Antalya

Telefon

+902422555145

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Estonya seyahatinizin için alacağız Schengen vizesi için gereken bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sizlere vereceğimiz bilgiler güncel vize işlemeleri için yapılan işlemeleri kapsamaktadır. Sayfamızdaki belirlenen başlıkları takip ederek gerekli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Antalya Vize Merkezi şubesi olarak Serik, Kemer, Akseki, Kaş, İbradı, Manavgat, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kumluca, Demre, Finike, Korkuteli, Elmalı, Gazipaşa, Alanya, Gündoğmuş, Kepez, Muratpaşa ilçelerimiz ve Isparta, Burdur ve Karaman gibi çevre illerden yapacağınız Estonya Schengen vize başvurunuz için sizlere hizmet etmekteyiz.

Sayın ziyaretçilerimiz Antalya ili çevre illerden yapılacak olan Estonya vize başvurunuz hakkında sizlere gerekli açıklamalar yapılacaktır. Merak ettiğiniz veya bilgi almak istediğiniz durumlarda uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 51 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Antalya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu belirlenen başlık altında sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösterilen işlemeler hakkında gerekli bilgileri sizlere sunacağız. Bordo pasaporta sahip yolcularımız Estonya’ya seyahat etmek isterlerse Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Bu pasaport ile işlem yapacak ziyaretçilerimizin, işlemlerini tamamlamak için Antalya’daki şubemize işlemlerinizi gerçekleştirmek için bekleriz. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız ise yapmak istedikleri Estonya seyahatini vizesiz gerçekleştirebilirler. Vizesiz seyahat etme hakkı tanınan yolcuların 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında seyahat etmeleri gerekmektedir. Eğer bu süre dışında seyahatler gerçekleşecekse bir alt başlıkta sizlere daha detaylı verileri sunacağız.

İşlemlerinizi yapacağınız pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması gerektiğini ve eski lacivert pasaportların işlemelere tabi tutulmadığını belirmek isteriz. Bu seyahatinizi gerçekleştirmek için Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekmektedir.

Yapacağınız Schengen vizesi için sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren bilgileri daha ayrıntılı almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 51 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - Antalya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaportun ile yapacağınız işlemeleri bir üst başlıkta sizlere belirttik. Eğer seyahatiniz 90 günü aşacağını düşünüyorsanız, işlemlerinizin onayı için D vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. D vizesinin alınmasının nedeni yapacağınız seyahatin uzun süreceğini belirtmek için. Eğer seyahatiniz 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında olacağınız belirttiriyorsanız C vizesi almanız gerektiğini belirmek isteriz.

Değerli ziyaretçilerimiz, başvuru ile işlem yapılan vize Schengen vizesidir. Schengen vizeleri için uygulanan belirli kurallar vardır. Yapacağınız seyahat çoklu bir seyahat olacaksa bu kurallara uymak zorundasınızdır. Eğer Estonya’dan sonra başka Schengen vizesi veren ülkelere de gitmek isterseniz, en uzun süreli olarak Estonya da konaklamanız gerekmektedir. Ya da her ülkede eşit süreli konaklama yapacaksanız ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. Sahip olmak istediğiniz Schengen vizesi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzmanlarımız ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Antalya

Değerli Vize Merkezi Antalya şube ziyaretçilerimiz., işlemlerinizi yapmak için bizlere seyahat etme nedeninizi beyan etmeniz gerekmektedir. Bunun için sizlere Estonya seyahati için alınabilecek kategorileri linkler içerisinde sunacağız. Seyahatinize uygunluk getirdiğini düşündüğünüz kategoriyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, yukarıda linkler halinde sunduğumuz kategorilerden birini seçerken dikkatli bir şekilde seçim yapmanızı isteriz. Eğer sunulan kategorilerden birini seçmekte zorlanıyorsanız ya da seyahatinize uygun bir gerekçe olmadığını varsayıyorsanız uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 51 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Verdiğiniz seyahat amacı bilgileriniz ardından sizlere uygun olan kategoriyi belirtirler.

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Antalya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlere belirli başlıklar halinde yukarıda gerekli bilgileri sunduk. Bu başlık altında ise yapacağınız Schengen vize başvurunuzun nasıl ilerleyeceğine dair güncel bilgileri adımlar halinde sizlere sunacağız. Adımları takip ederek konu hakkında fikir sahibi olabilir ya da adımları okurken merak ettiğiniz bilgilerinin daha kapsamlı halini çalışan ekibimizden edinebilirsiniz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, ilk adım olarak Schengen vize başvuru formu doldurarak işlemelerinizi başlatmış oluruz. Bunun ardından sizlere sunulan seyahat gerekçelerinden seyahatinize uygun olanı seçip bu gerekçeye dair sizlerden belgeler talep ederiz. Talep ettiğiniz belgelere ek bankadaki birikim hesabınızın dökümüne ait fotokopisi ve 3 ay boyunca maaşlı olarak çalıştığınıza dair maaş bordrosunu da eklemenizi isteriz. Sizlerden banka hesap dökümünüzün istenmesi, yapacağınız seyahat için yeterli ekonomik güce sahip olduğunuzu kanıtlamak içindir. Bizlere ulaştırdığınız belgeleri incelemeye alırız. Yanlış hazırlanmış ya da eksik hazırlanmış belge olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz.
  • Biyometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, hazırlayacağız belgelere ek olarak biyometrik özelliğine sahip 2 adet 35-40 mm ölçülerinde ve beyaz fonda çekilmiş fotoğrafları da talep ederiz. Bunlara ek olan mülakat süreci vardır. Bunun nedeni ülkeye yapacağınız seyahatin sahte kimlik ile girişini önlemek içindir. Mülakat için parmak izi örneği vermeniz gerekmektedir. Vereceğiniz bu parmak izi örneği yapacağınız başka Schengen vize başvuruları için 5 senelik geçerlilik süresi vardır. Mülakat için konsolosluktan bir randevu oluşturulmasını talep ederiz. Bu mülakat hazır olmanız için dilerseniz bir temsilcimiz sizlere eşlik edebilir. Sizlere eşlik eden temsilcimizden mülakat sırasında olabilecek her sorun için yardım alabileceğinizi belirtmek isteriz. Eğer erken bir tarihte konsolosluktan randevu almak isterseniz VIP ücreti ödemeniz gerekmektedir.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, işleriniz ardından konsolosluğun taktirinde verilecek karar beklenir. Bu bekleme süresi içerisinde konsolosluk işlemlerinize ek olarak ek belge isteyebilir. Bunun için dilerseniz sizlere gerekli yardımı yapıp istenilen belgeleri hazırlamanıza yardımcı olabiliriz. Konsolosluğun tüm işlemlerden ardından verdiği karar olumlu ise pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlayıp sizlerin uygun gördüğü bir adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat kendiniz de pasaportunuzu alabilirsiniz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, tüm işlemler ardından vize ücretini ödemeniz gerektiğini belirmek isteriz. Ödeme sağlanamadığı takdirde işlemleriniz onaylanmayacaktır. Ödeyeceğiniz vize ücreti bazı nedenlerden dolayı farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenler arasında seyahat süreniz, konsolosluk harç ücreti gibi işlemeleri sayabiliriz. 0-6 yaş arası başvuru yapacak çocuklar için vize ücretini ödemeniz gerekmediğini belirtiriz. 6-12 yaş arasındaki çocukların ise sadece kurum aracı ücreti dışında herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz. Eğer vize işlemeleriniz olumsuz sonuçlanırsa verilen ücretin geri ödenmeyeceğini belirtmek isteriz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Antalya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapacağınız Schengen vize başvurunuzun sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 7 ile 10 iş günü arasında belirlenmektedir. Fakat ülkenin ekonomik ve siyasi durumu, ülkenin resmi tatilleri, ülkenin olumsuz durumu vizenizi normal çıkış süresinden uzatabilen nedenler arasında sayılabilmektedir. Vize çıkış süresince böyle olumsuz nedeneler ile bu süreyi uzatmak istemiyorsanız 3 ay içerisinde Schengen vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, eğer başvuru sahibi 18 yaş altında bir birey ise ebeveyn dahilinde işlemelerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ebeveyn imzası olmayan belgeler işlemlere tabi tutunmayacağını belirmek isteriz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Estonya Schengen vize başvurunuz için sizlere verdiğimiz bilgiler bu kadardır. Eğer verilen bilgilere ek daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 51 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Bizlerden bilgi almayı uygun gördüğünüz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp