Kültürel-Sportif- Konferans Vizesi

Estonya Schengen bölgesine dahil olduğundan Estonya vize başvurularınız Schengen vizesi olarak verilecektir. Estonya’ya kültürel faaliyetler, organizasyonlar, spor müsabakaları ve sportif aktiviteleri, konferans, seminer gibi etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla seyahat edecek yolcular için Kültürel-sportif-konferans vizesi başlığı altında Estonya vize başvurusu yapabilir. Estonya vize başvurunuzu yaparken dikkat emeniz gereken önemli nokta, Estonya vize sürenizi iyi kullanmaktır. Birden çok ülkeye seyahat edecekseniz Estonya vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz ilk ülke Estonya olmalıdır. Estonya vizesi sahibi kişiler seyahatlerini Estonya’dan başlatmak koşuluyla diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebilmektedirler.

Estonya Kültürel- Sportif- Konferans Vize Evrakları 2016

  • Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vizesi için konsolosluğun istediği ana evrakların yanında vize amacına uygun ek evraklar istenmektedir.
  • Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak iş yeri sahipleri Şirketin antetli kâğıdına Estonya resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısı, imza sirküleri, resmi gazete, ticaret sicil kaydı ve vergi levhasını başvuru evraklarına eklemelidir. Şirket çalışanları ise İş yeri izin belgesi, işe giriş belgesi ve üç aylık SGK dökümünü ibraz etmelidir.
  • Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak emekliler emeklilik belgelerini ve emekli maaşlarının yattığı banka hesap bilgilerini ibraz etmelidir.
  • Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak öğrenciler öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisini, okuldan aldıkları izin belgesini ve ailelerinin seyahatlerine destek olacağına dair evraklarını başvuru dosyasına eklemeliler.
  • Reşit olmayanlar Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacakları takdirde yasal velisini gösteren belgeleri, muvafaknamelerini ibraz etmeliler.
  • Estonya Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak yabancı uyruklu vatandaşlar seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan Türkiye oturma/ikametgah izninin fotokopisini konsoloslukla paylaşmalıdır.

 

 

Yükleniyor...