Adana

Telefon

+903222450791

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Estonya seyahatinizin için Schengen vizesi alınmasına dair güncel bilgileri başlıklar altında sizlere sunacağımız sayfamıza hoş geldiniz.

Vize Merkezi ekibi olarak, Estonya’ya yapacağınız seyahat için belirli başlıklar halinde sizlere güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri sunacağız. Belirlenen başlıklar halinde sunulan bilgileri takip ederek ihtiyaç duyduğunuz işlemeler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Adana Vize Merkezi şubesi olarak Karataş, Çukurova, Seyhan, Ceyhan ,İmamoğlu, Tufanbeyli, Yüreğir, Sarıçam, Feke, Aladağ, Kozan, Karaisalı, Pozantı, Saimbeyli, Yumurtalık ilçeleri ve Osmaniye, İçel ve Kahramanmaraş gibi çevre illerden yapılacak olan Estonya Schengen vize başvurunuz için sizlere hizmet sunuyoruz.

Adana illeri ve çevre illerden yapılacak olan Estonya Schengen vize başvurusu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (322) 245 07 91 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Adana

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren işlemleri bu başlık altında sizlere sunacağız. Estonya’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaporta sahip yolcularımızın, seyahatlerini gerçekleştirmek için Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip olup, Estonya’ya seyahat etmek isteyen yolcularımızın vize işlemlerini tamamlamak için Adana’daki ofisimize ziyaret etmeleri bekleriz. Eğer seyahat edeceğiniz pasaport türünüz Siyah, Gri ve Yeşil pasaport ise yapacağınız seyahatin 180 gün içerisinde ve 90 günü aşmayan süre zarfında olması şartıyla vizesiz seyahat edebileceğinizi belirmek isteriz.

Ya da lacivert pasaporta sahip iseniz işlemelerinizin geçerlilik kazanmayacağını belirtmek isteriz. Pasaportunuzu son 10 yıl içinde almış olmanız gerekmektedir ve seyahatinizin onayı için Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekmektedir.

Adana Vize Merkezi şubesi olarak sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemeleri tamamlamak isterseniz, ofisimizi ziyaret etmenizi rica ederiz. Ya da sahip olduğumuz pasaport türünüze göre gereken işlemler yapılmadan önce daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (322) 245 07 91 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - Adana

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bir önceki başlıkta sizlere sahip olduğunuz pasaportun türüne göre yapılan işlemeler hakkında gerekli bilgileri sunduk. Bu başlık altında ise sahip olduğunuz pasaport ile işlem yaparken verilen seyahat süreleri hakkında gerekli açıklamaları sizlere sunacağız. Eğer seyahatinizin uzun bir seyahat olacağınız düşünüyorsanız, seyahatinizin 90 günü aşacağını düşünüyorsanız D vizesi almanız gerektiğini belirtiriz. Ya da daha az bir süre zarfında seyahat etme planlarınız varsa, seyahatinizin 90 günden az 30 ve 30 günü aşmayan süre zarfında olacağınız belirttiriyorsanız C vizesi almanız gerekmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz, işlerinizi yaparken sahip olacağınız vize Schengen vizesidir. Seyahat ederken Schengen vizesi ile seyahat ederken belirlenen kurallara uymak zorundasınızdır. Estonya haricinde başka Schengen vizesi veren ülkelere de seyahat etmek isterseniz en uzun konaklama süreniz Estonya olmalıdır. Ya da eşit süreli bir seyahat planınızı varsa ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Adana

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahat süresince Schengen vizesi için gereken evrakları hazırlamanız için seyahatinize uygun bir gerekçe sunmalısınız. Sizlere gerekçeler için belirlenen linkleri maddeler halinde sunacağız. Seyahat etme amacınıza uygun olan bir kategoriyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçilerimiz, sunduğumuz kategorilerden birini seçerken dikkatli bir şekilde seçim yapmanızı ve işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Eğer sunulan kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun bir amaç olduğunu bilmiyorsanız ya da seyahat amacınıza göre bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (322) 245 07 91 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana

Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında alacağınız vizenizin çıkış süresi ve çıkış bilgileri gibi konuları adımlar hakinde sizlere sunacağız. Adımları takip ederek merak ettiğiniz bilgileri buradan edinebilirsiniz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, ilk adımı tamamlamak için vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra sizlerden istenilen belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayıp bizlere iletmenizi isteriz. Bu belgelerin içindeki önemli belgeler olarak 3 ay düzenli ödenmiş maaş bordrosu ve banka hesap dökümünüz fotokopisini düzenli bir şekilde bizlere iletmeniz gerekmektedir. Banka hesap dökümünüzün istenmesinin nedeni yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olduğunu kanıtlamak içindir. Bizlere ilettiğiniz evrakları inceleyip eksik ve yanlış bilgiler içerilen evraklar olduğu zaman sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorun düzeltilmiş olur.
  • Biyometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, biometrik olarak sizlerden 2 adet beyaz fonda çekişmiş 35-40 mm ölçülerinde olmak koşuluyla fotoğraflar istenilir. Bu istenilen ölçülerde fotoğrafların 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Bu verilen biometrik bilgilere ek olarak parmak izi örneğini vermek zorundasınızdır. Bu ülkenin istediği bir süreçtir bunun nedeni ise yapılacak olan seyahatlerin sahte kimlik ile girişini önlemek içindir. Alacağınız Estonya Schengen vizesi için vereceğiniz parmak izi sürecinin gerçekleşmesi için konsolosluktan sizler için bir randevu talep edilir. Sizlere dilerseniz randevuya giderken bir temsilcimiz eşlik edebilir. Sizlere mülakat süresince eşlik eden temsilcimizden gerekli yardımı alabilirsiniz. Vereceğiniz parmak izi örneği yapacağınız başka schengen vizesi için 5 yıl süre kadar geçerliliği vardır. Eğer mülakat sürecinizin daha erken bir tarihte almak isterseniz VIP ücreti ödemeniz gerekmektedir.
  • Pasaportunuzun sizlere ulaştırması: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, yapılan işlemler ardından sizlere pasaportunuzu teslim etmek işlemi kalır. Pasaportunuzu teslim etmek için konsolosluktan gelecek olan onay dahilinde işlemler gerçekleşir. Onay gelmeden önce konsolosluk çalışanları sizlerden ek evrak talep edebilirler. Sizlere bu konuda yardım sağlayarak istenilen evrakları hazırlamanıza yardımcı olabiliriz. Gelen olumlu karar ile pasaportunuzu çalışanlarımız hızlı bir şekilde hazırlayıp sizlerin belirttiği adrese iletebilir, ya da dilerseniz pasaportunuzu almak için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, işlemelerinizin olumlu sonuçlanması için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize ücreti çeşitli nedenlerden dolayı farklılık göstermektedir. Ödeyeceğiniz ücret seçtiğiniz gerekçe ile hazırlanan evraklar ve konsolosluk harç ücretini kapsamaktadır. 0-6 yaş bireylerin vize ücretini ödemeden işlemlerini gerçekleştirebileceğini belirtmek isteriz. 6-12 yaş arasındaki bireylerin ise ödeyeceği ücret kurum hizmet ücretidir. Bunun dışında herhangi bir ücret ödemeleri gerekmemektedir. Vizenizin olumsuz sonuçlanması durumunda ödediğiniz ücretin geri tahsil edilmeyeceğini belirtmek isteriz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Adana

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, alacağınız Estonya Schengen vizenizin sonuçlanma süresi normal koşullar altında 7 ile 10 gün arasında değişmektedir. Ülkenin resmî tatilleri, ülkenin politik ve ekonomik durumu, konsolosluğun yoğun çalışması bu belirtilen süreden daha uzun bir sürede sonuç verebilmektedir. Vize başvurunuzu 3 ay öncesinden yapmanız durumunda böyle sorunlar ile karşılaşma sorununuzun olamayacağını belirtmek isteriz.

18 yaş altında bireylerin yapacakları vize başvurunun olumlu sonuçlanması için ebeveyn dahilinde belge hazırlamaları gerekmektedir. Hazırlanacak belgelerde ebeveyn imzası olması gerekmektedir. Aksi durum halinde işlemlerin gerçekleştirilmeyeceğini belirtmek isteriz.

Değerli ziyaretçilerimiz Estonya Schengen vizesi alırken bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Edindiğiniz bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzman çalışanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90 (322) 245 07 91 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Merak ettiğiniz her konuda yardımcı olacaklarını belirtmek isteriz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp