Diyarbakır

Telefon

+908504601577

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlere 2024 yılına ait güncel vize işlemelerini hakkındaki gerekli bilgileri özenle sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Diyarbakır şubesi olarak, Sur, Bağlar, Dicle, Bismil, Çermik, Eğil, Çınar, Çüngüş, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Yenişehir ilçeler ve Batman, Siirt ve Mardin gibi çevre illerden yapacağınız Estonya Schengen vize başvurunuz için sizlere hizmet vermekten onur duyarız. 

Diyarbakır illeri ve çevre illerden yapılacak olan Estonya Schengen vize başvurusu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı 0850 460 15 77 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren işlemler sizlere belirtilir. Bu başlık altında seyahat için vize başvurusunu yapmak için pasaport türüne göre gereklilik gösteren işlemler hakkında bilgiler sunacağız. Estonya seyahatiniz için Schengen vizesi başvurusunda bulunma zorunluluğunu olan bordo pasaporta sahip yolcularımızdır. Bu pasaporta sahip olmayıp Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip olan yolcularımızın ise vizesiz 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında seyahat edebileceklerini belirtiriz. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın Schengen vize başvurularını tamamlamak için Diyarbakır’daki ofisimize ziyaret etmelerini bekleriz.

Schengen vize başvurusu yapmak isteyen yolcularımızın bu pasaport haricinde eski lacivert pasaporta sahip iseler işlemleri gerçekleştirilmeyeceğini belirtiriz. Seyahat öncesinden mutlaka Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaport ise son 10 yıl içinde alınmış olması gerekmektedir.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere verdiğimiz bilgiler sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemelerdir. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren işlemler hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı 0850 460 15 77 numaralı telefondan arayabilir ya da d[email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

 

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bir önceki başlıkta sizlere sunduğumuz pasaport bilgilerine ek bu başlık altında seyahat edeceğiniz süreler hakkında alınması gereken Schengen vize türlerini sunacağız. Eğer sahip olduğunuz pasaport ile seyahat etmek istediğiniz süre 90 günü aşacak bir süre ise seyahatinizin gerçekleşmesi için D vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ya da bu belirtilen süreden daha az, 30 günü aşmayan süre zarfında seyahat etmek istediğiniz zaman C vizesi almanız gerekmektedir. C vizesi yapılmak istenilen kısa süreli seyahatler için çıkarılır.

Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vize başvurunuzu gerçekleştirirken Schengen vizesi veren ülkelere göre belirlenen kurallara uyup öyle seyahat etmeniz gerekmektedir. Estonya seyahatinize ek başka Schengen vizesi veren ülkelere de gitmek gibi planınız varsa en uzun süre zarfında seyahat edeceğiniz yer Estonya olmalıdır. Ya da Schengen vizesi veren ülkelerde eşit bir şekilde seyahat etme planınız varsa ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. 

Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan seyahat süreleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımız ile iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz. Yapacağınız seyahat süreleri hakkında sizlere daha detaylı verileri sunacaklarını belirtmek isteriz.

 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Schengen vizesi almadan önce seyahat edeceğiniz ülkeye ne amaçla gittiğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bir gerekçe ile işlemlerinize devam ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için sizlere linkler halinle belirli kategorilere göre yapılan işlemleri sunacağız. Sizlere belirlediğimiz kategorilerden seyahatinize en uygun olanı seçip bu gerekçeye dair işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçimiz, seçim yaparken dikkatli olmanızı bir kez daha hatırlatmak isteriz. Eğer seçim yapmakta zorluk çekiyorsanız, ya da seyahat etme amacınıza uygun olan bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı 0850 460 15 77 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, belirli başlıklar halinde sunduğumuz bilgilerin dahilinde Schengen vize başvurusu yaparken olacak işlemeler hakkında ayrıntılı bilgileri bu başlık altında sizlere sunacağız. Adımlar halinde sizlere sunulan bilgileri takip ederek ihtiyaç duyduğunuz bilgiler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli ziyaretçilerimiz, ilk adım olarak sizlerden yapacağınız Schengen vizesi için başvuru forumunu eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerektiğini belirtmek isteriz. Sizlerden istenilen belgeler olacaktır. Sizlerden istenilen belgeler seçtiğiniz kategori göre gerekli olan belgelerdir. Bu belgelere 3 aylık düzenli olarak yatırılan maaş bordrosunu ve seyahat için ekonomik gücünüzün kanıtı olarak banka hesap dökümünün fotokopisini örnek olarak gösterebiliriz. Talep ettiğimiz belgeleri bizlere iletip, başvuru işleminize hızlı bir şekilde başlamış oluruz. İstenilen belgeleriniz çalışanlarımız tarafından inceleyemeye alınır. İncelenen evraklarda eksik veya yanlış hazırlanma durumu söz konusu olduğunda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz.

Biometrik Bilgiler ve Parmak izi Süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, işlemlerinize adım adım ilerlerken sizlerden başvuru için biometrik olan 2 adet fotoğraf (35-40 mm ölçülerinde ve beyaz fonda çekilmiş) istenir. Seyahatiniz için yapacağınız başvurunun olumlu sonuçlanması için ülkenin istediği mülakat sürecine katılmanız gerekmektedir. Mülakatta başvuru sahibinin parmak izi örneği alınır. Bu mülakatın gerçekleşmesi için konsolosluktan bir randevu talep edilir. Eğer randevuyu erken bir tarihte almak isterseniz VIP ücreti ödemeniz gerekmektedir. Belirtilen tarihte hazırladığınız belgeler ile dilerseniz bir temsilcimiz ile mülakat yerine gidersiniz. Mülakat sırasında olabilecek her sorun ya da mülakat için yardım isterseniz, temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Mülakat için verdiğiniz parmak izinin geçerlilik süresi 5 yıl kadar geçerli olduğunu belirtmek isteriz.

Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan mülakattan sonda konsolosluğun belirtiği olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine başlamış oluruz. Bu süre zarfında konsolosluk bu işlemlere ek olarak ek belge isteyebilir. Sizlere yardımcı olup istenilen bu ek belgeyi hazırlamanızda yardımcı olabiliriz. Yapılan ek işlem ardından konsolosluğun verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu hazırlayıp adresinize teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan işlemlerin geçerliliğinin kabul görülmesi için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Ödeme yapmakta zorunlu olduğunuz vize ücretinin belirlenen nedenlerden dolayı farklılık gösterdiğini belirtmek isteriz. Seçtiğiniz kategoriye dahil olan evraklar, konsolosluk harç ücreti gibi nedenleri kapsayan faktörler neticesinde ödeyeceğiniz vize ücreti farklılık göstermektedir. 0-6 yaş arası başvuru sahiplerinin vize ücreti ödemekten muaf olduklarını belirtmek isteriz. 6 ve 12 yaş aralığında olan bireylerin sadece kurum aracı ücreti ödemelerini dışında herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtmek isteriz. Eğer başvuru sürecinde Schengen vizeniz olumsuz sonuçlanırsa ödenen vize ücretinin geri ödenmeyeceğini belirtmek isteriz.

 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Estonya vize başvuru sahiplenin en çok merak ettiği konu hakkındaki gerekli bilgileri bu başlık altında sizlere sunacağız. Yapacağınız seyahat için alacağız Schengen vizesinin sonuçlanma süresi normal koşullarda 7-10 iş günü olarak belirlenmektedir. Bu süreden farklı olarak ülkenin politik ve ekonomik durumu bu süreyi normal çıkış süresinden uzatabilen nedenler arasındadır. Ya da ülkenin resmi tatillerde kapattığı konsolosluk, yoğun çalışma temposunda olan konsolosluk bunlara örnek olarak gösterilebilir. Başvuru yaparken herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay içerisinde Schengen vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli ziyaretçilerimiz, seyahat etmek isteyen yolcularımız 18 yaş altında bireyler ise, başvurularının olumlu sonuçlanması için ailenin imzası ve ailenin onayı dahilinde işlemelere başlanır.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlere bilgiler edinmek için belirlenen başlıklar altında sizlere gerekli bilgileri sunduk. Eğer edindiğiniz bilgiler yetersiz geliyorsa ya da konular hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı 0850 460 15 77 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp