Edirne

Telefon

+908504601537

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, güncel vize işlemelerini hakkındaki gerekli bilgileri sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sizlere belirli başlıklar altında alacağınız Estonya Schengen vizesi için gereken bilgileri sunacağız. Başlıklar halinde verilen bilgileri takip ederek ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Edirne şubesi olarak Uzunköprü, Süloğlu, İpsala, Meriç, Keşan, Havsa, Enez, Lalapaşa, ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli gibi çevre illerimizden yapacağınız Estonya Schengen vize başvurunuz için sizlere hizmet sunuyoruz. Çevre iller ve ilçeler hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (850) 460 15 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Edirne

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında vize işlemelerinizin gereklilik durumu hakkında bilgileri sunacağız. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemeler hakkında gerekli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları Estonya seyahatleri için vize alması gerekli görülen bir durumdur. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları seyahati gerçekleştirmek için ofisimizi ziyaret ederek işlemelerinizi buradan yapabilirsiniz.

Sizlere Schengen vizesi almanız için gerekli hizmeti sunabiliriz. Bunun yanında Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız yapmak istedikleri Estonya seyahati için vize alınması gerekli görülen bir durum değildir. Ancak bu pasaporta sahip olup Estonya’ya seyahat etmek isterlerse 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında olması gerektiğini belirtiriz.

Değerli ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaport eski tür lacivert pasaport ise işlemeleriniz geçerlilik kazanmayacaktır. Ve sahip olduğunuz pasaportun 10 yıl içerisinde alınmış olduğuna dikkat etmelisiniz. Seyahatiniz için Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekmektedir.

Sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren işlemler için daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90 (850) 460 15 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - Edirne

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlere bir üst başlıkta sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren işlemler hakkında bilgiler sunduk. Bu başlık altında ise seyahat sürenize göre yapılan işlemeler hakkında gerekli bilgileri sunacağız. Eğer seyahatinizin 90 günden fazla olacağını belirtiyorsanız seyahatiniz için D vizesi başvurusu yapmanız gerekli görülen bir durumdur. Ya da seyahatiniz 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında olacaksa C vizesi başvurusu yapmanız gerekli görülen bir durumdur.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, başvuru ile sahip olacağınız vize Schengen vizesidir. Eğer bir Schengen vizesine sahip olacaksanız belirli kurallara uyun sağlamanız gerekmektedir. Estonya seyahatinize ek başka Schengen vizesi veren ülkelere de seyahat etme planlarınız varsa, e uzun konaklama yeri olarak Estonya’da konaklamanız gerekmektedir. Ya da eşit bir şekilde diğer ülkelerde konaklama yapacaksanız ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. Estonya’da ilk seyahatinizi gerçekleştirip diğer ülkelere eşit süreli seyahat ederek konaklama yapabilirsiniz.

Sahip olmak istediğiniz Schengen vizesi hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90 (850) 460 15 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Edirne

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, işlemlerinize başlamak için seyahatinizin amacını belirlemelisiniz. Bu başlık altında sizlere ülkeye yapacağınız seyahat için gerekli kategoriler sunacağız. Seyahatinize uygunluk getiren bir kategori seçmeniz gerekmektedir. Seyahatinize uygun olan bir kategoriyi tıklayarak işlemlerinize bu yönde başlamış oluruz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçimiz, sizlere sunulan kategorilerden birini seçerken çok dikkatli olmanız gerektiğini belirmek isteriz. Sunduğumuz kategorilerden seçim yapamadıysanız, seyahatinize uygun olan bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep ederek iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (850) 460 15 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Verdiğiniz seyahat bilgileriniz sonucunda sizlere uygun olan kategoriyi belirtirler.

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Edirne

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlere vizeniz için gereken bilgileri sunduk. Bu başlık ise seçim yaptığınız kategori ile yapılan işlemler hakkında gelişen durumları adımlar halinde sunacağız. Adımları takip ederek konu hakkında ihtiyaç duyulan bilgilere sahip olabilirsiniz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan bir kategoriyi seçtiğiniz zaman işlemlerinize hızlı bir şekilde başlamış oluruz. Başvuru formunuzu doldurarak ilk adımı tamamlamış olursunuz. Bunun yanında seçtiğiniz kategori ile ilgili sizlerden gerekli görülen belgeler talep edilir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayıp bizlere kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz. Gönderdiğiniz belgeleri incelemeye alarak eksik ya da yanlış belge olduğu durumda düzletmenize yardımcı oluruz. İstenilen belgelere ek olarak 3 ay içerisinde düzenli ödeme yapılan maaş bordrosunu ve banka hesap dökümünün fotokopisini de eklemeniz gerektiğini belirtiriz. Banka hesap dökümünün yeterli miktarda birikim olması gerektiğini belirtiriz. Bunun nedeni ülkeye yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olduğunu bilmek isterler.
  • Biyometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlerden biyometrik bilgiler istenir. Vereceğiniz bu fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş, 35-40 mm ölçülerinde ve beyaz fonda olması gerektiğini belirtiriz. Bunun yanında ülke yapılacak seyahatin sahte kimlik ile girişlerini önlemek adına sizlerden parmak izi örneği talep ederler. Bunun için konsolosluktan uygun bir zamanda diliminde randevu talep ederiz. Uygun olan bir zaman diliminde randevu dilerseniz bir temsilcimiz ile mülakat yerine gidersiniz. Yapacağınız mülakat sırasında olabilecek her sorun için sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Eğer mülakat sürecini daha erken bir tarihte almak isterseniz VIP ücreti ödemeniz gerekmektedir. Verdiğiniz parmak izini örneğinin gerçekliği 5 yıl kadar olduğunu belirtmek isteriz.
  • Pasaportunuzun Size ulaştırılması: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapılan tüm işlemlerden ardından konsolosluğun vereceği olumlu aşamasına geçeriz. Bu süre zarfında konsolosluk işlemler için ek dosya talebinde bulunabilir. Bu konuda sizlere yardımcı olup istenilen belgeleri hazırlamanıza yardımcı olabiliriz. İstenilen ek işlem ardından konsolosluğun vereceği olumlu ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlayıp sizlerin istediği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, ödeme yapacağınız tutar yapılan işlemleri kapsamaktadır. Bunun için tam bir ücret belirleyememekteyiz. Ödeyeceğiniz vize ücreti seçtiğiniz kategori ile yapılan işlemler, ülkede konaklama süreniz gibi faktörler fiyatlandırmada farklılık gösteren unsurlardır. Başvuru sahibinin yaşı 0-6 yaş aralığında ise herhangi bir ücreti talebinde bulunmamaktayız. 6-12 yaş arasındaki bireylerin vize ücretinden muaf ancak aracı ücreti ödemeleri gerekmektedir.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Edirne

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere başvuru yaptığınız Schengen vizesinin çıkış süresi hakkındaki gerekli bilgileri sunacağız. Alacağınız Estonya Schengen vizesi normal koşullarda 7 ile 10 gün arasında çıkış vermektedir. Ancak ülkenin politik ve ekonomik durumu, kapalı olan konsolosluk ve resmi tatiller vizenizin normal çıkış süresinden uzatabilen nedenler arasındadır. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay öncesinden Schengen vizesi başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli ziyaretçilerimiz, yaşı 18’den küçük olan başvuru sahiplerinin işlemeleri için ebeveyn dahilinde belge hazırlanması ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz. Ebeveyn imzası olmayan belgeler işlemlere tabi tutunmayacağını belirtiriz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, ihtiyaç duyulan bilgileri bizlerden almayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Edindiğiniz bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90 (850) 460 15 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp