Ankara

Telefon

+903129700537

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz, güncel vize başvuruları hakkında gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Vize merkezi ailesi olarak, alacağınız Estonya Schengen vizesi hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri başlıklar halinde sizlere sunacağız. Takip ederek gereken bilgileri buradan bulabilirsiniz.

Ankara Şubesi olarak Kızılcahamam, Pursaklar, Altındağ, Sincan, Nallıhan, Güdül, Ayaş, Kalecik, Balâ, Çorum, Mamak, Beypazarı, Kahramankazan, Çamlıdere, Yenimahalle Çankaya, Haymana, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Akyurt, Keçiören, Polatlı, Şereflikoçhisar, çevre iller Bolu, Eskişehir ve Çankırı gibi çevre illerimizden yapılacak olan Estonya vizesinin başvurusu için sizlere olanak sağlıyoruz.

Ankara ve çevre illerden yapılacak olan Estonya vize başvurunuz hakkında gereken bilgileri daha ayrıntılı almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90(312) 970 05 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sahip olduğunuz pasaport türüne göre vize alıp almama durumunuz hakkında gerekli bilgileri sizlere sunacağız. Bordo pasaporta sahip olup Estonya ziyaret gerçekleştirmek istiyorsanız bunun için Schengen vizesi almalısınız. Alacağınız Schengen vize başvurularınız için ofisimize ziyaret etmenizi isteriz. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız ise yapmak istedikleri Estonya ziyaretleri için 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri bilgisini sunmak isteriz. Yapmak istediğiniz seyahat için farklı sürelerde konaklama yapacaksanız bir alt başlıkta sizlere daha kapsamlı bilgiyi sunacağız.

Değerli ziyaretçilerimiz sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerektiğini belirmek isteriz. Eski tür lacivert pasaportlarının geçerliliği söz konusu değildir. Ve yapacağınız vize başvurusu öncesinden Seyahat Sağlık Sigortasına sahip olmanız gerekmektedir.

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz, bir önceki başlıkta sizlere sahip olduğunuz pasaportun türüne göre yapılanlar hakkında gerekli bilgileri sunduk. Eğer sizlere verilen süre dışında 90 günden fazla sürede seyahat edecekseniz D Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu vize çeşidi ülkeye yapılacak olan uzun süreli seyahatler için geçerlidir. Eğer bu sürelerden daha az, 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında seyahat etmek isterseniz C Vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen vizesi ile başka ülkelere geçiş ile seyahat yapacaksanız en uzun seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. Eğer yapacağınız ülkelerde eşit süreli konaklama ile seyahat edecekseniz ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. İlk seyahatinizi Estonya’da tamamlayıp diğer ülkelere eşit süre zarfında yolculuk yapmanız gerekmektedir. Bu bir kural niteliğindedir. Bu kural ihlal edildiği takdirde bir dahaki Schengen vizesi başvurularınız olumsuz sonuçlanabileceğini belirmek isteriz.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz, seyahat etmeden gerçekleştirmek isteğiniz ülkeye bir gerekçe sunmalısınız. Bunun için sizlere belirli kategoriler halinde linkler sunacağız. ziyaretinize uygun olan bir kategoriyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Bu seçimi yaparken dikkatli olmanızı ve seçim yaparken seyahatinize en uygun olan kategoriyi tercih ediniz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçimiz, yukarıda sizlere sunduğumuz kategorilerden birini seçmeniz gerektiğini belirtmiştik. Eğer seyahat edeceğiniz ülkeye bu kategoriler arasında bir gerekçe bulamadıysanız ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye ait olduğunu konusunda kararsız kaldıysanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90(312) 970 05 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlerin verdiği seyahat bilgileri doğrultusunda uygun olan kategoriyi belirtirler

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz, vize başvurusu nasıl gerçekleşeceği konusunda bu başlık altında sizlere adım adım açıklarda bulunacağız. Adımları takip ederek gerekli bilgiler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli ziyaretçilerimiz, seçtiniz kategori dahilinde vize başvurunuz başlamış olur. Seçtiğiniz kategoriye göre sizlerden hazırlaması için gerekli belgeler talep ederiz. İlk aşama olarak vize başvurunu formunuzu yapmış olmanız gerekmektedir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde bizlere ulaştırmanızı isteriz. Kargo ile bizlere ilettiğiniz evrakları incelemeye alırız. İnceleme sırasında eksik veya yanlış hazırlanmış belgeler olduğu durumlarda sizlerle iletişime geçilir. Hazırladığınız belgelere ek olarak ekonomik gücünüzün yeterli olduğunu belirten banka hesap dökümünün yeterli miktarda birikim olması gerektiğini belirtiriz. Bunun yanında 3 aylık bir zaman diliminde düzenli ödemeler yapılan maaş bordrosunu da bizlere iletmeniz gerekmektedir.
  • Biyometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, bizlere ilettiğiniz evraklar sorunsuz bir şekilde işlemleri gerçekleştirildiği taktirde ülkenin başvuru sahiplerinden talep ettiği parmak izi örneği sürecine geçeriz. Bunun için sizlerin uygun olduğu bir zaman diliminde konsolosluk bir görüşme talep edilir. Verilen tarihte dilerseniz bir temsilcimiz ile mülakat yerine gidersiniz. Mülakat sırasında olabilecek her sorun için yardım isteyeceğiniz temsilcimizden gereken desteği görürsünüz. Eğer mülakat aşamasını daha erken bitirmek isterseniz VIP ücreti ödeyerek erken randevu oluşturabilirsiniz. Hazırlayacağız biyometrik bilgilerinin son 6 ay içinde çekilmiş, 35-40 mm ölçülerinde ve beyaz fonda çekilmiş 2 adet fotoğraf olması gerektiğini belirtiriz. Sizlerden istenilen bu mülakat süreci yerine getirilmeli. Mülakata gelmeme durumda işlemleriniz onay kazanmayacaktır. Sizlerden alınan parmak izi örneğini 5 yıl içerisinde aldığınız Schengen vize uygulamalarında kullanabileceğiniz bilgisini paylaşmak isteriz.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan bu işlemleriniz ardından konsolosluğun vereceği olumlu karar beklenir. Bu bekleme sırasında konsolosluk işlemleriniz için ek dosya talebinde bulunabilir. Sizlere bu konuda yardımcı olup istenilen belgeleri hazırlayıp konsolosluğa iletiriz. Yapılan bu ek işlemeler ardından ve konsolosluğun verdiği olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama aşamasına geçeriz. Sizlerin belirttiği adrese pasaportunuzu teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek bizzat kendiniz alabilirsiniz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, işlemlerinizin geçerliliği kabul olması için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize ücreti yapacağınız seyahatin çeşitleri nedenlerinden dolayı farklılık gösterebilmektedir. Ülkede konaklama süreniz, seçtiğiniz ziyaret kategorisi gibi tercihler ücretlendirmede farklılık gösterebilmektedir.12 yaş altında olan bireylerin vize ücreti ödemeden seyahat edebilecekleri belirtmek isteriz. Başvuru aracı kurum aracılığı ile yapıldığından 6-12 yaş aralığında olan çocuklardan sadece aracı kurum hizmet ücreti alındığını belirmek isteriz. 0-6 yaş arası çocuklardan ise herhangi bir ücreti talebi istenmiyor. Yaptınız başvurunun olumsuz sonuçlanması durumunda ödediğiniz vize ücretinin geri ödenmeyeceğini belirtmek isteriz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız Estonya Schengen vizesinin çıkış süresi normal koşullarda 7-10 iş günü arasındadır. Fakat ülkenin bazı olumsuz nedenleri bu süreci uzatabilmektedir. Örneğin ülkedeki siyasi ve ekonomik durumlar, resmi tatilleri, yoğun çalışan konsolosluk gibi nedenler bunlara birer örnek olarak gösterilebilir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay içerisinde Schengen vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

18 yaş altındaki başvuru sahiplerinin ebeveyn dahilinde belge hazırlanması ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerekmektedir. Bu istek yapılmadığı taktirde başvurunuz geçerlilik kazanmayacaktır.

Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vizesi alırken yapacağınız seyahat için bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Edindiğiniz bilgiler sizlere yetersiz geliyorsa veya daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90(312) 970 05 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp