Kayseri

Telefon

+908504601565

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, Kayseri

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapmak istediğiniz Estonya seyahati için 2024 yılına ait güncel vize hakkındaki bilgileri sizlere paylaşacağımız sayfamıza hoş geldiniz. 
Sizler için hazırladığımız bilgiler 2019 yılının güncel vize işlemleri için gerekli görülen durumları içermektedir. Başlıklar halinde sunduğumuz bilgileri takip ederek merak ettiğiniz konular hakkında fikir sahibi olabilir ve vizeniz hakkında bilgileri bu baslıklar altında edinebilirsiniz. 
Kayseri şubesi olarak, Kocasinan, Tomarza, Bünyan, Sarız, Melikgazi, Akkışla, Hacılar, Talas, Yeşilhisar, Felahiye, Develi, Sarıoğlan, Pınarbaşı, İncesu, Yahyalı ilçeleri başta olmak üzere Sivas, Yozgat ve Malatya gibi çevre illerden yapacağınız Estonya Schengen vize başvurunuz için sizlere hizmet vermekteyiz. 
Kayseri ili ve çevre illerden yapacağınız Estonya Schengen vize başvurunuz için daha kapsamlı bilgi almak isterseniz yine uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Uzmanlarımızı 0850 460 15 65 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Kayseri

Değerli ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere sunacağımız bilgiler sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren işlemleri içermektedir. Sahip olduğunuz pasaport bordo pasaport ise, yapacağınız Estonya seyahati için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Bordo pasaport ile seyahat etmek isteyen yolcularımızın işlemlerini tamamlamak için Kayseri'deki ofisimize ziyaret etmelerini bekleriz. Gri, Siyah ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları seyahat için Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Ancak bu seyahat süresi 180 gün içerisinde ve 90 günü aşmayan süre zarfında olması koşulluyla. 
Seyahat için lacivert pasaporta sahip iseniz işlemelerinizin onaylı durumu kazanmayacağını belirtmek isteriz. Pasaportunuzu son 10 yıl içinde almış olmanız gerekmektedir ve seyahatinizin geçerliliği için Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekmektedir.
Kayseri Vize Merkezi şubesi olarak sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemelerinizi tamamlamak isterseniz, ofisimizi ziyaret etmenizi rica ederiz. Ya da sahip olduğumuz pasaport türünüze göre gereken işlemler yapılmadan önce daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı 0850 460 15 65 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - Kayseri 

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bir üst başlıkta sizlere sahip olduğunuz pasaportunuzun türüne göre yapılan işlemeler hakkında gerekli bilgileri sunmuş bulunmaktayız. Bu başlık altında sahip olduğunuz pasaport ile işlem yaparken verilen seyahat süreleri hakkında daha kapsamlı bilgiyi ve gerekli açıklamaları sizlere sunacağız. Eğer seyahatinizin uzun bir seyahat olacağınız düşünüyorsanız, seyahatinizin 90 günü aşacağını belirtiyorsanız D vizesi almanız gerektiğini belirtiriz. Ya da daha kısa bir süre içerisinde seyahatinizi gerçekleştirme planlarınız varsa, seyahatinizin 90 günden az ve 30 günü aşmayan süre zarfında olacağınız belirttiriyorsanız C vizesi alma zorunluluğunuz olduğunu belirtmek isteriz.
Değerli ziyaretçilerimiz, işlemlerinizi yaparken seyahat edip sahip olacağınız vize Schengen vizesidir. Seyahat ederken ve Schengen vizesi ile seyahat yapma hakkına sahipseniz belirlenen kurallara uymak zorundasınızdır. Estonya haricinde başka Schengen vizesi veren ülkelere de seyahat etmek isterseniz en uzun konaklama yerinizi Estonya olarak belirlemelisiniz. Ya da eşit süreli bir seyahat planınızı varsa ilk seyahat yeriniz Estonya olduğunu bilgilerinize sunmalısınız. 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Kayseri

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahat süresince Schengen vizesi için gereken evrakları hazırlamanız için seyahatinize uygun bir gerekçe belirlemelisiniz. Sizlere gerekçeler için belirlenen linkleri maddeler halinde aşağıda sunacağız. Seyahat etme amacınıza uygun olan bir kategoriyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtiriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:
Değerli ziyaretçilerimiz, sunduğumuz kategorilerden birini seçerken çok dikkatli bir şekilde seçim yapmanızı ve işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini bir kez daha belirtmek isteriz. Eğer sunulan kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun bir gereklilik getirdiğini bilmiyorsanız ya da seyahat amacınıza göre bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı 0850 460 15 65 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Kayseri

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, daha önceki başlıklarda vizenizin hakkında gerekli açıklamaları sunduk. Bu başlık altında ise alacağınız vizenizin, yapılması gereken işlemlerini çıkış süresi ve çıkış bilgileri gibi konuları adımlar halinde sizlere sunacağız. Adımları takip ederek merak ettiğiniz bilgileri buradan öğrenebileceğinizi belirtiriz. 
Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, ilk adımı tamamlamak için vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgileri içeren bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra seçtiğiniz kategoriye göre sizlerden istenilen belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayıp bizlere iletmenizi isteriz. Bu belgelerin içindeki önemli belgeler olarak 3 ay düzenli ödenmiş maaş bordrosu ve 3 aylık banka hesap dökümünüz fotokopisini düzenli bir şekilde bizlere iletmeniz gerekmektedir. Banka hesap dökümünüzün istenmesinin nedeni yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olduğunu kanıtlamak için istenilen belgedir. Bizlere ilettiğiniz evrakları inceleyip eksik ve yanlış bilgiler içerilen evraklar olduğu zaman sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorun düzeltmenizde çalışan ekibimiz ile birlikte yardımcı oluruz.  
Biyometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, biometrik olarak sizlerden 2 adet beyaz fonda çekişmiş 35-40 mm ölçülerinde yüz hatlarınızın belli olması koşuluyla fotoğraflar istenilir. Bu istenilen ölçülerde fotoğrafların 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Bu verilen biometrik bilgilere ek olarak ülkeye yapacağınız seyahat için parmak izi örneğini vermek zorundasınızdır. Bu ülkenin istediği gereklidir. Bunun nedeni ise yapılacak olan seyahatlerin sahte kimlik ile girişini önlemek ve sahte başvuruları kabul etmemek içindir. Alacağınız Estonya Schengen vizesi için vereceğiniz parmak izi sürecinin gerçekleşmesi için konsolosluktan sizler için bir randevu oluşturulmasını talep ederiz. Bu belirlenen mülakat için alınan randevuya giderken dilerseniz bir temsilcimiz sizlere eşlik edebilir. Sizlere mülakat süresince eşlik eden temsilcimizden gerekli yardımı ve gereken bilgileri alabilirsiniz. Vereceğiniz parmak izi örneği yapacağınız başka schengen vize başvurusu için 5 yıla kadar geçerliliğini korumaktadır. Eğer mülakat sürecinizi ve randevunuzu daha erken bir tarihte almak isterseniz VIP ücreti ödemeniz gerekmektedir.
Pasaportunuzun sizlere ulaştırması: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, yapılan işlemler sonrasında sizlere pasaportunuzu ulaştırma işlemi kalır. Pasaportunuzu teslim etmek için konsolosluktan gelecek olan onay dahilinde işlemlerinizi gerçekleştiririz. Onay gelmeden önce konsolosluk çalışanları sizlerden ek evrak ve ek belge talep edebilirler. Sizlere bu konuda yardım sağlayarak istenilen evrakları hazırlamanıza çalışan ekibimiz yardımcı olabilir. Konsolosluktan gelen olumlu karar ile pasaportunuzu çalışanlarımız hızlı bir şekilde hazırlayıp sizlerin istediği adrese iletebilir, ya da dilerseniz pasaportunuzu bizlerden almak için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 
Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, işlemelerinizin olumlu sonuçlanması için vize ücretini ödemeniz gerekli görülen bir durumdur. Ödeyeceğiniz vize ücreti çeşitli nedenlerden dolayı farklılık gösterebilmektedir. Ödeyeceğiniz ücret seçtiğiniz kategoriye göre hazırlanan evraklar ve konsolosluk harç ücretini kapsamaktadır. 0-6 yaş bireylerin vize ücretini ödemeden işlemlerinin onaylanacağını belirtmek isteriz. 6-12 yaş arasındaki bireylerin ise sadece ödeyeceği kurum hizmet ücretidir. Bunun dışında herhangi bir ücret ödemeleri gerekmemektedir. Vizenizin olumsuz sonuçlanması durumunda ödediğiniz ücretin geri ödenmeyeceğini belirtmek isteriz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Kayseri

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, alacağınız Estonya Schengen vizenizin sonuçlanma süresi normal şartlar altında 7 ile 10 gün arasında bir değişim göstermemektedir. Ülkenin resmî tatilleri, ülkenin siyasi ve ekonomik durumu, konsolosluğun yoğun çalışma süreci bu belirtilen süreden daha uzun bir sürede sonuç veren nedenler arasındadır. Vize başvurunuzu 3 ay öncesinden yapmanız durumunda böyle sorunlar ile karşılaşma durumunuzun olamayacağını belirtmek isteriz. 
18 yaş altında bireylerin yapacakları vize başvurunun olumlu sonuç kazanması için ebeveyn dahilinde belge hazırlamaları gerekmektedir. Hazırlanacak belgelerde ebeveyn imzası olması gerekli görülen bir durumdur. Aksi durum halinde işlemlerin gerçekleştirilmeyip, onaylanmayacağını belirtmek isteriz. 
Değerli ziyaretçilerimiz Estonya Schengen vizesi alırken bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Edindiğiniz bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak isterseniz ya da konular hakkında merak ettiğiniz bilgiler olduğu durumlarda uzman çalışanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı 0850 460 15 65 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp