Çin Vizesi Yeşil Pasaport

S.H. 14/10/18, 12:08
İyi günler, Çin’in Şangay kentine 15 günlüğüne bir gezi planlamaktayım, yeşil pasaportum mevcut. Anestezi uzmanı çalışmaktayım. Şangay’da özel bir hastanede çalışmakta olan hocamın evinde kalacağım . Bu durumda nasıl bir vize almam gerekmekte yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Vize Merkezi

Merhaba, Yeşil (hususi) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının seyahat süresi 30 günü geçmediği takdirde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Çin vizesi hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları için 30 günden uzun ikametlerde gerekli olmadığından pasaport geçerlilik süresinin seyahat sonrası için en az 6 ay olması gerekmektedir. Seyahatiniz öncesi pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. 30 günü geçen Çin seyahatleri için Çin vizesi yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları için gereklidir. Ayrıca bu sorunun cevabını burada da bulabilirsiniz https://www.vizemerkezi.com/cin/yesil-pasaporta-cin-vizesi-var-mi.html

Z. Durgun 14/05/19, 16:02

Oğlum Pekin'de çalışıyor. Yeşil pasaportum var. Oğlumun yanına eşim ve kızımla beraber gezmek için gitmek istiyorum. Vize işlemlerinde bazı yerlerde vizeye gerek yok diyor . Bazı yerler ise var diyor. Ne gibi evrak gerekiyor? Eşim gelse üçümüzün de işlemini yapabilir mi?

Vize Merkezi 14/05/19, 16:05

Merhabalar, Çin seyahatlerinizde Hususi pasaporta sahip vatandaşlarımızın Çin seyahatlerinde vize başvurusunda bulunmadan seyahat etmeleri mümkündür. Eşiniz ve kızınızın sahip olduğu pasaport türlerini belirtmemişsiniz Hususi(Yeşil) pasaport sahipleri ise onlar içinde aynı vize muafiyeti geçerlidir ancak kendileri Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahipleri ile Çin seyahatlerinden önce vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Çin aile ziyareti vizesi alınması gerekmektedir. Çin aile ziyareti vizeleri için belediye onaylı barkodlu davetiye gelmesi gerekmektedir diğer Çin aile ziyareti vizesi için gereken evraklar ve harç bilgileri detayları için vize merkezi temsilcilerimizi arayıp gereken evrakları mailinize talep edebilirsiniz. Çin aile ziyareti gerekli evrakları hazırladığınızda temsilcilerimize kargo veya elden teslim edebilirsiniz konsolosluk randevularınızı biz alıyoruz. Parmak izi işleminden sonra 7/10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Sonuçlanmasının ardından pasaportunuzu teslim alıp sizlere iade ediyoruz. Detaylı bilgi sahibi olmak için bizi arayabilirsiniz. Saygılarımla.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon