İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

M. K 18/05/21, 17:12

2021 yılında İspanya vizesi nasıl alınır bilgi verebilir misiniz? Bu sonbaharda akrabamızın düğününe ve Valensiya’yı gezmek için İspanya’ya gitmek istiyoruz. Ben ve eşim ikimizde emekliyiz. Pfizer-BioNTech aşısını olduk, pandemiden etkilenir miyiz? 2017 ve 2019 yılında da çok girişli İspanya vizesi alarak Barselona ve Madrid’de bulunduk. Biz daha önce vizeleri şahsen giderek almıştık. Artık vizenin başka alma yolları varsa biz gelmeden başvurumuzu yapıp vizemizi alabilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba öncelikle sağlık ve mutlu günler dilerim.

İspanya’ya vize nasıl alınır? Sorunuzun net cevabını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Tüm dünyayı etkisine alan Kovid-19 salgınında İspanya hükümeti de bazı kısıtlama kararları almıştır. 2021 Mayıs ayı için İspanya hali hazırda sadece Ticari, Kültürel ve spor faaliyetleri ile bazı İnsanı durumlarda vize başvurusunu kabul etmekte ve İspanya’ya seyahat izni vermektedir. Covid-19 aşısının yaygınlaşmasından dolayı hem Avrupa Birliği, Schengen vize politikasını hem de İspanya hükümeti kısıtlamalarda yeni normale dönebilir. Bunun ilk adımını mayıs ayında atan Macaristan Hükümeti, aşı kartına sahip Türk vatandaşları için Macaristan Schengen vizesi başvurusunu kabul etme kararını almıştır. İspanya için henüz bir gelişme olmamakla beraber Vize Merkezi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sayfamızdan güncel İspanya vizesi alma yolları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İspanya’ya Vize Nasıl Alınır?

*Son 2 yıl içinde biometrik veriler alınarak İspanya veya Schengen vizesine sahip iseniz Pasaport ve gerekli evrakları tarafımıza iletmeniz durumunda İspanya vizesi nasıl alınır diye bir sorunuz olmadan İspanya vizesine sizin yerinize başvurabiliriz.

*Akrabanızın İspanyolca veya İngilizce olarak davet nedeni, davet edilen kişilerin tam isim ve soy ismini, konaklama yapılacak evin adresini ve tarih aralığını belirten davetiye mektubu yazmalıdır. Davet eden akraba veya arkadaşınıza ait pasaport, kimlik veya  oturum kartı fotokopisini mutlaka göndermelidir. Daha önceden İspanya ya da Schengen vizeniz yoksa Resmi Davetiye yani Carta de Invitacion isimli orijinal davetiye sunulmalıdır.

*Emekli olduğunuza dair resmi belge, Emekli maaş hesabının son 3 aylık hesap dökümü sunulmalıdır. Yeterli bakiye olmaması durumunda seyahat masrafınızı karşılayacağınız diğer banka hesap dökümlerini ekleyebilirsiniz.  Hesap cüzdanı kabul edilmemektedir. Mutlaka son 7 gün içinde düzenlenen ve  bankaya ait antetli kağıda kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. 

*Seyahat amacını belirten İngilizce ya da İspanyolca yazılmış Niyet Dilekçesi (tarafımızdan yazılmaktadır)

*Vukuatlı Nüfus kayıt örneği ve İkametgah gerekmektedir.

Hem düğüne hem de turistik geziye gidecek iseniz İspanya vize evraklarını hazırlarken sadece birine ait evrakları sunmalısınız. Bu durumda İspanya Aile ve Arkadaş ziyareti Schengen vizesi için başvurmanızı isabetli olacaktır.

İspanya vizesi alma yolları hakkında daha detaylı bilgiyi ve gerekli evrak listesini 0212 970 05 56 nolu telefonu arayarak ücretsiz olarak sms-email ile tarafınıza iletilecektir.

Vize Merkezinden alacağınız danışmanlık ve vize takip hizmeti ile başvuruya gelme stresini yaşamadan konforlu bir şekilde İspanya vizesine başvuru yapabilirsiniz.

İspanya vizesi nasıl alınır ve İspanya’ya vize nasıl alınır? gibi aklınıza takılan tüm soruları avrupa@vizemerkezi.com adresine mail yazabilir, İspanya vizesi uzmanı tarafından gerekli cevapları anında alabilirsiniz.  

İspanya vizesi nasıl alınır

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.