Çin vize ret itirazı

C. K. 11/04/20, 18:21
Merhaba, Çin vize başvurusunda bulundum ve yakın zamanda ret aldım. Ama bu reddi almak için hiç bir sebep yok ben orada yaşam kurmaya gitmiyorum, 7 günlük bir seyahat planım vardı. Bu yüzden de ret almış olmamı kabul etmiyorum ve tüm haklarımı kullanmak istiyorum. Çin vize ret itirazı nasıl yapılır? Destek olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Başvuru aşamasının zorluğunu atlattıktan sonraki en zor aşama elbetteki vize başvuru sonucunu beklediğimiz zamandır. Evrakları hazırlayıp, başvuru formunu doldurup, davetiye ve randevuları alıp bu kadar zahmetli bir sürecin ardından ret ile sonuçlanması gerçekten üzücü bir durum. Ancak sorunuzda anladığımız kadarıyla aslında konsolosluğun hangi durumda ret verdiğini çok iyi biliyorsunuz.

Türkiye’ye geri döneceğinize ikna olmayan ve seyahat nedeninizi inandırıcı bulmayan her konsolosluk vize ret verecektir. Siz gerçekten turistik ya da ticari amaçla gidiyor olabilirsiniz ancak sunduğunuz evrak ya da beyan ettiğiniz bir söz sizi farklı amaçlı gidiyorsunuz gibi düşündürmüş olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için doğru başvuru yapılmasının önemini vurguluyoruz. 

Demek istediğimiz aslında şu örneğin ticari bir anlaşma için 10 günlük bir gezi planlıyorsunuz ve başvurunuza davetiyenizi eklediniz ancak başvuru formunuza bir arkadaşınızın orada olduğunu her hangi bir davetiye vs. olmadan tamamen belirtmek amaçlı yazdınız. Bu durum konsolosluğun kafasını karıştırabilir çünkü siz evraklarınızda arkadaşınız ile alakalı hiçbir bilgi eklememişsinizdir. Gidiş amacınızın ne olduğu da bu noktada soru işaretine dönüşmüştür. Ret aldınız ama Çin vize başvurunuzun doğruluğundan emin olduğunuz için itiraz etmek istiyorsunuz. Çin vizesi ret itiraz durumlarını maalesef ki kabul etmemektedir. İtirazlar genellikle iyi niyet mektubu ve dilekçeler ile bizzat konsolosluğa yapılır ancak itiraz kabul eden ülkeler için geçerlidir. 

Çin vizesi ret itiraz hakkını başvuru sahiplerine vermemektedir. Sizi tekrar Çin vize başvurusu yapmaya ve kendinizi bu kanalda açıklamaya yönlendirmektedir. 

Çin vize ret itirazı yapamayacağınız için tekrar başvuru yaparken hazırladığınız tüm belgeleri, davetiye, dilekçe ve başvuru formlarınızı daha özverili olarak hazırladığınızdan emin olmalısınız.

Teşekkürler

Burcu Altınışık

çin vize ret itirazı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI