İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021

M. K 12/01/21, 12:48
İspanya vizesi için gerekli evraklar 2021 yılında değişti mi? İspanya’dan Schengen vizesi almak zor mu? Gereken evrakları hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz ve bu konuda yardımcı oluyor musunuz? Teşekkürler şimdiden.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

İspanya veya Schengen ülkelerinden vize almak zor değil ama dikkat edilmesi gereken ayrıntılara sahiptir. Gözden kaçacak en ufak bir ayrıntı veya çelişkili beyan olumsuz, vize reddine sebep olabilir. Seyahat planını, amacını ve maddi gelirleri belgelemeniz gerekmektedir. İspanya vize başvurusu ile diğer Schengen vize başvuruları arasında mantık olarak aynı olmakla beraber bazı önemli farklar vardır.  Bu yüzden daha önce vize tecrübeniz bile olsa bir vize danışmanlığı almanızda fayda vardır.

Vize prosedürleri, Avrupa Birliği tarafından ve ilgili ülkenin Dışişleri Bakanlığı ile Büyükelçi ve Başkonsolosun vereceği kararlara ve vize başvuru merkezine göre sıklıkla değişebilir.

İspanya vizesi için gerekenler önem sırasına göre, pasaport, başvuru için randevu, ulaşım ve konaklama belgeleri, seyahat masrafını karşılayacak maddi kaynaklar, banka hesabı, çalışma, öğrenim, sponsorluk evrakları denebilir.

İspanya vizesi için gerekli evraklar 2021 yılında şu şekildedir;

 1. Pasaport
 2. Fotoğraf
 3. Vize Formu
 4. Ulaşım Uçak Rezervasyonu
 5. Otel, Konaklama Belgesi Veya Davetiye
 6. Seyahat Sağlık Sigortası
 7. Niyet Dilekçesi İngilizce /İspanyolca
 8. İşveren Dilekçesi / Mektubu
 9. İşe Giriş Bildirgesi Barkodlu
 10. SGK Tescil Hizmet Dökümü Barkodlu
 11. Maaş Bordroları
 12. Faaliyet Belgesi Aslı
 13. Ticari Sicil Gazete Fotokopisi
 14. İmza Sirküleri Fotokopisi
 15. Vergi Levhası Fotokopisi
 16. Emekliler İçin Emeklilik Belgesi
 17. Öğrenciler İçin Öğrenci Belgesi E-Devletten
 18. Çalışmayan Kişiler İçin Sponsorluk Evrakları
 19. Çiftçiler İçin Çiftçilik Belgesi
 20. Banka Hesap Dökümü
 21. Ek Maddi Gelir Evrakları
 22. Evlilik Cüzdanı
 23. İkametgâh
 24. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 25. Pasaport Ve Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 26. Yabancılar İçin İkamet Oturum İzni
 27. Muvafakatname 18 Yaş Altı İçin
 28. Vize Ücreti

İspanya vizesi için gerekli evraklar planlanan seyahat amacına, başvuru sahibi veya sponsorun çalışma durumuna, ikamet ettiği şehir, uyruğuna, gidiş, dönüş tarihine ve bazı değişkenlere göre farklılık gösterebilir.

İspanya vizesi için gerekenler arasında ticari amaçlı seyahatlerde banka dökümleri ve davetiyenin içeriğine, Aile arkadaş ziyaretleri için yapılacak seyahatlerde ise orijinal davetiye veya yazılı beyana dikkat edilmesi gerecektir. Fuar katılımcısı, fuar ziyaretçisi ve kültürel etkinliklerde ise davetiyenin yanında fuar katılım belgeleri, yaka kartı, fuar bileti, fuar alanı ve ödeme makbuzu gibi ek evraklar istenebilir.

Randevu günü veya başvuru sırasında zaman ve para kaybetmemek için direktifleri iyi okumanızı ve Vize Merkezi gibi akredite danışmanlık şirketlerinden destek almanızı tavsiye ederiz.

İspanya vizesi için gerekenler belgeleri hazırlamanın yanında randevu ve vize işlem süresini göz önünde bulundurarak seyahat planı yapmalıdır.

İspanya vizesi için gerekli evraklar 2021 yılı güncel değişikliklerini öğrenmek ve seyahat planınıza göre bilgi almak için size en yakın Vize Merkezi ofislerini ziyaret edebilir, +90 (212) 970 05 56 ve +90 (216) 706 01 60 nolu telefonları arayarak sms veya eposta ile evrak listesine ücretsiz olarak anında ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI