İspanya vizesi

D. E 21/12/20, 13:36
İspanya vizesi ile Portekiz’e de gidebilir miyiz? Üniversite öğrencileri için indirim var mı ve vize ücreti nedir? İspanya vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

İspanya ve Portekiz iki komşu ülke olarak schengen vize prosedürüne tabidir. Schengen vize başvurularında iki veya daha fazla ülkeye seyahat planlandıysa en uzun kalınacak ülkeden vizeye başvurulmalı. Ülkelerde eşit sürelerde konaklanacak ise ilk giriş yapılacak ülke vizesine başvurulmalı.

İnterrail yada birkaç ülke ziyaretleri genelde turistik amaçlı olup, ülkeler arası geçişi belgeleyen otobüs, uçak veya tren bileti, otel rezervasyon tarihleri planlanan güzergaha uygun olmalı.İspanya vize fiyatı turistik kısa süreli vize ücretlerinde öğrenci indirimi bulunmamaktadır. Erasmus veya Erasmus+ gibi öğrenci değişim programlarında ise konsolosluk vize harcı alınmamaktadır.

İspanya vize ücreti Türk pasaport sahipleri yetişkinler, 0-6 yaş, 6-12 yaş ve Avrupa Birliği vatandaşı eşi olanlar için değişiklik göstermektedir.

İspanya vizesi için gereken evraklar (çalışmayan kişi ve öğrencilere göre):

Geçerli bir pasaport, biyometrik fotoğraf, vize formu, öğrenci belgesi, otel konaklama ve uçak ulaşım rezervasyonu, motivasyon dilekçesi, sponsorunuza ait dilekçe, banka hesabı, iş veya emeklilik evrakları, ikametgah, vukuatlı nüfus kayıt örneği, pasaport ve nüfus cüzdan fotokopisi, vize ücreti, servis ve ek hizmet bedelleri.

İspanya vize başvurusu için gerekli evraklar İspanya Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliğince belirlenmiş olup eksik evraklar ile başvuru kabul edilmez. Konsolosluk veya Elçilik gerekli gördüğü durumlarda ek evraklar talep edebilir.  

Sunulan evraklar pasaport haricinde geri teslim edilmemekte olup, vize reddi durumunda ücret iadesi söz konusu değildir.

Belirtilen tüm evrakların ibraz edilmesi kesin vize verileceği anlamına gelmeyeceği için uygun ve doğru başvuruyu Vize Merkezi gibi danışmanlık veren akredite şirketlerden yardım alarak yapmanızı tavsiye ederiz.

İspanya seyahat planına uygun vize başvurusu hakkında tüm bilgileri Vize Merkezi ülke uzmanları ile görüşerek alabilirsiniz. Başvurunuza özel gerekli evrak listesini +90 212 970 05 56 nolu telefondan veya avrupa2@vizemerkezi.com email adresinden istemeniz durumunda tarafınıza sms veya email ile bilgilendirme yapılacaktır.

İspanya vizesi için hazırladığınız başvuru evraklarını kargo-kurye veya ofisimize gelerek tarafımıza ulaştırmanız durumunda gerekli incelemenin ardından en yakın zaman randevunuz alınarak bilgilendirmede bulunulur, eksiksiz ve doğru bir başvuru yapılmanız sağlanır.

Vize Merkezi

Saygılarımla

İspanya vizesi ücretleri

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x