Çorlu

Telefon

+908504601530

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapmak istediğiniz Estonya seyahati için sizlere hazırladığımız bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz.

Sizler için hazırladığımız bilgiler 2022 yılının güncel vize işlemleri için gerekli görülen durumları kapsamakta. Başlıklar halinde sunacağımız bilgileri takip ederek merak ettiğiniz konular hakkında fikir sahibi olabilir ve vizenizin çıkışı hakkındaki bilgileri bu başlıklar altında bulabilirsiniz.

Çorlu Vize Merkez şubesi olarak, Tekirdağ, Çanakkale ve Kocaeli gibi çevre illerden yapılacak olan Estonya Schengen vize başvurunuz için sizlere hizmet sunuyoruz.

Çorlu ilçesi ve çevre illerden yapılacak olan vize başvurunuz hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz çalışan uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (282) 255 50 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Çorlu

Değerli ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere sunacağımız bilgiler sahip olduğunuz pasaport türü ile yapılan işlemlere göre farklılık gösteren bilgileri içermektedir. Sahip olduğunuz ve başvuru yapacağınız pasaport bordo pasaport ise, yapacağınız Estonya seyahati için Schengen vizesi almakla mükellefsiniz. Bordo pasaport ile seyahat etmek isteyen yolcularımızın işlemlerini tamamlamak için Çorlu’daki ofisimize ziyaret etmelerini bekleriz. Gri, Siyah ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları Estonya seyahat için Schengen vizesi almaları zorunlu değildir. Fakat bu seyahat süresi 180 gün içerisinde ve 90 günü aşmayan süre zarfında olması koşulluyla geçerliliği sağlanmaktadır.

Seyahat için başvuru yapacağınız pasaport lacivert ise işlemelerinizin onaylı durumu kazanmayacağını belirtmek isteriz. Pasaportunuzu son 10 yıl içerisinde almış olmanız gerekmektedir ve seyahatinizin geçerliliği için Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekmektedir.

Çorlu Vize Merkezi şubesi olarak sahip olduğunuz pasaport ile işlem yaparken ve bu işlemelerinizi tamamlamak isterseniz, ofisimizi ziyaret etmenizi rica ederiz. Ya da sahip olduğumuz pasaport türünüze göre farklılık gösteren işlemler yapılmadan önce daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (282) 255 50 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - Çorlu

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bir üst başlıkta sizlere açıkladığımız bilgiler sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemeleri kapsamaktadır. Bu başlık altında ise sahip olduğunuz pasaport ile işlem yaparken verilen seyahat süreleri hakkında daha kapsamlı bilgiyi ve gerekli açıklamaları sizlere açıklayıp sunacağız. Eğer seyahatinizin uzun bir seyahat olacağını ve 90 günden fazla olacağını belertiyorsanız, D vizesi almanız gerektiğini belirtiriz. Ya da daha az bir süre zarfında seyahat etme planlarınız varsa, 90 günden az ve 30 günü aşmayan süre zarfında bir seyahat olacağını belirttiriyorsanız C vizesi almanız gerektiğini belirtmek isteriz.

Değerli ziyaretçilerimiz, işlemlerinizi yaparken seyahat etmek için sahip olacağınız vize Schengen vizesidir. Seyahat ederken ve Schengen vizesi ile seyahat yapma hakkına sahip olursanız belirlenen kurallara uymak zorundasınızdır. Estonya seyahatinize ek olarak başka Schengen vizesi veren ülkelere de seyahat etmek isterseniz en uzun konaklama yerinizi Estonya olarak tercih etmelisiniz. Ya da eşit süreli bir seyahat durumunuz varsa ilk seyahat yeriniz Estonya olduğunu bilgilerinize sunmalısınız.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Çorlu

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahat süresince Schengen vizesi için gereken evrakları hazırlamanız için seyahatinize uygun bir gerekçeyi bizlere sunmalısınız. Sizlere gerekçeler için belirlenen vize türlerini maddeler halinde aşağıda linkler halinde sunacağız. Seyahat etme amacınıza uygun olan bir kategoriyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçilerimiz, sunduğumuz kategorilerden birini tercih ederken çok dikkatli bir şekilde seçim yapmanızı ve işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini bir kez daha belirtmek isteriz. Eğer sunulan kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun bir amaca yönelik olduğunu bilmiyorsanız ya da seyahat amacınıza göre bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmeleri için destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (282) 255 50 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çorlu

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, daha önceki başlıklar altında sahip olacağınız vizeniz hakkında gerekli açıklamaları sunduk. Bu hazırladığımız başlık altında ise alacağınız vizenizin, yapılması gereken işlemlerini çıkış süresi ve çıkış bilgileri gibi konuları adımlar halinde sizlere alçılayacağız. Adımları takip ederek merak ettiğiniz bilgileri buradan edinebileceğinizi belirtiriz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, ilk adım olarak vize başvuru formunu hazırlamanız gerekmektedir. Bu adımı tamamlamak için vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgileri içeren bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra seçtiğiniz kategoriye göre sizlerden istenilen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayıp bizlere kargo ile iletmenizi isteriz. Bu belgelerin içindeki önemli belgeler olarak 3 ay düzenli ödenmiş maaş bordrosunu ve 3 aylık banka hesap dökümünüzün fotokopisini eksiksiz bir şekilde bizlere iletmeniz gerekmektedir. Banka hesap dökümünüzün istenmesinin nedeni yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olduğunu kanıtlamaya dair olan belgedir. Bizlere ilettiğiniz belgeleri inceleyip eksik ve doğru bilgileri içeremeyen evraklar olduğu zaman sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorun düzeltmenizde çalışan uzman ekibimiz ile birlikte yardımcı oluruz.
  • Biometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, biometrik bilgi olarak sizlerden 2 adet beyaz fonda çekişmiş 35-40 mm ölçülerinde yüz hatlarınızın belli olduğunu gösteren fotoğraflar istenilir. Bu istenilen ölçülerde fotoğrafların 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerektiğin belirtiriz. Bu verilen biometrik bilgilere ek olarak ülkeye yapacağınız seyahat için parmak izi örneğini vermekle mükellefsiniz. Bu ülkenin istediği bir mülakat türüdür. Bunun nedeni ise ülkeye yapılacak olan seyahatlerin sahte kimlik ile girişini önlemek içindir. Alacağınız Estonya Schengen vizesi için vereceğiniz parmak izi sürecinin gerçekleşmesi için konsolosluktan işlemleriniz için bir randevu oluşturulmasını talep ederiz. Bu belirlenen mülakat için alınan randevuya giderken dilerseniz bir temsilcimiz sizlere eşlik etmekte görevlendirilebilir. Sizlere mülakat süresince eşlik eden temsilcimizden gerekli yardımı ve gereken bilgileri sorarak işlemler hakkında fikir sahibi olabilirisiniz. Vereceğiniz parmak izi örneği yapacağınız başka bir Schengen vize başvurusu için 5 yıla kadar geçerliliğini sürdürmektedir. Eğer mülakat sürecinizi ve randevunuzu daha erken bir tarihte işlemlerinizi yapmak isterseniz VIP ücreti ödemeniz gerekmektedir.
  • Pasaportunuzun sizlere ulaştırması: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, yapılan işlemler ardından son adım olarak sizlere pasaportunuzu ulaştırma işlemi kalır. Pasaportunuzu teslim etmek için konsolosluktan gelecek olan olumlu sonuç dahilinde işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştiririz. Konsolosluktan onay gelmeden önce konsolosluk çalışanları sizlerden ek evrak ve ek belge talebinde bulunabilirler. Sizlere bu konuda yardımcı olarak istenilen evrakları hazırlamanıza çalışan ekibimiz destek olabilir. Konsolosluktan gelen olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemlerine geçip sizlerin istediği adrese iletebilir, ya da pasaportunuzu bizlerden almak için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, işlemelerinizin olumlu sonuca bağlanması için vize ücretini ödemeniz gerekli görülen bir durumdur. Ödeyeceğiniz vize ücreti çeşitli durumlardan dolayı farklılık sergileyebilmektedir. Ödeyeceğiniz bu vize ücreti seçtiğiniz kategoriye göre hazırlanan evraklar ve konsolosluk harç ücretini içermektedir. 0-6 yaş bireylerin vize ücretini ödemeden işlemlerinin yapılacağını belirtmek isteriz. 6-12 yaş arasındaki bireylerin ise sadece aracı kurum hizmet ücreti ödemleri gerektiğini belirtiriz. Bunun dışında herhangi bir ücret ödemeleri gerekli görülmemektedir. Vizenizin olumsuz sonuca bağlanması durumunda ödediğiniz ücretin geri tahsil edilmeyeceğini belirtmek isteriz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Çorlu

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, alacağınız Estonya Schengen vizenizin çıkış süresi normal şartlar altında yaklaşık olarak 7 ile 10 gün arasında bir değişim sergilemektedir. Ülkenin resmî tatilleri, ülkenin siyasi ve ekonomik durumu, konsolosluğun yoğun çalışma zamanı bu belirtilen süreden daha uzun bir sürede sonuç vermesine neden olan durumlar arasındadır. Vize başvurunuzu 3 ay içerisinde yapmanız durumunda böyle sorunlar ile karşılaşma durumunuzun olamayacağını belirtmek isteriz.

18 yaş altında bireylerin yapacakları Schengen vize başvurunun olumlu sonuç kazanması için ebeveyn onayı dahilinde belge hazırlamaları gerekmektedir. Hazırlanacak belgelerde ebeveyn imzası olması gerekli görülen bir istemdir. Aksi durum olması halinde işlemlerin gerçekleştirilmeyip, onaylanmayacağını belirtmek isteriz.

Değerli ziyaretçilerimiz Estonya Schengen vizesi alırken sizler için hazırladığımız sayfadan bilgi almayı tercih ettiğiniz sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Edindiğiniz bilgilere ek olarak daha ayrıntılı bilgiler içeren konular hakkında bilgi almak isterseniz ya da konular hakkında merak ettiğiniz bilgiler olduğu durumlarda uzman çalışanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90 (282) 255 50 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp