Turistik ve Ticari Vize Dilekçe Örneği

Turistik ve Ticari Vize Dilekçe Örneği

Estonya’ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin  Estonya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Estonya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Estonya Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Estonya Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Estonya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Estonya Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Estonya Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • Estonya Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Estonya Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Estonya Turistik Vize DilekçesiEstonya Turistik Vize Dilekçesi

İki dilekçe gerektiren durumlar

 • Estonya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Estonya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • Estonya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Estonya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Estonya Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Estonya
 • Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Estonya Ticari Vize Dilekçesi

Estonya’ya Ticari iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Estonya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Estonya Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Bulgaristan Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

 • Estonya Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • Estonya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Estonya’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Estonya Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • Estonya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • Estonya'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Estonya Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • Estonya Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • Estonya Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

Estonya Ticari Vize DilekçesiEstonya Ticari Vize Dilekçesi

Estonya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Estonya Ticari Vize Dilekçe Örneği
  Ş.Ç., 27 Tem 2020, 17:10

  Estonya’ya yapacağım ticari seyahat için nasıl bir dilekçe yazmam gerekir? Estonya ticari vize dilekçe örneği sizde mevcut mudur, bu konuda hizmet veriyor musunuz? Sizden başvuru yapsam ne kadar ödeme yapmam gerekir? Bana yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Estonya Vize Dilekçe Örneği
  İ.İ., 27 Tem 2020, 15:11

  Merhaba, sayfanızı kontrol ederken net bilgilere rastladım. Bundan dolayı yapacağım turistik Estonya seyahatim için sizden destek almak isterim. Dilekçe yazarken nelere dikkat etmem gerekecektir? Estonya vize dilekçe örneği hakkında bilgi alabilir miyim? Dilekçem yapacağım seyahate göre mi yazılmalıdır? Şirket çalışanı olarak ne yapmam gerekiyor? Dilekçe konusunda yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Estonya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp