İzmir

Telefon

+902329700537

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz, Estonya Schengen vize başvuru yapılırken ihtiyaç duyulan bilgileri sizlerle paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Vize Merkezi çalışanları olarak, alacağınız Schengen vizesi için gereken bilgilerin 2023 yılına ait güncel vize işlemlerine dair bilgileri başlıklar halinde sizlere sunacağız. Edindirileceğiniz bilgilere ek daha kapsamlı bilgi almak isterseniz çalışan ekimize iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

İzmir Vize Merkezi Şubesi olarak sizlere, Dikili, Karşıyaka, Torbalı, Aliağa, Güzelbahçe, Foça, Konak, Karabağlar, Kınık, Karaburun, Bergama, Beydağ, Bornova, Menemen, Narlıdere, Çiğli, Gaziemir, Kemalpaşa, Kiraz, Menderes, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Urla, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Buca ve Çeşme ilçelerimiz başta olmak üzere Muğla, Aydın, Manisa, Uşak gibi çevre illerden yapılacak olan Estonya Schengen Vize işlemleri için hizmet etmekteyiz.

İzmir ili ve çevre illerden yapılacak olan Estonya Schengen vize başvuruları için daha detaylı bilgi almak isterseniz bu konuda uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Sizlere il ve çevre illerden yapılacak olan Estonya Schenegen vizesi hakkında daha kapsamlı ilgi sunulacaktır. Uzmanlarımızı +90 (232) 970 05 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir?- İzmir

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaportunuza göre gerekli işlemlere tabi tutulduğunuz durumları bu başlık altında sizlere sunacağız. Bordo pasaporta sahip olup bu pasaport ile Estonya'ya seyahat etmek isterseniz seyahatinizin geçerliliği için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Bu pasaport dışında Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip iseniz yapacağınız seyahat için vize almanız gerekli görülen bir durum değildir. Ancak seyahat sürenizin 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında olması gerektiğini belirtmek isteriz.

Değerli ziyaretçilerimiz ek olarak, sahip olup işlem yapacağınız pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması gerektiğini belirmek isteriz. Eski tür lacivert pasaportlarının geçerliliği söz konusu değildir. Ve yapacağınız seyahat öncesinden Seyahat Sağlık Sigortası çıkarmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - İzmir

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemler hakkındaki gereli bilgileri bir üst başlıkta sizlere sunduk. Eğer sizlere verilen süre dışında uzun bir seyahat planınız varsa D vizesi almanız gerekmektedir. D vizesi ile yapacağınız seyahatler 9 günden uzun olduğunu göstermek içindir. Yapacağınız seyahatin daha kısa süreceğini belirtiyorsanız C vizesi almanız gerekmektedir. Alacağınız C vizesi yapılan seyahatin 90 günden az 30 günü aşmayacak şekilde olduğunu belirtir.

Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, Alacağınız vize türü Schengen vize türüdür. Schengen vize türlerinin yapacağınız seyahatler için belirlediği kurallar vardır. Eğer Estonya seyahatinize ek başka Schenegen vizesi veren ülkelerde seyahat etmek isterseniz, en uzun konaklama yeri olarak Estonya'da seyahat etmelisiniz. Ya da yapacağınız ek ülkelerde eşit bir şeklide seyahat etme planınız varsa ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. İlk önce burada eşit sürede konaklama yapıp diğer ülkelere geçiş sağlayabilirsiniz.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - İzmir

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapmak istediğiniz seyahat için ülkeye bir gerekçe sunmalısınız. Ne için seyahat ettiğiniz kanıtlayan bir gerekçe ile işlemlerinize devam ettirmeniz gerekir. Bunun için gerekçeleri belirli kategoriler halinde sizlere sunacağız. Bu kategorilerden bir gerekçe seçerken çok dikkatli olmanızı ve seyahatinize uygun olan bir kategoriyi tercih etmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçilerimiz sizlere sunulan kategorileri dikkatli bir şekilde seçtikten sonra işlemlerinize başlamış oluruz. Eğer seçmek istediğiniz kategori türü bu linklerde yoksa ya da seyahatinize uygun olan bir kategori olmadığını düşünüyorsanız çalışan ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere seyahat kategorileri hakkında gereli açıklamalarda bulanarak ya da sizlerin verdiği seyahat bilgileri ile uygun olan kategoriyi belirtirler. Çalışan ekibimizden yardım almak isterseniz, +90 (232) 970 05 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İzmir

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında seyahatinizin için yapacağınız Schenegen vize başvurundaki gerçekleşen adımları sizlere sunacağız. Adımları takip ederek merak ettiğiniz süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Başvuru Formu: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan kategorilerden birini seçerek işlemlerinize başlayacağımızı daha önceden de belirtmiştik. Başvuru formunu da eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra sizlerden gerekli belgeleri talep ederiz. Bizlere ilettiğiniz evraklar dikkatli bir şekilde incelemeye alınır. İnceleme sırasında karşılaştığımız olumsuz durumlar olduğu taktirde sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzlemenizde yardımcı oluruz. Bu belgelere ek olarak banka hesap dökümünüzü de eklemeniz gerekmektedir. Bunun nedeni yapacağınız seyahat için yeterli ekonomik güce sahip olmanız gerekmektedir. Seyahatinizin onaylanası için de düzenli olarak 3 ay boyunca yatırılmış maaş bordrosu da gerekmektedir.

Biyometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, işlemlerinizin geçerliliği için biyometrik bilgileri bizlere sunmanız gerekmektedir. 35-40 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf ve fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması gerektiğini belirtmek isteriz. Schengen vizesi veren ülkelerin uygulaması zorunlu olan mülakat türleri vardır. Alacağı Estonya Schengen vizesi için parmak izi ile işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Bunun için konsolosluktan bir görüşme olmasını talep ederiz. Belirlenen tarihte dilerseniz bir temsilimiz ile mülakat yerinde bulunabilirsiniz. Mülakat sırasında olabilecek herhangi bir aksi durum halinde sizlere eşlik eden temsilimizden yardım isteyebilirsiniz. Değerli ziyaretçilerimiz eğer konsolosluktan erken randevu ile işlem yapmak isterseniz VIP ücreti ödemeniz gerekmektedir. Parmak izi vererek gerçekleştirdiğiniz işlemler yapacağınız başka bir vize başvurusunda 5 yıl süreyle geçerliliğini sürdürebilmekte olduğunu belirtmek isteriz.

Pasaportunuzun sizlere ulaştırması: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yaptığınız işlemler sonrasında konsolosluğun onayı dahilinde pasaportunuzun sizlere ulaştırılma işlemi kalır. Konsolosluk onay vermeden önce sizlerden ek evrak talebi ile istemde bulunabilir. Bu ek evrak için dilerseniz sizlere yardımcı olup istenilen talebi yerine getirmiş oluruz. Konsolosluğun verdiği onay ile pasaportunuzu hızlı bir şeklide hazırlama işlemlerine geçeriz. Pasaportunuzu sizlerin belirttiği adrese teslim edebilir ya da pasaportunuzu bizzat ofisimizi ziyaret ederek teslim alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, işlemleriniz geçerliliği için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize ücretinin tutarı yapacağınız seyahatin konaklama süresi, seçtiğiniz seyahat kategorileri gibi nedenler fiyatlandırmada farklılık göstermektedir. 0-6 yaş arası çocuklardan ise herhangi bir ücret talep etmeden işlemleri gerçekleştiriyoruz. 6-12 yaş arasındaki bireylerin ise vize ücreti ödemeden sadece aracı ücreti ödemekten sorumlu olduklarını belirtmek isteriz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - İzmir

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, başvuruda bulunduğunuz Schengen vizesinin çıkış süresi sorun olmadan, normal koşullarda 7 ila 10 gün arasında çıkmaktadır. Ülkenin resmi tatilleri, ülkenin siyasi ve ekonomik durumu, konsolosluğun yoğunluğu gibi nedenler bu süreyi uzatabilmektedir. Bunlar gibi can sıkıcı nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay içerisinde vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

18 yaş altında bir bireyin yapacağı başvuruların ebeveyn dahilinde olması gerektiği belirtmek isteriz. Ebeveyn dahilinde olmayıp, ebeveyn imzası olmayan belgeler geçerlilik kazanmayacaktır.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz Estonya Schengen vizesi için gerek bilgileri sizlere başlıklar halinde sunmuş bulunmaktayız. Merak ettiğiniz ya da daha kapsamlı bilgi almak isterseniz çalışan ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Çalışan ekibimizden yardım almak isterseniz, +90 (232) 970 05 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz. Vize Merkezi ailesi olarak bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz sizlere teşekkürlerimizi sunar ve iyi seyahatler dileriz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp