İstanbul

Telefon

+902129700537

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Estonya Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz alacağınız Estonya Schengen vizesi için gerekli bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında yapacağınız başvurular için gereken bilgileri belirli başlıkla altında topladık. Sayfamızı takip ederek ihtiyaç duyduğunuz bilgileri buradan alabilirsiniz. Edindiğiniz bilgilere dair güncel vize bilgilerinin içerdiğini belirmek isteriz.

İstanbul şubesi olarak Beşiktaş, Sancaktepe, Beylikdüzü, Güngören, dalar, Arnavutköy, Pendik, Esenyurt, Ataşehir, Bağcılar, Avcılar,Kadıköy Bakırköy, Esenler, Başakşehir, Fatih, Çekmeköy, Bayrampaşa, Şişli, Beyoğlu, Kartal, Kağıthane, Beykoz, Sarıyer, Çatalca, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Maltepe, Silivri, Eyüp, Sultanbeyli, Bahçelievler, Zeytinburnu, Sultangazi, Şile, Büyükçekmece, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerimiz başta olmak üzere Kocaeli, Sakarya, Yalova gibi komşu ilçelerimiz için Estonya vizesi alınabilmesi için siz değerli ziyaretçilerimize imkân sağlıyoruz.

İl ve çevre illerden yapacak olduğunuz Estonya vizesi hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz. Uzmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? - İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz bu başlık altında sahip oluğunuz pasaport türüne göre alınması gereken vize için gereli bilgileri sunacağız. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları Estonya seyahatleri için vize alması gerekli bir durumdur. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın ise yapacakları seyahatin 180 gün içerisinde ve 90 günü aşmayan süre zarfında olması koşuluysa vizesiz seyahat edebileceklerini belirtmek isteriz. Seyahat süreleri ve sahip olduğunuz pasaport ile ilgili daha kapsamlı bilgili bir alt başlıkta sizlere sunacağız.

Değerli ziyaretçilerimiz sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması gerektiğini belirmek isteriz. Eski lacivert pasaportlarının geçerliliği söz konusu değildir. Ve yapacağınız seyahat öncesinden Seyahat Sağlık Sigortası çıkarmanız gerekmektedir.

Estonya D Vizesi (Ulusal) ve C Vizesi Nedir? - İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz bir üst başlıkta sizlere sunduğumuz seyahat bilgilerinin genel süreleri dışında alınması gereken vize türlerini sunacağız. Eğer seyahatiniz 90 günden fazla olacaksa işlemleriniz için D vizesi almakla mükellefsiniz. D vizesi yapılacak olan uzun seyahatler için verilir. Seyahatiniz 30 günden az bir süre içerisinde olacaksa C vizesi almanız gerekmektedir. C vizesi yapılacak olan kısa süreli seyahatler içi verilir.

Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vizesi ile yaptığınız seyahatler için Schengen vizesi veren ülkelerin belirli kurallar vardır. Eğer Estonya dışında başka ülkelere de seyahat etme planlarınız varsa konaklama sürenizin en uzun yeri Estonya olmalıdır. Eğer seyahat edeceğiniz ülkelerde eşit bir şekilde konaklama yaparak diğer ülkelere geçiş yapacaksanız ilk konaklama yeriniz Estonya olmalıdır. Buradan seyahatinizi başlatıp diğer ülkelere eşit süreli konaklama yapacak şekilde geçiş yapabilirsiniz. Bu istenilen kural gerçekleştirilmediği taktirde bir daha Schengen vizesi alamayacağınızı belirmek isteriz.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - İstanbul

Sayın ziyaretçilerimiz, seyahat öncesinden ülkenin vizesini almak için bir yolculuk nedeni belirlemeniz gerekmektedir. Bizler yolculuğunuz için hazırladığımız kategorileri aşağıda linkler halinde sunacağız. Seyahatinize uygun olan linke tıklayarak gerekli işlemleri bu yönde devam ettiriniz. Bu seçim işlemi gerçekleştirirken dikkatli olmanızı belirtmek isteriz.

Sayın ziyaretçilerimiz, yukarıda sizler için hazırladığımız linklerde yolculuğunuz için geçerli bir neden bulamadıysanız ya da seyahatiniz hangi kategoriye dahil olduğuna karar veremediyseniz konu hakkında uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Sizlerin verdiği seyahat bilgileri ile yolculuğunuz hangi kategoriye ait olduğu konusunda yardımcı olabileceklerini belirtmek isteriz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz işlemlerini yaparken gelişen adımları bu başlık altında sizlere adım adım sunacağız. Takip ederek ihtiyaç duyduğunuz bilileri buradan alabilirsiniz.

Gerekli evrakların hazırlanması ve Başvuru Formu: Değerli ziyaretçilerimiz, bu adımda seçtiğiniz kategori ile yapılan işlemleri açıklayacağız. Seçtiğiniz seyahat kategorisine göre uzmanlarımız sizlerden gerekli evrakları hazırlamanızı ve başvuru formunu doldurmanızı isterler. Hazırladığınız evrakları bizlere ileterek ilk adımı tamamlamış olursunuz. Bizlere ilettiğiniz evrakları incelemeye alırı yanlış ya da eksik evrak hazırlanmış olduğu surumda durumu düzletmenizde yardımcı olarak işlemi tamamlarsınız. Bu belgelere ek olarak ülkeye yapacağınız seyahat için ülke sizlerin ekonomik güce sahip olduğunuza dair banka hesap dökümünüzde yeterli miktarda birikim olması gerektiğini belirtmenizi ister. Son 3 ay düzenli ödeme yapılmış maaş bordrosunu da evraklarınıza eklemeniz gerekmektedir.

Biyometrik Bilgiler ve Parmak İzi Süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, işlemlerinizin geçerliliği için biometrik bilgileri sunmanız gerekmektedir. 2 adet biyometrik fotoğraf ve fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş, 35-40 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine olması gerektiğini belirtmek isteriz. Schengen vizesi veren ülkelerin belirlenen mülakat türleri vardır. Sizlerin alacağı Estonya Schengen vizesi için parmak izi ile işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için konsolosluktan bir randevu talep edilir. Belirlenen tarihte dilerseniz bir temsilimiz ile mülakat sürecinde bulunabilirsiniz. Mülakat sırasında olabilecek herhangi bir aksi surum halinde sizlere eşlik eden temsilimizden yardım talep edebilirsiniz. Değerli ziyaretçilerimiz eğer konsolosluktan erken randevu talep etmek isterseniz VIP ücreti ödemeniz gerekmektedir. Parmak izi vererek gerçekleştirdiğiniz işlemler yapacağınız başka bir vize başvurusunda 5 yıl süreyle geçerliliğini korumaktadır.

Pasaportunuzun sizlere ulaştırması: Değerli ziyaretçilerimiz, yaptığınız işlemler dahilinde konsolosluğun onayı dahilinde pasaportunuzun sizlere ulaştırılması kalır. Konsolosluğun verdiği onay dahilinde pas aortunuzu hızlı bir şeklide hazırlayıp sizlerin belirttiği adrese teslim edebilir ya da pasaportunuzu bizzat ofisimizi ziyaret ederek teslim alabilirsiniz. Konsolosluk onay vermeden önce sizlerden ek evrak talep edebilir. Bu ek evrak için sizlere yardımcı olup istenilen talebi yerine getirmiş oluruz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, bu adımda sizlere vize ücreti hakkında gereken bilgileri sunacağız. Alacağınız Estonya Schengen vizesi için ödeme yapacağınız tutar tam olarak belirlenememektedir. Buna seçtiğiniz kategori ile yaptığınız işlemler ya da seyahat yapacağınız ülkedeki konaklama süreniz neden olabilmektedir. 12 yaş altındaki bireylerin vize ücreti ödemekten muaf olduklarını belirtmek isteriz. Başvuru aracı kurum aracılığıyla yapıldığından 6-12 yaş aralığında olan çocuklardan sadece aracı kurum hizmet bedelinin alındığını belirmek isteriz. 0-6 yaş arası çocuklardan ise herhangi bir bedel talep edilmiyor. Yaptınız başvuru eğer olumsuz sonuçlarsa ödediğiniz vize ücretinin geri ödenmeyeceğini belirtmek isteriz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz, seyahat edeceğiniz Schengen vize başvurunuzun çıkış süresi normal koşullar altında 7-10 iş günü arasındadır. Bazı olumsuz nedenler bu süreyi uzatabilmektedir. Ülkenin resmi tatillerde kapattığı konsolosluk, resmi tatilleri ülkenin ekonomik ve siyasi durumu bunlara birer örnektir. Bunlar gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay içerinde başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

18 yaş altındaki bireylerin yapacakları Estonya Schengen vizesi başvuruları için ebeveyn dahilinde belge hazırlanması ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmalarının gerekli olduğunu belirmek isteriz.

Değerli ziyaretçilerimiz, alacağınız Estonya Schengen vizesi için bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz için siz değerli seyahat severlerimize iyi yolculuklar dileriz. Vize işlemleriniz için merak ettiğiniz ya da ek bilgi almak istediğiniz zaman uzmanlarımızdan yardım alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp