Trabzon

Telefon

+908504601750

Estonya Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapmak istediğiniz Estonya seyahati için güncel vize işlemleri hakkındaki bilgileri sizlere paylaşacağımız sayfamıza hoş geldiniz.

Sizler için hazırladığımız bilgiler 2024 yılının güncel vize işlemleri için gerekli bulunan durumları içermektedir. Belirli başlıklar şeklinde sunduğumuz bilgileri takip ederek merak ettiğiniz konular hakkında fikir sahibi olabilir ve vizeniz hakkında gerekli bilgileri belirlediğimiz başlıklar altında edinebilirsiniz.

Trabzon Vize Merkezi şubesi olarak; Of ,Sürmene, Yomra, Maçka Köprübaşı, Akçaabat, Hayrat, Araklı, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Tonya, Çaykara, Dernekpazarı, Şalpazarı, Arsin, Düzköy, Ortahisar ilçelerimiz ve Giresun, Rize, Gümüşhane, Bayburt gibi çevre illerden yapacağınız Estonya Schengen vize başvurusu için sizlere bu sayfamızda hizmet sunuyoruz.

Trabzon ili ve çevre illerden yapacağınız Estonya Schengen vize başvuru hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan bilgi sahibi olmayı talep edebiliniz. Uzmanlarımızı 0850 460 17 50 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Trabzon

Değerli ziyaretçilerimiz, bu belirlediğimiz başlık altında sizlere sunacağımız bilgiler sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren işlemleri içermektedir. Sahip olduğunuz pasaport bordo pasaport ise, yapacağınız Estonya seyahati için Schengen vizesi almanız gerekli görülen bir durumdur. Bordo pasaport ile seyahat etmek isteyen yolcularımızın işlemlerini yapmak için Trabzon'daki ofisimize ziyaret etmelerini isteriz. Gri, Siyah ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları seyahat için Schengen vizesi almaları gerekli görülmeyen bir durumdur. Ancak bu seyahat süresi 180 gün içerisinde ve 3 ayı aşmayan süre zarfında olması koşulluyla.

Seyahat için lacivert pasaporta sahip iseniz işlemelerinizin onaylı durum ile sonuç kazanmayacağını belirtmek isteriz. Pasaportunuzu son 10 yıl içinde almış olmanız gerekmektedir ve seyahatinizin geçerliliği için Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekli görülen bir istemdir.

Trabzon Vize Merkezi şubesi olarak sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemelerinizi başlatmak isterseniz, ofisimizi ziyaret etmenizi rica ederiz. Ya da sahip olduğumuz pasaport türünüze göre gereken işlemler yapılmadan önce daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi bildirmek isteriz. Uzmanlarımızı 0850 460 17 50 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - Trabzon

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bir üst başlıkta sahip olduğunuz pasaportunuzun türüne göre yapılan işlemeler hakkında gerekli bilgileri sizlere açıklamış bulunmaktayız. Bu başlık altında sahip olduğunuz pasaport ile işlem yaparken verilen seyahat süreleri hakkında daha kapsamlı bilgiyi ve gerekli açıklamaları sizlere sunarak bilgilendireceğiz. Eğer seyahatinizin uzun bir seyahat olacağınız bildiriyorsanız, seyahatinizin 3 ayı aşacağını belirtiyorsanız D vizesi almanız gerektiğini belirtiriz. Ya da daha az bir süre zarfında seyahat etme düşünceniz varsa, seyahatinizin 3 aydan az ve 1 ayı aşmayan süre zarfında olacağınız belirttiriyorsanız C vizesi almanız gerektiğini belirtmek isteriz.

Değerli ziyaretçilerimiz, işlemlerinizi yaparken seyahat etmek için sahip olacağınız vize Schengen vizesidir. Seyahat ederken ve Schengen vizesi ile seyahat yapma hakkına sahipseniz belirlenen kurallara uymak zorunda olduğunuzu belirtiriz. Estonya haricinde başka Schengen vizesi veren ülkelere de seyahat etmek isterseniz en uzun seyahat yerinizi Estonya olarak belirlemelisiniz. Ya da eşit süreli bir seyahat planınızı varsa ilk seyahat yerinizi Estonya olarak bilgilerinize sunmalısınız.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Trabzon

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahat süresince Schengen vizesi için gereken evrakları hazırlamanız için seyahatinize uygun bir amaç belirlemeniz gerekmektedir. Sizlere gerekçeler için belirlenen linkleri maddeler halinde sunacağız. Seyahat etme amacınıza uygun olan bir kategoriyi seçip işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtiriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçilerimiz, sunduğumuz kategorilerden birini seçerken çok dikkatli bir şekilde seçim yapmanızı ve işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Eğer yukarıda belirtilmiş olan kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun bir gerekçe getirdiğini bilmiyorsanız ya da seyahat gerekçenize göre bir kategori olmadığını varsayıyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı 0850 460 17 50 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, daha önceki başlıklar altında vizenizin hakkında gerekli içerikleri sunduk. Bu başlık altında ise alacağınız Schengen vizenizin, yapılması gereken işlemlerini çıkış süresi ve çıkış bilgileri gibi içerikleri adımlar halinde sizlere sunacağız. Adımları okuyarak merak ettiğiniz bilgileri buradan öğrenebileceğinizi belirtiriz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, ilk işlemi tamamlamak için vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgileri içeren bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra seçtiğiniz kategoriye göre sizlerden istenilen dosyaları eksiksiz ve düzgün bir şekilde hazırlayıp bizlere göndermenizi isteriz. Bu belgelerin içindeki önemli belgeler olarak 3 ay düzenli ödenmiş maaş bordrosu ve 3 aylık banka hesap dökümünüz fotokopisini eksiksiz bir şekilde bizlere göndermeniz gerekmektedir. Banka hesap dökümünüzün istenmesinin nedeni yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olduğunu ispatlamak için istenilen bir belgedir. Bizlere ilettiğiniz evrakları inceleyip eksik ve yanlış bilgiler içerilen evraklar olduğu süreçte sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorun düzeltmenizde uzman ekibimiz ile birlikte yardımcı oluruz.

Biometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, biometrik veri olarak sizlerden 2 adet beyaz fonda çekişmiş 35-40 mm ölçülerinde yüz hatlarınızın belli olduğunu gösteren fotoğraflar istenilir. Bu istenilen ölçülerde talep edilen fotoğrafların 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Bu verilen biometrik bilgilere ek olarak ülkeye yapacağınız seyahat için parmak izi örneğini vermekle hükümlü olduğunuzu belirtmek isteriz. Bu ülkenin istediği bir mülakat işlemidir. Bunun nedeni ise yapılacak olan seyahatlerin sahte kimlik ile girişini önlemek ve sahte başvurulara onay vermemek içindir.

Alacağınız Estonya Schengen vizesi için vereceğiniz parmak izi sürecinin gerçekleşmesi için konsolosluktan sizler için bir randevu oluşturulmasını isteriz. Bu belirlenen mülakat için alınan randevuya giderken dilerseniz bir temsilcimiz sizlere eşlik edebileceğini belirtmek isteriz. Sizlere mülakat süresince eşlik eden temsilcimizden gerekli yardımı ve gereken bilgileri sorarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Vereceğiniz parmak izi örneği yapacağınız başka schengen vize başvurusu için 5 yıla kadar geçerliliğini sürdürmektedir. Eğer mülakat sürecinizi ve randevunuzu daha erken bir tarihe almak isterseniz VIP ücreti ödemeniz gerektiğini belirtmek isteriz.

Pasaportunuzun sizlere ulaştırması: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, yapılan bu işlemler ardından sizlere pasaportunuzu ulaştırma işlemi ile vizenize sahip olabilirsiniz. Pasaportunuzu teslim etmek için konsolosluktan gelecek olan olumlu onay dahilinde işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştiririz. Onay gelmeden önce konsolosluk çalışanları sizlerden ek dosya veya ek belge talep edebilirler. Sizlere bu konuda yardım ederek istenilen evrakları hazırlamanıza çalışan ekibimiz yardımcı olabilir. Konsolosluktan gelen olumlu karar ile pasaportunuzu çalışanlarımız hızlı bir şekilde hazırlayıp sizlerin belirttiği adrese iletebilir, ya da pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek bizlerden alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, işlemelerinizin olumlu sonuçlanması için vize ücretini ödemenizin gerekli olduğunu bildiririz. Ödeyeceğiniz vize ücreti bazı nedenlerden dolayı farklılık gösterebilmektedir. Ödeyeceğiniz ücret seçtiğiniz kategoriye göre hazırlanan belgeler ve konsolosluk harç ücretini içermektedir. 0-6 yaş bireylerin vize ücretini ödemeden işlemlerinin yapılacağını belirtmek isteriz. 6-12 yaş arasındaki bireylerin ise sadece ödeyeceği kurum hizmet ücreti olduğunu belirtiriz. Bunun dışında herhangi bir ücret ödemeleri gerekmemektedir. Vizenizin olumsuz sonuçlanması durumunda ödediğiniz ücretin geri iadesinin yapılamayacağını belirtmek isteriz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Trabzon

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, alacağınız Estonya Schengen vizenizin sonuçlanma süresi normal durumlar halinde 7 ile 10 gün arasında bir değişim göstermemektedir. Ülkenin resmî tatilleri, ülkenin politik, siyasi ve ekonomik durumu, konsolosluğun yoğun çalışma zamanı bu belirtilen süreden daha uzun bir sürede sonuç veren durumlar arasındadır. Vize başvurunuzu 3 ay öncesinden yapmanız durumunda böyle sorunlar ile karşılaşma ihtimalinizin olmayacağını belirtmek isteriz.

18 yaş altında bireylerin yapacakları vize başvurunun olumlu sonuç alması için ebeveyn dahilinde belge hazırlamaları gerekmektedir. Hazırlanacak belgelerde ebeveyn imzası olması gerekli görülen bir istemdir. Aksi durum olduğu sürece işlemlerin gerçekleştirilmeyip, onaylanmayacağını belirtmek isteriz.

Değerli ziyaretçilerimiz Estonya Schengen vizesi alırken bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Edindiğiniz bilgilere ek olarak daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz ya da konular hakkında merak ettiğiniz bilgiler olduğu durumlarda uzman çalışanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı 0850 460 17 50 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp