İspanya Vizesi için Gerekli Belgeler

M. Ç. 19/05/20, 14:48
İyi Günler, 2020 yılında İspanya vizeleri için değişiklikler olmuş arkadaşlarım aracı kurumda bir iki evrak yüzünden başvuru yapamamışlar ve geri dönmüşler. İndirimli uçak biletlerini erkenden aldık, otel rezervasyon yaptırdık. Öğrenciyim ve başvuruda sorun yaşamak istemiyorum. İspanya vizesi için gerekli belgeler nelerdir?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, 

İspanya Başkonsolosluğu tarafında belirlenen İspanya vizesi gerekli evraklar listesine uygun olarak yetkili kurum vize başvuru merkezinden randevu alınarak işlem yapılır. Randevu günü eksik evrak ve hatalı belgeleri tamamlamak için ek zaman verilmez. Eksik evrak ve belge ile başvuru yapılamaz. Eksik evraktan dolayı zaman kaybı ve telafisi olmayan durumlar olabilir.

Vize Merkezi rehberlik ve danışmanlık hizmeti almanız durumunda güncel değişiklileri öğrenip son dakika can sıkıcı durumlar ile karşılaşmadan vize konforunu yaşamanızı sağlar.

İspanya vize başvuru için gerekli evraklar kadar seyahat planı, seyahat amacı, maddi durum, randevu alınması,  İspanyadaki kalış süreniz, ikamet adresiniz, gidiş tarihiniz gibi her başvuru sahibi için özel etkenleri göz önüne alınmalıdır. Vize Merkezi uzman kadrosuna 0212 970 05 56 numaralı telefon veya  e-posta ile ulaşarak İspanya vizesi gerekli belgeler istemeniz halinde ücretsiz olarak tarafınıza iletilir.   Aşağıda İspanya Schengen vize başvurusu için gerekli evraklar sıralanmış olup bu evraklar hakkında tüm detaylar başvurunuza özel olarak paylaşılacaktır.

Öğrenciler ve çalışmayan kişilerin finansal, maddi desteği yani sponsorları ancak anne, baba veya eşi olabilir. Ağabey, abla, kardeş, oğul, amca, dede gibi akrabalar ile resmi olmayan partner veya arkadaşların sponsorluğu İspanya vize başvurusunda kabul edilmemektedir. 

Sponsor olacak kişiden;

 • Masrafları karşılayacağını taahhüt eden İngilizce veya İspanyolca dilinde yazılmış dilekçeyi, 
 • Tüm iş evraklarını veya çiftçi, emekli evraklarını, 
 • Bakiyeli ve güncel banka hesaplarını dosyanıza eklemelisiniz.  
 • Yeni mezun, çalışmayan kişiler diploma veya mezuniyet belge fotokopileri sunulmalıdır.

İspanya Vizesi için Gerekli Belgeler Listesi

İspanya vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 1. Pasaport 
 2. Fotoğraf
 3. İspanya Schengen vize formu 
 4. Ulaşım, uçak rezervasyonları
 5. Otel rezervasyonu, konaklama 
 6. Seyahat sağlık sigortası
 7. Niyet dilekçesi İngilizce veya İspanyolca
 8. İşveren mektubu
 9. İşe giriş bildirgesi
 10. SGK tescil ve hizmet dökümü
 11. Maaş bordroları
 12. Faaliyet belgesi
 13. Ticari sicil gazetesi, resmi gazete
 14. İmza sirküleri
 15. Vergi levhası
 16. Emekliler için emekli olduğunu gösteren belge
 17. Emekli hesabının yattığı banka hesabı
 18. Çalışmayan kişiler için sponsorundan dilekçe
 19. Çiftçiler için çiftçi belgesi
 20. Banka hesabı
 21. Ek maddi durum, tapu, kira sözleşmesi, araç ruhsatı 
 22. Muvafakatname
 23. Evlilik cüzdanı
 24. İkametgah
 25. Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 26. AB Vatandaşı ile evli olanlar (evrak listesi farklıdır)
 27. Yabancılar için oturum, çalışma izni fotokopisi
 28. Vize ücreti ve servis bedeli

İspanya Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’nun belirlediği bu İspanya vizesi gerekli evraklar listesine göre başvuru merkezileri herhangi bir inisiyatif almadan veya yorum yapmadan kabul edilmektedir. Eksik belge, hatalı evrak, İngilizce çevirisi olmayan, günceliği süresi bitmiş belgeler ile başvuruyu kabul edilmemektedir. Randevu günü başvuru sırasında evrak tamamlamak için süre verilmemektedir. Bu yüzden başvuru amacınıza göre İspanya vizesi gerekli belgeler önceden kontrolü yapılıp size özel dosyanız tarafımızdan incelenmektedir.

Schengen İspanya vize başvurusunda ve İspanya vizesi için gerekli belgeler hakkında size rehberlik ve danışmanlık hizmeti verebiliriz. Her zaman Vize Merkezi’ni 0212 970 0556 numaralı telefon arayabilir veya e-posta ile gerekli evrak bilgisini isteyebilir veya başvurunuzu takip edebilirsiniz.  En yakın Vize Merkezi şubelerini ziyaret ederek evraklarınızı teslim edebilir,  kargo ve posta yolu ile de ofisimize gönderebilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından evrakların kontrolü yapılıp gerekli randevu veya eksik evrak bilgisi tarafınıza hemen iletilecektir.

Saygılarımızla

İspanya vizesi için gerekli evraklar

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x