Bursa

Telefon

+902243222097

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Estonya Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize işlemleriniz için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında 2019 yılı güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri sizlerle paylaşacağınız. Alacağınız Schengen vizesi için gereken işlemleri ve daha çok bilgiye belirlenen başlıklar altında bulabilirsiniz.

Bursa Vize Merkezi şubesi olarak Nilüfer, Karacabey, Gemlik, Orhangazi, Yıldırım, Osmangazi, Keles, Harmancık, Mudanya, Kestel, Mustafakemalpaşa, İznik, Orhaneli, Büyükorhan, Yenişehir, yapılacak ilçelerimiz başta olmak üzere Yalova, Sakarya, Sakarya ve Kocaeli gibi çevre illerimizden yapılacak olan Estonya Schenegen vize başvurunuz için sizlere hizmet sunuyoruz. Çevre iller ve ilçelerden yapılacak olan Estonya Schengen vize başvuruları hakkında daha detaylı bilgi almak için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (224) 322 20 97 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Bursa

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere sunacağımız bilgiler sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemeleri kapsayan bilgilerdir. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren işlemeler vereceğimiz bilgilerde mevcuttur. Sahip olduğunuz pasaport bordo pasaport ise Estonya seyahatiniz için Schengen vizesi almakta mükellefsiniz. Schengen vizesi işlemlerinizi tamamlamak için Bursa şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Sizlere gereken hizmet verecektir. Eğer Siyah, Gri ve Yeşil pasaport ile seyahat edecekseniz vizesiz bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Ancak bu vizesiz gerçekleştireceğiniz seyahatler 180 gün içerisinde ve 90 günü aşmayan süre zarfında olması gerektiğini belirtiriz. Seyahat süreleri hakkındaki ek bilgileri bir alt başlıkta sizlere sunacağız.

Sahip olduğunuz pasaport ile işlem yapacaksanız son 10 yıl içinde almış olmanız gerekmektedir ve eski lacivert bir pasaportunuz varsa bu pasaport ile işlem yapılmayacağını belirtiriz. Seyahatini yapmak istediğiniz Estonya ülkesi için Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekmektedir.

Sahip olduğunuz pasaport ile yapılan işlemler hakkında daha içerikli bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (224) 322 20 97 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - Bursa

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bir üst başlıkta sizlere seyahat süreleri hakkında gerekli bilgileri sunduk. Daha ayrıntılı bilgiyi bu başlık altında sizlere sunacağız. Eğer seyahatinizin 90 günden daha fazla olacağını belirtiyorsanız işlemeleriniz için D vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. D vizesi seyahat edeceğiniz ülkede konaklama sürenizin uzun olacağını belirten vize türüdür. Seyahatinizin 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında olacağını belirtiyorsanız bu işlemler için C vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. C vizesi kısa süreli konaklamalar için kullanılan bir vize türüdür.

Değerli ziyaretçilerimiz, alacağınız vize Schengen vizesidir. Bu vize çeşidinin beraberinde getirdiği belli başlı kuralları vardır. Eğer çoklu bir seyahat planınızı varsa bu kurallara uymak zorundasınızdır. Estonya dışında başka Schengen vizesi veren ülkelere de seyahat edecekseniz en uzun konaklama yeri olarak Estonya’yı tercih etmelisiniz. Eğer bu çoklu seyahatler eşit süreli konaklamalar ile yapılacaksa ilk konaklama yeri olarak Estonya’yı tercih etmelisiniz. Bu konaklamayı gerçekleştirdikten sonra diğer Schengen vizesi veren ülkelere de seyahat eşit süreli seyahat edebilirsiniz. Sahip olmak istediğiniz Schengen vizesi hakkında daha içerikli bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90 (224) 322 20 97 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Bursa

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, ülkeye yapacağınız seyahat için bir gerekçe belirlemeniz şarttır. Bunun için sizlere belirli kategoriler halinde linkler sunacağız. Seyahatinize uygun olan bir linki tıklayınız işlemelerinizi bu yönde tercih etmeniz gereklidir. Bu tercihi yaparken dikkatli olmanızı isteriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden birini seçmekte zorlanıyorsanız ya da seyahatinize uygun bir gerekçe bulamadıysanız uzmanlarımızdan bu konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (224) 322 20 97 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Seyahatinizin nedeni e gitme amacınız gibi bilgileri ofis çalışanlarımıza paylaşarak sizler için hazırlanan kategorilerin hangisinin seyahatinize uygunluk getirdiğini belirtiler.

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bursa

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlere belirlenen kategorileri sunup işlemelerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtmiştik. Tercih ettiğiniz kategori ile ilgili yapılan işlemleri bu başlık altında sizlere adım adım açıklayacağız.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli ziyaretçilerimiz, vize merkezi çalışanları olarak sizlerden seçtiğiniz kategori dair gereken evrakları talep ederiz. Bu işlemi yaparken ilk adım olan vize başvuru forumu doldurmanızı talep ederiz. Bunlara ek olarak yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olduğunu kanıtlayan banka hesap dökümü ve 3 ay düzenli ödenen yapılan maaş bordrosunu da eklemeniz gerekmektedir. Bizlere ilettiğiniz dosyaları büyük bir titizlikle incelemeye alırız. Eksik ya da yanlış bir belge durumu söz konusu olduğunda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz.
  • Biyometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, işlemlerinizin geçerliliği için biyometrik bilgileri sunmanız gerekmektedir. Bunun için sizlerden biyometrik fotoğraf istenir. Bu biyometrik fotoğrafın 35-40 mm ölçülerinde ve beyaz fonda çekilmiş 2 adet fotoğraf olması gerekmektedir. Ayrıca bu fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması gerektiğini belirtiriz. Bu biyometrik işlemeler ardından en önemli süreç olan mülakat süreci devreye girer. Bunun için konsolosluktan bir randevu talep eder ve sizlerin uygun olduğu bir zaman diliminde dilerseniz bir temsilcimiz ile mülakat yerinde hazır olursunuz. Bu yapılan mülakatlar sırasında merak ettiğiniz soruları yada mülakat sırasında olabilecek her sorun için sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Vereceğiniz bu parmak izi örneği yapacağınız başka bir vize başvurusunda 5 yıl süreyle geçerliliğini korumakta olduğunu belirtmek isteriz. Eğer mülakat için çok beklemek istemiyorsanız erken mülakat için VIP ücreti ödeyerek erken randevu oluşturabilirsiniz.
  • Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan sorunsuz işlemeler ardından pasaportunuzun sizlere teslim edilme işlemi kalır. Bu süre zarfında konsolosluk işlemler için ek belge isteyebilir. Yardımcı olarak istenilen ek işlemi gerçekleştirebiliriz. Ek işlem ardından ve konsolosluğun verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine geçeriz. Hazırladığımız pasaportunuzu sizlerin istediği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan kendiniz de alabilirsiniz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, onay alınması için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeme yapacağınız vize ücreti sizlere sunulan hizmet ve konsolosluk harç ücretini kapsar. Ülkede konaklama süreniz, seyahat kategoriniz ile yapılan işlemler gibi faktörler ödeyeceğiniz vize ücretinde farklılığa neden olmaktadır. 0-6 yaş arası çocuklardan vize ücreti alınmayacağını bildiririz. 6-12 yaş arasındaki bireylerin ise vize ücreti ödemeyip sadece aracı kurum hizmet ücreti ödeyerek seyahat edebilecekleri belirtmek isteriz. Yapılan işlemler ardından gelen olumsuz red cevabı olursa ödediğiniz vize ücreti geri verilmeyecektir.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Bursa

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, çoğu başvuru sahibin merak ettiği konuya ilişkin bilgileri bu başlık altında sizlere sunacağız. Yapacağınız Estonya Schengen vizesinin sonuçlanma süresi normal koşullarda 7-10 iş günü arasındadır. Fakat ülkenin yaşadığı olumsuz nedenler bu süreyi uzatabilmektedir. Ülkenin resmi tatillerde kapattığı konsolosluk, ülkenin ekonomik ve siyasi durumu gibi süreçler bunlara birer örnek olarak gösterilebilir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay öncesinden Schengen vizesi başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru 18 yaşından küçük bireyler içinse işlemelerin geçerliliği için ebeveyn imzaları ve ebeveyn dahilinde belge hazırlanması gerekmektedir.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bizlerden bilgi almayı uygun gördüğünüz için sizlere Vize Merkezi çalışanları olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Merak ettiğiniz bilgiler olduğu durumda uzmanlarımızdan yardım alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90 (224) 322 20 97 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere merak ettiğiniz konular hakkında gerekli bilgileri sunacaklarını belirmek isteriz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp