Estonya Vize

Estonya Vize

Vize Merkezi, Estonya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Estonya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.

Estonya Vizesi Schengen mi?

Estonya Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Estonya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Estonya Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Estonya Vize Türleri

 • Estonya Turist Vizesi,
 • Estonya Ticari Vizesi,
 • Estonya Kongre-Konferans Vizesi,
 • Estonya Transit Denizci Vizesi,
 • Estonya Öğrenci Vizesi,
 • Estonya Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

Estonya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

Estonya Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Estonya Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Estonya vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.
Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Estonya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Estonya vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7-11 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Estonya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Vize Merkezi Temsilcileri Estonya Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Estonya vize işlemleri için gerekli olan Estonya seyahat sağlık sigortası ve Estonya otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

Estonya Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Estonya Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.

Estonya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Estonya Vize Temsilcileri, Estonya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Estonya Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Estonya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Estonya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya [email protected] adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Estonya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Estonya vize işlemleri hakkında

Estonya seyahatinde bulunacak Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat edecekleri Pasaportlarında geçerli bir Schengen vizeleri yok ise ülkeye girişlerini mümkün kılabilmeleri için Estonya Schengen vizesi almaları gerekecektir. Bordo pasaporta sahip vatandaşlarımızın Estonya’ya giriş yapabilmeleri için Estonya vizesi alarak seyahat etmeleri gerekirken Yeşil, Gri ve Kırmızı/Siyah Pasaporta sahip vatandaşlarımızın ise Estonya vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Söz konusu pasaporta sahip vatandaşlarımız Estonya’ya vizesiz olarak giriş yapabileceklerdir. Estonya’da maksimum 90 gün konaklama gerçekleştirecek vatandaşlarımızın ise Estonya Schengen vizesi için müracaat gerçekleştirmeleri gerekeceğini hatırlatırız. Estonya’da 90 günden daha fazla bir süre konaklama yapılacak olunması halinde ise Estonya Ulusal Vizeleri olan Estonya Konsolosluğu D Tipi vizesi için müracaat gerçekleştirilmelidir. Estonya’ya eğitim amaçlı seyahat edecek, Estonya vatandaşı ile evlilik yaparak Estonya’ya yerleşecek vatandaşlarımız Estonya Konsolosluğunun bu vize kategorilerine başvuru gerçekleştirmeleri gerekeceğini tavsiye ediyoruz. Değerli Ziyaretçilerimiz, durumunuzda ilgili olan Estonya vize başvuruları için lütfen Estonya Konsolosluğu ile iletişime geçin.

Estonya Vize başvuruları hakkında

Estonya vizesi için başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımız eğer Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecekse vize başvurularını direk olarak Estonya Konsolosluklarına gerçekleştiremeyeceklerdir. Estonya Konsoloslukları kısa süreli 90 gün kalışlı Schengen C tipi vize başvuruları Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığı üzerinden yapılması koşuluyla kabul etmektedir. Bu sebeple Estonya Schengen vize başvurularınız için lütfen Estonya vize başvuru merkezleri ile iletişime geçiniz. Estonya vize başvuru merkezleri, Schengen vize müracaatlarını randevu sistemi ile kabul etmektedir. Estonya vize başvuru merkezlerinden online randevu alarak veya Çağrı Merkezi hizmetlerini arayarak Estonya vize randevularınızı alabilirsiniz. Estonya vizesi yetkili vize başvuru merkezi randevu sisteminde yoğunluk yaşanması halinde randevularınız ileri bir tarihe verilebilmektedir. Bu sebeple Estonya’ya giriş yapacağınız tarihten en geç 20 gün önce Estonya vize işlemlerine başlamış olmanızın gerekliliğinizi önemle hatırlatırız. Estonya vizesi için en erken başvuru yapılabilecek süre ise 3 aydır.

Estonya vizesi için gerekli evraklar hakkında

Estonya vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılacak Estonya Konsolosluğunun vize kategorilerine göre değişmektedir. Yine Estonya vizesi için gerekli evraklar Estonya’ya seyahat gerçekleştirecek kişinin mesleğine ve yaşına göre de farklılık gösterecektir.

Estonya seyahatinin içeriği netleşmiş olan vatandaşlarımız, Lütfen ziyaret etmekte olduğunuz bu web sitesinin konu başlıklarını dikkatlice inceleyin ve durumunuza uygun Estonya vizesi kategorisine ait evrakları güncel tarihli olacak şekilde hazırlayın.

Estonya vize başvurularının sonuçlanma süresi hakkında

Estonya vize başvurularının sonuçlanma süresi birden fazla etmenle değişiklik gösterebilmektedir. Estonya vize başvurularının ideal sonuçlanma süresi ise 10 iş günüdür. Ancak söz konusu süre Estonya Konsolosluğunun resmi tatil günlerine kapalı olacağı, Estonya Konsolosluğunun vize başvurularını değerlendirme süresinde ek süreye ihtiyaç duyabileceği gibi faktörler göz önünde bulundurulmadan belirtilmiştir.

Estonya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Estonya Vize Randevu
  C.A.H., 27 Tem 2020, 20:32

  Estonya’ya yapacağım başvuru için destek alarak ilerlemek isterim. İlk seyahatim olacak, parmak izi işlemine girmem gerekir mi? Estonya vize randevu işlemleri nasıl ilerlemektedir? Bu konuda destek vermeniz rica ederim. Randevu işlemi sözlü olarak mı alınır? Nereden randevu oluşturulacaktır? Randevuya gelmeme durumu vizemi etkiler mi? Parmak izine girmediğim takdirde sıkıntı yaşanır mı? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Estonya Vize Başvurusu
  E.N.A., 27 Tem 2020, 19:47

  Estonya vize başvurusu esnasında yapacaklarım konusunda bilgi sahibi değilim. Bu konuda sizden bilgi almak isterim. Bana yardımcı olmanızı rica edeceğim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Estonya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp