Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 77

İzlanda Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır ofisimize hoş geldiniz. İzlanda sınırlarına seyahat planlamış olan ve vize başvurularını Diyarbakır ve çevresinden gerçekleştirecek vatandaşlarımıza yönelik ayrı bir ofis sayfası hazırlamış bulunmaktayız. İzlanda vize başvurusunu Diyarbakır ve çevre illerinden gerçekleştirme, İzlanda vize süreci, gerekli evrakları, vize ücretleri gibi konuları sayfamız devamında bulabilmeniz mümkündür. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte İzlanda için vize başvurunuzu kolaylıkla yapabiliyor olduğunuzu bildiririz. Detaylı bilgi almak için 0850 460 15 77 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize İstiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız İzlanda seyahatleri için vize sahibi olmak zorundadır. İzlanda Schengen üyesi olan bir ülke olması sebebiyle Schengen vizesine sahip olarak giriş yapılması gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olan ve İzlanda seyahatleri 90 günden az sürecek olan vatandaşlarımız vizeden muaftır. İzlanda’ya turistik, ticari ve ziyaret amacıyla 90 günden kısa süreliğine seyahat edecek vatandaşlarımız Kısa Süreli (C Tipi) vize türüne başvurmalıdır. İzlanda ülkesi sınırlarına seyahat amacı ile yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi Danimarka Büyükelçiliği’ne aittir. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile İzlanda vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilir ve kurumumuz ile iletişime geçerek süreci takip edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Süreci

İzlanda vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek şahsen bulunmanıza gerek olmadan kolaylıkla başlatabilirsiniz. Sizden istenen evrakları başvuru sürecinde eksiksiz olarak kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz evraklarınızı konsolosluğa sunulmaya hazır hale getirerek en doğru başvuruyu yapmanızı sağlar. Schengen vize başvuru işlemleri sırasında randevu sistemi ile parmak izi (VIS) merkezine giderek biyometri işlemi yaptırma zorunluluğunuz vardır. Bu işlemin yapılması ile birlikte parmak iziniz ve elektronik imzanız 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalacak şekilde saklanmaktadır. Tekrardan bir Schengen ülkesine vize başvurusu yapmanız gerektiğinde ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte genellikle biyometri işlemi yaptırmanıza gerek kalmaz. Evraklarınızı düzenledikten sonra Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz dosyanızı konsolosluğa iletir ve değerlendirme süreciniz başlamış olur.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda için gerçekleştireceğiniz Schengen vizesi başvurusu sırasında sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda’ya ait vize ücretleri vize türüne ve gerçekleşecek seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Konsolosluk tarafından belirlenen vize ücretleri yıl içerisinden de değişikliğe uğrayabilir. Bu nedenle son belirlenen ücretlere ulaşmış olmanız başvuru işlemleriniz sırasında oldukça önem arz etmektedir. İzlanda ülkesine ait vize ücret detayları İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Kurumumuz ile iletişime geçerek son belirlenen ücrete kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvurularının vize reddi alarak sonuçlanması halinde ödenen vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir.

İzlanda için belirlenen güncel vize ücretlerine 0850 460 15 77 telefon numaramız ya da [email protected]e-posta adresimizi kullanarak Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

İzlanda vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynayan vize başvuru formu resmi bir form olması nedeniyle doğru ve tutarlı bilgiler kullanılarak dikkatle doldurulması gereken bir evraktır. İçerisinde yanlış, eksik ya da tutarsız bilgi içerdiği gözlemlenen başvuru formları başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Vize başvuru formları hangi amaç ile ülkeyi ziyaret etmek istediğinizi öğrenmeye ve sizi tanımaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle vize başvuru formları içerisinde kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız ve gidiş-dönüş bilgileriniz gibi konulara ait sorular sorulmaktadır. İzlanda vize başvuru formunu büyük harflerle, tükenmez kalemle, okunaklı, anlaşılır ve evraklarınız ile tutarlılık gösterecek şekilde doldurmanız oldukça önemlidir. İzlanda vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilmeniz mümkündür. İzlanda vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den İzlanda ülkesine seyahat amacı ile yapılmış vize başvurularının değerlendirilme ve sonuçlanma süreci ortalama 7-10 iş günü olarak belirlemiştir. Konsolosluğun yoğun olması, başvurunun resmi tatile denk gelmesi, eksik evrak tespit edilerek şahsınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumların haricinde başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurusunda size ait evraklar arasında herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi sonuçlanma sürecinde gün kaybı yaşamanıza ya da başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. İzlanda’ya gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuz sırasında seyahat planını etkileyecek bir sorunla karşılaşmamak için başvuru işlemlerini 1 ay öncesinden tamamlamış olmanız oldukça önemlidir. İzlanda ülkesi için Schengen vize başvurusunu şahsen bulunmanıza gerek olmadan Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirerek işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda sınırlarına oturum ve çalışma izni için başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımızın hazırlaması gereken evraklar listesi sitemiz içerisinde yer almaktadır.
 • Schengen vize talebinde bulunmadan önce pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 1 yıl olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • İzlanda vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olması İzlanda vize işlemleriniz sırasında ve ülke giriş-çıkış anlarında sorun yaşamamanız açısından önem verilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.
 • İzlanda vatandaşlığına geçmek istemeniz halinde büyükelçiliğe başvurunuzu şahsen yapmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş konusu ile ilgili herhangi bir hizmet vermemektedir.
 • Schengen vizesi başvuru işlemleri sırasında Biyometri Veri Kaydı Sistemi (VIS) kullanılarak şahsınıza ait elektronik imza ve parmak izi alınmaktadır. Biyometri işlemi randevu saatinde yapılmaktadır ve bilgileriniz 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalmaktadır.

İzlanda Vize Reddi

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından yapmış olduğunuz İzlanda vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize ret nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmadığını bildirmek isteriz. Fakat İzlanda başvurunuza ait reddedilme nedeni size belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırmak şartıyla başvuru işlemlerini yeniden yapabilirsiniz. Olumsuz sonuçlanan başvurular ile ilgili yapılacak bir diğer şey konsolosluğa itiraz dilekçesi yazmaktır. İzlanda vize başvuruları sunmuş olduğunuz bilgiler ve evraklar arasında tutarsızlık olması, eksik evrak teslim ederek başvuru yapılması, ülkeye dönüşe dair herhangi bir evrak sunulmamış olması gibi nedenlerden dolayı reddedilebilir. İzlanda vize başvurusu sırasında prosedüre uygun olarak başvuru yapabilmek ve süreci olabildiğince kolaylaştırmak adına Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile 0850 460 15 77 telefon numaramız ya da [email protected]e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Merkezi Diyarbakır Ofisi iletişim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp