İsveç Vizesi

Kuzey denilenince aklınıza Karadeniz değil, kuzeyin gerçeği İskandinav ülkeleri geliyorsa, Kuzey ışıkları da nedir diye merak ediyorsanız, İsveç, Norveç, Danimarka diye başlayan tekerlemeler hafızalarınızda çınlıyorsa çok uzatmakta istemiyoruz, aslında size sesleniyoruz. İsveç vizesi alarak İsveç’in doğal güzelliklerine tanıklık etmek elinizde.

İskandinav ülkelerinin güzelliklerini de tarihlerini de sayarak bitiremeyiz belki ama İskandinav ülkelerinin özelliklerinden bahsederek İskandinav ülkelerinin başında gelen İsveç’e vize almak için size yardımcı olabilir. İsveç vizesi nedir ne değildir diye gelen sorularınızın tümüne en doğru cevapları verebiliriz. Sadece İsveç vizesi almak içinde değil, İsveç turistik vizesi, İsveç ticari vizesi hakkında aklınıza takılan tüm sorular için size yardımcı olabiliriz.

Tabii öncelikle İskandinav ülkeleri arasında dünya çapındaki istatistiklere göre en başarılı genç nüfus yoğunluğunu barındıran İsveç ile İskandinav ülkelerinin ve turizmini anlatamaya başlayabiliriz. İsveç gerek coğrafi özellikleriyle gerekse kış turizmine ve kış sporlarına gerçekleştirmiş yatırımlar ile dünyaca ünlü kış turistik gezilerinin en uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Ülkemizde ise kış turizmine her geçen gün artan ilgi sebebiyle yaz turizmiyle rekabete göz kırpan kış turistik turları alternatif tatil rotaları arayanlar için yeni keşfedilecek şehirler yepyeni deneyimler ile yeni tatil seçeneklerini kış turistik turları ile sunmaktadır. İskandinav ülkeleri diğer adıyla ya da şöyle diyelim Danimarka, İsveç ve Norveç’in aralarında bulunduğu Nordik topluluğunu oluşturan ülkelere seyahatleriniz öncesinde gerçekleştirmeniz gereken işlemlerden de bahsedebiliriz. 

İsveç Kuzey Işıkları

Öncelikle İsveç’in kış aylarında en fazla turist çeken ülkelerin başında geldiğini, İsveç vize işlemlerini tamamlayarak bu turistik vize gezilerinin arasında yer alabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Dünyanın farklı güzelliklerini aynı coğrafya üzerinde her zaman bir arada bulamayabiliriz. Fakat İskandinav ülkeleri kuzey severler için her zaman çekici gelmeye devam etmektedir. Kendilerine has insani yapılarıyla İsveç halkının temel özelliklerin başında gelen soğukkanlılıkları sanki coğrafyalarına yansımış gibi gelebilir fakat bir İsveç vizesi alarak İsveç turistik gezisi sonrasında bu klasik yargılarınızdan kendinizi arınmış olarak bulabilirsiniz.

İsveç Vizesi Kolay Mı?

Evraklarınızı eksiksiz olarak sunduğunuz, doğru bilgileri ve ülkeye geri dönüş garantisini destekli evraklarla yaptığınız başvurularda Schengen vizelerini almak göründüğü kadar zor değildir. İsveç vizesi almak kolay mı sorusuna vereceğimiz cevap evet olacaktır çünkü herşeyden önce vize başvurusunu sonuçlanma süresi birçok vizeye göre daha kısa sürmektedir. Öncelikle seyahat amacınızı netleştirin; turistik mi yoksa özel ziyaret (aile ve arkadaş ziyareti) vizesi için mi başvuracaksınız? Seyahat amacınızı netleştirmeniz demek evraklarınızı da bu kritere göre hazırlayacağınız anlamına gelir. İsveç turistik vizesi ve İsveç ziyaret vizesi veya ticari vize evrakları arasında benzerlikler olduğu kadar farklılıklar da vardır. Bir diğer önemli unsur da evraklarınızı mesleki veya sosyal durumunuza göre hazırlamanız gerektiğidir. Gelirinizi belgelemeniz önemlidir. Çalışanların, öğrencileri, devlet memurlarının ve farklı meslek dallarındaki kişiler, kendi alanlarına uygun bazı evrakları ibraz etmek durumdadır. Ev hanımları, çalışmayan kişiler veya öğrenciler gibi gelirini belgeleyemeyen kişiler sponsorları aracılığı ile vize başvurusu yapmak durumdadırlar. Aklınız buradaki sorulardan karışmış olabilir; o halde en hızlı nasıl harekete geçebilirim diyorsanız Vize Merkezi İsveç vizesi departmanımızı arayarak seyahat planınıza gerekli evrak listesini talep edebilirsiniz ki işlemlerinizin çok daha hızlı ilerleyeceğinden emin olabilirsiniz.

İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

Vize Merkezi İsveç departmanı önceliklerinize uygun şekilde başvuru yapabilmeniz için hizmet vermektedir. Çağrı merkezimizi arayarak veya ofislerimize gelerek gerekli evrakların listesini elden veya mail olarak alabilirsiniz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra yine bize elden veya kargo ile ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız geldikten sonra İsveç vize randevunuz tarafımızdan alınacak, tarih ve saati size telefon ve mail ile bildirilecektir.

Evraklarınız tarafımızdan incelendikten sonra varsa eksik evrak bilgisi sizinle hemen paylaşılmaktadır. Ayrıca güncel evraklarla başvurular kabul edildiğinden evraklarınızın güncelliği de tarafımızdan kontrol edilmektedir. Dosyanız güncel evraklarla başvuruya hazır hale getirilecektir.

İsveç Konsolosluğu, İsveç vize işlemlerinde bölge ayrımı uygulamadığı için Türkiye’nin neresinde olursanız olun başta Vize Merkezi İstanbul şubemiz olmak üzere, Ankara, İzmir, Konya, Bursa ve Edirne şubelerimizden, ikametinize yakın bulduğunuz ofisimizden yapabilirsiniz.

Vize randevusunda parmak izi ibrazında bulunduktan sonra vize sonucu çıkar çıkmaz pasaportunuz adresinize kargo ile gönderilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen İsveç departmanımızı arayarak bilgi alınız.

Kuzey Işıklarını görebileceğiniz yerlerden biri olan İsveç dışında Norveç, İzlanda ve Danimarka’yı da seyahatinize dahil ederseniz detaylı seyahat planınızı temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. 

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp