Konya

Telefon

+903322254391

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, belirli başlıklar altında sizlere güncel vize işlemelerini sunacağımız sayfamıza hoş geldiniz.

Vize Merkezi ekibi olarak, alacağınız Estonya Schengen vizesi için gereken bilgileri ve gereken ilgiyi sizlere sunmak için hizmetinizdeyiz.

Konya şubesi olarak Cihanbeyli, Karapınar, Akşehir, Emirgazi, Akören, Selçuklu, Hadim, Güneysınır, Altınekin, Beyşehir, Taşkent, Ahırlı, Kadınhanı, Halkapınar, Derbent, Tuzlukçu, Bozkır, Çeltik, Derebucak, Yunak, Karatay, Doğanhisar, Hüyük, Ilgın, Kulu, Seydişehir, Meram, Sarayönü,Çumra, Yalıhüyük ilçelerimiz ve Aksaray, Niğde, Afyon gibi çevre illerden yapacağınız Estonya Schengen vize başvuruları için sizlere bilgi almanız konusunda olanak sağlanıyoruz.

Çevre iller ve ilçelerden yapılacak olan Estonya Schengen vize başvurunuz için daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 2254391 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Konya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapacağınız Schengen vize başvurusunda sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren işlemler düzenlenir. Eğer bordo pasaporta sahip yolcularımız Estonya’ya seyahat etmek isterlerse, seyahatin gerçekleştirilmesi için Schengen vizesi almakta mükelleflerdirler. Bunun yanında, Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız ise yapacakları Estonya seyahatleri için vize alınması gerekli görülen bir durum değildir. Fakat vizesiz seyahat edecek yolcularımız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında seyahat etmeleri gerekli kılınan bir durumdur. Yapacağınız seyahat süreleri ile ilgili daha kapsamlı bilgiyi bir alt başlıkta sizlere sunacağız.

Değerli ziyaretçilerimiz, eğer bu pasaportlardan dışında lacivert pasaport ile işlem yapacak olursanız, işlemlerinizin onaylanmayacağını belirmek isteriz. Pasaportunuzu son 10 yıl içinde almış olması ve seyahatinizin öncesinden Seyahat Sağlık Sigortası çıkarmanız gerekmektedir.

Konya şubesi olarak sizlere sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemeleri tamamlamak isterseniz, ofisimizi ziyaret etmenizi rica ederiz. Ya da sahip olduğumuz pasaport türünüze göre gereken işlemler yapılmadan önce daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 43 91 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz..

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - Konya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bir üst başlıkta sizlere sahip olduğunuz pasaportun türüne göre yapılması gereken işlemler için gerekli bilgileri sunduk. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren işlemler hakkında daha ayrıntılı bilgiyi bu başlık altında sizlere sunacağız. Eğer seyahat edeceğiniz süre daha az bir gün içerisinde olacaksa C vizesi almanız gerektiğini belirtiriz. C vizesi yapılan kısa süreli seyahatler için kullanılır. 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında olan seyahatler içindir.

Sevgili ziyaretçilerimiz, sadece Estonya seyahati ile kalmayıp başka Schengen vizesi veren ülkelere de seyahat etmek isterseniz belirlenen kurallara uyup öyle seyahat etmeniz gerekmektedir. Estonya dışında başka Schengen vizesi veren ülkelere seyahat ederken en uzun konaklama yeri olarak Estonya’yı tercih etmeniz gereklidir. Ya da her ülkede eşit süreli seyahat ederek diğer ülkelere gidecekseniz, ilk seyahat edeceğiniz ülke Estonya olmalıdır.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Konya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahat etmek istediğiniz ülkeye Schengen vizesi alırken bir gerekçe belirleyip evraklarınızı bu yönde hazırlamanız gerekmektedir. Bunun için belirlenen seyahat kategorilerinden birini tıklayarak, sizlerden istenilen evrakları bu yönde hazırlamanız gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçimiz, hazırlanan linklerden birini seçerken dikkatli bir şekilde seçim yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Sizlere sunulan vize çeşitleri arasından hangisinin seyahat gerekçenize uygun olduğunu ya da seyahat etmek isteğiniz gerekçeye göre bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 43 91 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Verdiğiniz seyahat gerekçeniz sonucunda sizlere uygun olan kategoriyi belirtirler.

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Konya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sunduğumuz başlıklardan aldığınız bilgiler dahilinde bu başlık altında sizlere işlemlerinizin nasıl olacağına dair bilgileri aşamalar halinde sunacağız. Aşamaları okuyarak işlemeleriniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. İşlemlerinizin ilerleyişi hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 43 91 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Verdiğiniz seyahat gerekçeniz sonucunda sizlere uygun olan kategoriyi belirtirler.

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli ziyaretçilerimiz, seyahat etmek istediğiniz durumda ilk yapmanız gereken bir vize başvuru formunu doldurmaktır. Daha sonra sizlerden istenilen evrakların hazırlanmanızı isteriz. Sizlerden talep edeceğimiz evraklar seçtiğiniz seyahat kategorisi için gereken evraklardır. Bu evraklara ek olarak maaş bordrosunu ve banka hesap dökümünün yeterli miktarda birikim olduğunu gösteren banka hesap dökümünün fotokopisini de eklemeniz gerektiğini belirtiriz. Maaş bordrosunun 3 ay düzenli ödemesi yapılan bir bordro olması gerektiğini belirtiriz. Bizlere ilettiğiniz belgeleri incelemeye alırız. Eksik ya da yanlış bir evrak hazırlamış olduğu durumlarda sizlere iletişime geçerek oluşan hatayı bildirip tekrardan evrak hazırlamanızı talep ederiz.

Biyometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız Schengen vize başvurunuzun kabulü için parmak izi örneği vermeniz gerekmektedir. Bu işlem için konsolosluktan bir randevu talep ederiz. Belirlenen tarihte bir temsilcimiz ve hazırlanan evraklar dahilinde mülakat yerinde hazır olursunuz. Sizlerden istenilen biyometrik fotoğrafın 35-40 mm ölçülerinde ve beyaz fonda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf olması gerektiğini belirtiriz. Eğer parmak izi süreci için istenilen randevunun daha erken bir tarihe almak isterseniz VIP ücreti ödemeniz gerekmektedir. Temsilcimiz dahilinde gittiğiniz mülakat yerinde olabilecek her sorun için temsilcimizden yardım alabileceğinizi belirtmek isteriz. Verdiğiniz parmak izinin nedeni ülkeye yapılacak olan seyahatlerin sahte kimlik ile girişlerini önlemek içindir. Ve verdiğiniz parmak izinin geçerlilik süresi 5 yıl kadardır. Başka ülkelere de bu 5 yıl içerisinde seyahat etmek isterseniz belirlenen süre zarfında bir daha parmak izi örneği vermeniz gerekmemektedir.

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan tüm işlemlerden ardından pasaportunuzu sizlere ulaştırılmak için konsolosluktan gelecek olan olumlu karar beklenir. Bu bekleme süresi içerisinde konsolosluk işlemlerinize ek olarak ek belge hazırlamanızı isteyebilir. Sizlere bu konuda yardımcı olup istenilen ek belgeleri hazırlamanıza yardımcı olabiliriz. Yapılan işlemler ardından gelen olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine başlamış oluruz. Pasaportunuzu teslim ederken sizlerin belirttiği bir adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, işlemlerinizin geçerliliği için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. İşlemlerinizin onayı verilmediği taktirde ödeyeceğiniz vize ücreti geri verilmeyeceğini belirmek isteriz. Bu ödeme yapacağınız tutar yapılan işlemlerinin çeşidi nedeniyle farklılık gösterebilir. Seçtiğiniz kategoriye göre hazırlanan evraklar, konsolosluk harç ücreti gibi işlemeler bunlara örnektir. 0-6 yaş arası başvuru yapacak çocuklar için vize ücretini ödemeniz gereken bir durum değildir. 6-12 yaş arasındaki bireylerin ise sadece kurum aracı ücreti ödeyip başka ücret ödemeden seyahat edebilecekleri belirtmek isteriz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Konya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vizenizin çıkış süresi normal koşullarda 7-10 iş günü olarak sizlere belirlenmektedir. Fakat ülkenin ekonomik ve siyasi durumu, ülkenin resmi tatillerinde kapattığı konsolosluk ya da konsolosluğun yoğun işlemleri belirlenen süreden fazla bir sürede vizenizin çıkış durumu olabilir. Eğer bunlar gibi sorunlar ile sürenizi uzatmak istemiyorsanız 3 ay içerisinde Schengen vize başvurunuzu yapmanızı önemle tavsiye ederiz.

18 yaş altındaki bireylerin almak istedikleri Schengen vizesi için ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz. Bu işlemler ebeveyn dahilinde olmadığı zamanlar işlemeler kabuk görülmeyecektir.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bizlerden bilgi alıp Schengen vizesi hakkında gerekli bilgileri bizlerden edindiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Verilen bilgilerin yetersiz geldiği durumlarda ya da seyahatiniz için daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 43 91 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp