Estonya Vizesi Reddi

Estonya Vizesi Reddi

Estonya Konsolosluğu’na ve Estonya Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Estonya vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Estonya konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. 

Estonya Vizesi Ret Sebepleri

Seyahat Belgelerinden kaynaklanan Estonya Vize reddi

Estonya Konsolosluğu sahte ya da yıpranmış seyahat belgeleri ile yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir. Estonya vizesi başvurusunda sunulan seyahat belgeleri güncel, orijinal, geçerliliği devam eder nitelikte olmalıdır. Estonya vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Estonya vize reddi ile karşılaşmamak için ibraz ettikleri seyahat belgelerinin Estonya Konsolosluğu tarafından talep edilen niteliklere uygun olduğundan emin olmalıdır. 
Eksik evrak ile yapılan Estonya vizesi başvuruları da Estonya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

Seyahat şartları ve seyahat amacından kaynaklanan Estonya Vizesi reddi

Estonya Vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Estonya’ya yapacakları seyahatin amacını ve seyahat için gerekli şartları taşıdıklarını belgelemekle yükümlüdür. Örneğin; Estonya’ya Aile ziyareti amacıyla seyahat ediyorsa Estonya’da ikamet eden yakınlarına ve yapacağı seyahatin şekline ilişkin belgeler sunmalıdır. Estonya seyahat şartları ve seyahat amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan başvuru sahipleri Estonya reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Kişinin seyahat amacı ve şartlarına ilişkin sunduğu belgelerin inandırıcı bulunmaması durumunda da Estonya vizesi reddi söz konusu olabilmektedir. 

Ekonomik durumdan kaynaklanan Estonya Vize reddi

Estonya vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Estonya seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. Estonya Konsolosluğu Estonya vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Estonya vize başvurularını reddetmektedir. 

Schengen vizesi süresinden kaynaklanan Estonya Vizesi reddi

Schengen vizesi 6 aylık süre içerisinde en fazla 90 gün konaklama hakkı veren bir vizedir.Estonya Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişi son 6 ay içerisinde Schengen Bölgesi’nde 90 gün konaklamış ise, kişi Estonyavize reddi ile karşılaşabilmektedir. 

Schengen Giriş yasağından kaynaklanan Estonya Vize reddi 

Schengen Bölgesi’ne üye ülkelerden herhangi birinin Schengen vizesi konusunda aldığı karar Schengen Bölgesi’ne üye diğer ülkeler açısından da bağlayıcı olabilmektedir. Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları Estonya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

Kamu Güvenliği nedeniyle Estonya Vizesinin reddedilmesi

Estonya Vizesi başvurusunda bulunan kişinin belirlenen yasal çerçevede Schengen bölgesine üye ülkelerden biri ya da birkaçı için kamu düzeni, kamu sağlığı, güvenlik gibi konularda tehlikeli bulunması durumunda Estonya vizesi talebi reddedilir. 

Sağlık sigortası sebebiyle Estonya Vizesinin reddedilmesi 

Estonya’ya seyahat edecek kişiler seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Geçerli ve istenen standartlara uygun seyahat sağlık sigortası sahibi olduklarını kanıtlayan belgeler sunamayan kişilerin Estonya vizesi başvuruları Estonya vizesi reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

Kişinin ülkesine dönmesi konusunda şüphe olmasından kaynaklanan Estonya Vizesi reddi

Estonya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Estonya vize sürelerinin sona ermesi ile birlikte ülkelerine geri döneceklerini kanıtlayan belgeler sınması gereklidir. Kişilerin Estonya vize süresi sonunda ülkeden ayrılma niyetinde olmadığı anlaşıldığı takdirde kişilerin Estonya vize başvurusu reddedilir. 

Estonya Vize reddine itiraz

Estonya vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Estonya vize ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Estonya Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuruda bulunabilmektedir. İtirazlar yazı ile bildirilmelidir

Estonya vizesi başvurunuz reddedildiğinde bu kararı açıklayan resmi bir mektup gönderilir. Daha sonra bu karara yazılı olarak itiraz etmek için 4 haftanız bulunmaktadır. Nasıl itiraz edeceğinizi öğrenmek için size gelen mektubu okuyun. İtirazınızı göndermeniz gereken adres mektupta yazılı olacaktır.

Estonya vizesi reddine itiraz etmek için başka bir kişiye yetki verebilirsiniz. Sizin adınıza itirazda bulunacak başka bir kişiye yetki verdiğinize dair bir mektup yazabilirsiniz. 

Vize reddi durumunda vize başvuru ücretleri iade edilmez

Vize başvurunuz reddedilirse, ödediğiniz başvuru ücreti size iade edilmez.

Estonya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Estonya Vizesi Ret İtirazı
  G.K., 27 Tem 2020, 22:14

  Merhaba, Estonya için turistik başvuruda bulundum fakat ret ile sonuçlandı. Seyahat belgelerimde sorun çıktığı için retle sonuçlandı. Ne yapmam gerekir? Estonya vizesi ret itirazı işlemini sizin aracılığınız ile yapabilir miyim? Ret itirazım olumsuz sonuçlanırsa tekrar başvuru yapmam mümkün müdür? Bana yardımcı olmanızı rica edeceğim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Estonya Vize Reddi
  D.S., 27 Tem 2020, 20:47

  Merhaba Estonya vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Fakat ret alma korkum var. Konsolosluk hangi sebeplerden dolayı ret vermekte? Nelere dikkat etmem gerekecektir? Estonya vize reddi konusunda bilgi alabilir miyim? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Estonya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp