Gaziantep

Telefon

+903422555435

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Güncel vize işlemleri için hazırladığımız Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz.

Vize Merkezi çalışanları olarak, alacağınız Estonya Schengen vizesi başvuruları hakkında gerekli açıklamaları sizlere belirli başlıklar altında toplamış bulunmaktayız.

Gaziantep Vize Merkezi şubesi olarak, Nizip, Yavuzeli, Karkamış, İslahiye, Nurdağı, Araban, Şehitkamil, Kilis, Şahinbey, Oğuzeli ilçelerimiz başta olmak üzere Şanlıurfa, Hatay, Osmaniye gibi çevre illerimizden yapacağınız Estonya Schengen vize başvurunuz için sizlere hizmet etmekteyiz.

Gaziantep ili ve çevre illerden yapacağınız Estonya Schengen vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90(342) 225 54 35 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapacağınız Estonya seyahati için vize alınıp alınmaması durumunuzu sahip olduğunuz pasaport türü belirler. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapmak istedikleri Estonya seyahati için Schengen vizesi almakla yükümlüdürler. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları Estonya seyahatlerinin işlemelerini gerçekleştirmek isterlerse ofisimize ziyaret etmeleri bekleriz. Ya da bizlerle iletişime geçebilerek işlemelerinize yardımcı olabiliriz. Sahip olduğunuz pasaport Siyah, Gri ve Yeşil pasaport ise yapacağınız seyahatin 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında olacaksa vize almanız gerekli bir durum değildir. Belirtilen sürerler dışına çıkan seyahat planınız varsa bir sonraki başlık altında bu işlemleriniz için gerekli bilgileri sizlere sunacağız.

İşlem yapmak istediniz pasaportunuzun türü lacivert pasaport ise işlemeleriniz geçersiz sayılacaktır. Sahip olduğunuz pasaport ile işlem yapacaksanız bunu son 10 yıl içinde almış olmanız gerekmektedir. Bunun yanında seyahatinizin gerçekleşmesi için Seyahat Sağlık Sigortasını da yapmış olmamız gerekmektedir. Sunulan bilgilere ek daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90(342) 225 54 35 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlere bir önceki başlıkta sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren işlemler hakkında bilgiler sunduk. Burada ise seyahat süreleri için alınması gereken vize türlerini sunacağız. Eğer seyahatinizin 90 günden fazla olacağını belirtiyorsanız ve uzun bir seyahat planınızı varsa işlemleriniz için D vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ya da 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında ve kısa süreli bir seyahat planınızı varsa C vizesi ise işlemelerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaport ile Schengen vizesi alırken belirli kurallara uymanız gerekmektedir. Örneğin, Estonya seyahatinize ek başka Schengen vizesi ile seyahat etme imkanı veren ülkelere de seyahat edecekseniz konaklama sürenizin en uzun yeri Estonya olmalıdır. Eğer her seyahatinizde aynı sürelerde konaklama sağlayacaksanız ilk seyahate Estonya’dan başlamalısınız. İlk konaklamanızı burada gerçekleştirip diğer Schengen vizesi veren ülkelere de eşit süreli seyahat ederek geçiş yapabilirsiniz.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahat etmeden önce seyahatinizi gerçekleştirmek isteğiniz ülkeye gidiş nedeninizi sunmalısınız. Yapacağınız seyahatin ne tür olduğuna karar verip, seyahat kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu yönde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için sizlere linkler halinle hazırlanan kategorileri sunacağız. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Bu belirlenen seyahat kategorilerinden birini seçerken çok dikkatli bir seçim yapmanızı öneririz. Seçim yaparken seyahat amacınıza en uygun olan kategoriyi tıkayıp bu şekilde işlemelerinizi devam ettirmeniz gerekmektedir. Eğer seyahat edeceğiniz ülkeye bu kategoriler arasında bir gerekçe bulamadıysanız ya da uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90(342) 225 54 35 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Ülkeye yapacağınız seyahat için gereken bilgileri verdiğiniz zaman uygun olan kategoriyi sizlere belirtirler.

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, birçok önemli konuyu başlıkla altında sizler için toplayıp sunduk. Bu başlık altında topladığımız bilgiler ise alacağınız Estonya Schengen vizesi için yapılan işlemlerin aşamalı halidir. Adımlar halinde olan işlemlerinizi okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli ziyaretçilerimiz, ilk işlem olarak vize başvuru formunu doldurarak işlemelerinize başlayacağız. Bu işlemden sonra sizlere sunulan seyahat gerekçelerinden uygun olan bir gerekçe için belgeler hazırlamanızı talep ederiz. Seyahatinize uygun olan kategoriye göre sizlerden istenilen belgeleri bizlere kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz. Bizlere ilettiğiniz belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeye alırız. Eksik belge durumu ile karşılaşırsak sizlerle iletişime geçer ve sorunu halletmenize yardımcı oluruz. Bu belgelerinize ek olarak 3 ay ödeme yapılmış maaş bordrosunu ve banka hesap dökümünüzün fotokopisini de eklemenizi isteriz. Sizlerden istenilen bu banka hesap dökümü, ülkeye yapacağınız seyahat için yeterli bir ekonomik güce sahip olduğunuz kanıtı olarak kullanırız.
  • Biyometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vize işlemeleriniz için biyometrik bilgileri sunmanız gerekmektedir. Bunun için 35-40 mm ölçülerinde, beyaz fon önünde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf çekmeniz gerekmektedir. Yapacağınız Estonya seyahati için Schengen vizesi alırken bir mülakata tabi tutulursunuz. Ülke seyahatiniz için sizlerden parmak izi örneği vermenizi isterler. Bu vereceğiz parmak izi örneği yapacağınız başka Schengen vize başvuruları için 5 sene geçerlilik süresi ile seyahat etme imkanınız olur. 5 sene içerisinde yapacağınız seyahatler için bu mülakat sürecinden muaf olursunuz. Sizlerden istenilen mülakat için konsolosluktan bir randevu talep ederiz. Bu istenilen randevuya dilerseniz bir temsilcimiz sizlere eşlik edebilir. Mülakat aşamasında her türlü yardım için sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Eğer mülakat için randevuyu erken bir tarihte almak isterseniz VIP ücreti ödemeniz gerekmektedir. Yapılan bu zorunlu mülakatın nedeni ülkeye yabancı kimlik ile girişleri önlemek içindir.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sunulan bilgileri okuyup fikir sahibi olduğunuz zaman son işlem olarak pasaportunuzun sizlere teslim edilme işlemi kalır. Yapılan tüm işlemlere ek eğer konsolosluk bu işlemler için ek evrak talep ederse sizlere ulaştırılmasını gereken pasaportunuzun süresi uzayabilir. Pasaportunuzu hazırlayıp istediğiniz bir adrese teslim sağlayabilir, ya da pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek bizzat kendiniz alabilirsiniz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan hizmet karşılığı olarak vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize ücreti çeşitli nedenlerden dolayı farklı fiyat tarifesi ile sizlere sunulur. Seçtiğiniz seyahat kategorisi ile yapılan işlemler, konsolosluk harç ücreti gibi faktörler ödeyeceğiniz vize ücretinde farklı tarife uygulanan nedenler arasındadır. Vizeniz için yapılan işlemler olumsuz bir sonuç alırsa ödediğiniz vize ücreti geri ödenmeyeceğini belirtmek isteriz. İşlemler için 0-6 yaş arası çocuklardan vize ücreti alınmayacağını bildiririz. 6-12 yaş arasındaki bireylerin ise sadece kurum aracı ücreti ödemelerini belirtir, herhangi bir vize ücreti ödemeyeceklerini belirtiriz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, tüm işlemler dahilinde yapacağınız Estonya Schengen vize başvurunuzun çıkış süresi normal koşullar altında 7-10 iş günü olarak belirlenmektedir. Fakat ülkenin bazı olumsuz durumu bu süreci etkileyen bir durumdur. Ülkenin resmi tatillerde kapattığı konsolosluk, ülkenin siyasi ya da ekonomik gücü gibi nedenleri bu süreci uzatabilen nedenler arasında sayabiliriz. Yapacağınız seyahatler için herhangi bir neden ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay içerisinde Schengen vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, 18 yaş altı bireylerin işlem yapmaları için ebeveyn dahilinde olmaları gerekmektedir. Ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz böylece sorun olmadan ve zaman kaybı yaşamadan işlemelerinizi gerçekleştirebiliriz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Estonya Schengen vize başvurunuz için verdiğimiz bilgiler belirli başlıklar altında sizlere sunulmuş vaziyettedir. Sizlere verdiğimiz hizmeti bu başlık altında sonlandırmadan daha kapsamlı bilgi almak istediğiniz zaman uzmanlarımız ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90(342) 225 54 35 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Bizlerden bilgi almayı ve bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Vize Merkezi olarak iyi seyahatler dileriz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp