldurulması, parmak izi almak için randevunu alınması, evrakların Schengen vize şartlarına göre düzenlenmesi Vize Merkezinin çalışma sahası için bulunmaktadır. Profesyonel vize danışmanlık hizmeti veren Vize Merkezi Estonya vize işlemlerinizin her aşamasında size destek verir. 

Estonya vize başvuru formu online olarak da doldurulabilen bir formdur ve Estonca, İngilizce ve Rusya doldurulabilir. Estonya vize başvuru formunda bilgilerin doğru ve eksiksiz ibraz edilmesi, Estonya vizesi gerekli olan belgelerle uyum içinde olması vizenin sonucunu olumlu yönde etkileyecek faktörlerdir. Belgeler ve başvuru formları arasındaki tutarsızlık vize reddiyle sonuçlanır. Estonya vize başvuru formu, size ait kişisel ve mesleki bilgileri içerir. Form Schengen prosedürlerine göre doldurulduktan sonra çıktısı alınarak vize başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. 

Estonya vize başvurusunda kullanılan pasaport seyahat sonrası 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır. Pasaportun ayrıca son 10 yıl içinde alınmış olması, yeni vize etiketinin yapıştırılması için en az 2 adet boş sayfasının olması ve yıpranmamış olması gerekir. Eski pasaportlarınızda önceden alınmış Schengen vizeleri var ise onların da fotokopilerinin sunulması gerekmektedir. 

Estonya vize başvurularında kullanılacak olan 2 adet biyometrik fotoğrafın güncel halinizi yansıtması ve hakkınızda şüpheye yol açmayacak şekilde olması gerekmektedir. 
Türkiye’ye geri dönüşü garantileyecek olan evraklar Estonya Schengen vize başvurularında önemli rol oynamaktadır. Banka hesap hareketleri ve bankada seyahat süresince masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması önemlidir. Son 3 aya ait maaş bordroları, çalışanları ve iş yeri sahiplerinin çalıştıkları veya sahibi oldukları firmaya ait şirket evrakları  yani şirketin imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi, vergi levhası gibi evrakların Estonya vize başvurusunda sunulması gerekmektedir. İş amacıyla, ticari amaçla veya aile ve arkadaş ziyareti kapsamında Estonya vize talebinde bulunacaksanız Estonya’da bulunan yakınınızdan veya katılacağınız etkinliği düzenleyen organizatörlerden davetiye almanız gerekmektedir. Davetiyenin daveti gönderen kişi tarafından Estonya Büyükelçiliğine hitaben yazılması gerekmektedir. Ayrıca kimlik ve pasaport bilgilerinin de fotokopisinin de paylaşılması gerekmektedir. Ticari davetiyeler davet eden şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır. Ticari davetiyeler davet eden kuruluşun kaşesini taşımakla birlikte yine aynı kişinin kimlik ve pasaport bilgisinin fotokopisiyle birlikte gönderilmelidir. Estonya davetiye gönderen kişi ülke vatandaşı olmadığı takdirde ikamet izni belgesini ve pasaport fotokopisini göndermelidir. Davetiye de ayrıca kişinin hangi tarihler arasında Estonya’da nerede konaklayacağı ve eğer seyahat masrafları davet eden kişi tarafından karşılanıyorsa bu bilginin de paylaşılması doğru olur. 

Estonya vize başvurusu

Estonya Vize Merkezi, Schengen vize başvuru işlemlerinizi sonuca odaklı şekilde ele alarak vize alma sürecinde sorun yaşamadan, arzu ettiğiniz vizeyi almanızda size destek olur. Estonya vizesine dair gerekli belgeleri Vize Merkezi Estonya sayfamızda yer alan Vize İşlemleri bölümünde Estonya vize işlemlerinde seyahat amacınıza uygun vize türlerini görebilirsiniz. Turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti veya eğitim amacıyla yapacağınız ziyaretlere ait Estonya vize evrak listesini vize işlemleri bölümünde görüntüleyebilirsiniz. Ancak güncel evrak listesini görmek için Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Güncel evrak listesi e-posta yoluyla size ulaştırıldıktan sonra evraklarınızı tarafımıza kargo veya kurye ile gönderebilirsiniz. Estonya vizesi için gereken parmak izi bilginizi (biyometrik veri) vermek için randevu tarafımızdan alınıp, Estonya vize randevusunu tarihi size bildirilecektir. Vize Merkezi ayrıca Estonya vize randevunuzda size asistanlık eder. 

Estonya vizesi kaç günde çıkar? 

Estonya vizesinin sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günüdür ancak Estonya konsolosluğunun kapalı olduğu günler, tatil günleri veya istisnai durumlar gözönünde bulundurularak Estonya vizesi için başvuruların 3 ay öncesinden yapılması önerilir. 

 

 

 

 

daha fazla göster

Estonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
Serhat 09/12/16, 13:15
Sayın İlgili,
İstanbul'da ikamet ediyorum, Estonya'ya Turistik ziyaret için gideceğim. Konsolosluk haricinde Vize Başvuru Merkezinden randevu almam gerekiyor mu?