Çanakkale

Telefon

+908502411491

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 

Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak hazırlamış olduğumuz Estonya Vize Başvuru sayfasına hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Estonya Schengen vizesi başvuru süreçlerine, vize türlerine ve bu vize türleri için gerekli olacak olan evrak listelerine, vize ücretlerine kolaylıkla erişebileceksiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Ayvacık, Biga, Yenice, Eceabat, Bayramiç, Lapseki, Çan, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Gökçeada ilçelerimiz ve çevre iller olan Edirne, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Estonya Vize Başvurularınız için vize hizmeti sunmaktayız.
Danışmanlık hizmetimizden yararlanabilmek ve uzmanlarımızdan rehberlik talebinde bulunabilmek için Çanakkale şubemizi 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Schengen Vize uygulamasına taraf olmuş olan 26 ülkeden bir tanesi de Estonya'dır. Estonya'ya seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ya da Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 Aylık süreç içerisinde 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vizeden muaf olarak gerçekleştirebilmektedirlerdir.

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın ise Estonya'ya gerçekleştirecekleri seyahatleri öncesinde vize alma zorunlulukları mevcuttur. Ancak daha öncesinde halen geçerliliği devam eden herhangi bir Schengen vizesi alınmış ise Estonya seyahati bu mevcut vize ile gerçekleşebilmektedir.
Estonya Schengen Vize başvurularında diplomatik yetkiye yalnızca ülkemiz sınırları içerisinde yer alan Estonya dış temsilcilikleri sahiplerdir. Estonya dış temsilcilikleri aşağıda listeler halinde sıralanmıştır. İlgili konsolosluk sayfasına tıklayarak konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve iletişim numaralarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır. Estonya Vize başvurularında yetkili olan tek kurum Estonya Ankara Büyükelçiliğidir.

Estonya konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması vardır. Estonya Ankara Büyükelçiliğinin görev bölgesi dahilinde kalan illerimize konsolosluk sayfasından erişebilirsiniz. Vize Merkezi şubeleri aracılığı ile Estonya Vize başvurularınızı rahatlıkla gerçekleştirebilmektesiniz.

Estonya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Estonya'ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünün belirlenmesinde büyük önem taşımaktadır. Seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde sınıflandırmalı ve doğru vize türüne başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. 

Estonya Vize türleri kendi içlerinde farklılık göstermekle beraber edinilmesi gereken evraklarda da farklılık gösterebilmektedir. Vize uzmanlarımız tarafından sizler için hazırlanmış olan aşağıdaki vize türleri başlıklarından seyahatinize uygun olana tıklayarak gerekli evrakların listelerine ve ilgili vize türü hakkında birçok bilgiye kolaylıkla erişebilirsiniz. 

Estonya Vize Türleri ise aşağıda listelenmiştir;

Estonya Turistik Vize

Estonya Ticari Vize

Estonya Aile/Arkadaş ziyareti vizesi

Yukarıda sizler için listelenmiş olan vize türleri içerisinde seyahatinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda bir karar veremiyor ya da ilgili vize türünün bu başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer vize uzmanlarımızı 0850 241 14 91 numaralı telefon aracılığı ile arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan konu ile alakalı bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca Estonya Vize türlerini detaylı bir şekilde ele almış olduğumuz Estonya Vize sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Estonya Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize Merkezi Çanakkale şubesi aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz Estonya Vize başvuru süreçlerini aşağıda sizler için adımlar halinde sıralayacağız.

Estonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması: Danışmanlarımız, konsolosluk tarafından belirlenmiş olan evrakların listesini sizlere ulaştıracaklardır. Belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp ofisimize dilerseniz kargo yolu ile dilerseniz de bizzat ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Tamamlamış ve bizlere ulaştırmış olduğunuz evrakların kontrolleri uzmanlarımız tarafından yapılacak ve herhangi bir hata ya da eksik olması halinde sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Estonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Evrakların tamamlanması, gerekli düzenlemelerin yapılması sonrasında vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için Estonya Vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Sizlerden talep edilen vize başvuru ücreti içerisinde; tüm harç ücretleri, işlem bedelleri, danışmanlık ücretleri ve diğer giderler mevcut olacaktır. Estonya Vize başvuru ücretini dilerseniz ofisimiz ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarımıza havale ya da EFT olarak yatırabilirsiniz.

2019 Yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi 0850 241 14 91 numarasını tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili göndermeleri için talepte bulunabilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Gerekli evrakların tamamlanması ve vize ücretinin ödenmesi sonrasında vize uzmanlarımız sizlerle görüşerek ortak belirlenmiş bir tarih için Estonya Konsolosluğundan parmak izi verme işlemi ve dosya sunumu için randevu alacaklardır. 

Belirlenmiş olan randevu tarihinde ve saatinde sizlere eşlik edecek olan vize uzmanımız ile beraber konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Parmak izi verme işleminizin bitmesi ardından dosya sunumu ve diğer işlemleri uzmanlarımız sizler adına yürütecek ve sizleri durum hakkında düzenli olarak bilgilendireceklerdir.
Eğer 59 aylık bir süreç içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine gitmek için vize almış ve VIS programına parmak izi kaydında bulunmuşsanız tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi: Konsolosluk tarafından değerlendirilen ve sonuçlandırılan Estonya Schengen Vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabileceğiniz gibi istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Canakkale

Estonya Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 7 ila 11 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Estonya Resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder, Estonya ziyaretinizde, Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp