Kültürel-Sportif- Konferans Vizesi

Kültürel-Sportif- Konferans Vizesi

Estonya Schengen bölgesine dahil olduğundan Estonya vize başvurularınız Schengen vizesi olarak verilecektir. Estonya’ya kültürel faaliyetler, organizasyonlar, spor müsabakaları ve sportif aktiviteleri, konferans, seminer gibi etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla seyahat edecek yolcular için Estonya Kültürel-Sportif- Konferans Vizesi başlığı altında vize başvurusu yapabilir. Estonya vize başvurunuzu yaparken dikkat emeniz gereken önemli nokta, Estonya vize sürenizi iyi kullanmaktır. Birden çok ülkeye seyahat edecekseniz Estonya vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz ilk ülke Estonya olmalıdır. Estonya vizesi sahibi kişiler seyahatlerini Estonya’dan başlatmak koşuluyla diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebilmektedirler.

Estonya Kültürel-Sportif- Konferans Vizesi Başvurusu

Estonya vizesi diğer kategorilerinde de olduğu gibi bordo pasaport sahipleri vizeye tabidir ve seyahat öncesi onaylı vizenin pasaporta tanımlanması zorunludur.

Estonya Kültürel-Sportif- Konferans Vizesi Başvurusu, kısa süreli C tipi Schengen vizesi başvurusu olarak değerlendirilmektedir. Estonya kültürel, sportif ve konferans vize başvurusu için Schengen vizesi başvurularında gereken ana evraklara ek olarak, seyahat amacı olan başvuru sahibinin katılacağı etkinliğe dair davetiye, bilet gibi belgelerin de ibraz edilmesi gerekir. Estonya vizesi için seyahatten en az 15 gün önce başvuru yapılması gerekir. Ancak olası olumsuzluklar göz önünde bulundurularak bir ay önce başvuru yapılması tavsiye edilir.

Estonya Kültürel- Sportif- Konferans Vize Evrakları 2024

  • Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vizesi için konsolosluğun istediği ana evrakların yanında vize amacına uygun ek evraklar istenmektedir.
  • Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak iş yeri sahipleri Şirketin antetli kâğıdına Estonya resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısı, imza sirküleri, resmi gazete, ticaret sicil kaydı ve vergi levhasını başvuru evraklarına eklemelidir. Şirket çalışanları ise İş yeri izin belgesi, işe giriş belgesi ve üç aylık SGK dökümünü ibraz etmelidir.
  • Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak emekliler emeklilik belgelerini ve emekli maaşlarının yattığı banka hesap bilgilerini ibraz etmelidir.
  • Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak öğrenciler öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisini, okuldan aldıkları izin belgesini ve ailelerinin seyahatlerine destek olacağına dair evraklarını başvuru dosyasına eklemeliler.
  • Reşit olmayanlar Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacakları takdirde yasal velisini gösteren belgeleri, muvafaknamelerini ibraz etmeliler.
  • Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak yabancı uyruklu vatandaşlar seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan Türkiye oturma/ikametgah izninin fotokopisini konsoloslukla paylaşmalıdır.

Estonya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Estonya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp