İspanya Schengen Vizesi

Erhan 14/04/20, 10:55
Merhaba, Üniversitede son sınıftayım, İspanya’da arkadaşım var. İspanya Schengen vizesi alıp gitmek için davetiye almalı mıyım? Çalışmadığım için vizeye nasıl başvurabilirim? Bir sorum daha var vize masrafım hakkında bilgi verebilir misiniz? İyi çalışmalar.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Öncelikle vize başvurunuz hakkında Vize Merkezi’ni tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Üniversitede öğrenci olmanız veya çalışmamanız vize başvurusu yapmayı engelleyen bir durum değildir. Üniversite öğrencileri e-devlet aracılığı ile QR Code barkotlu öğrenci belgesi almalı ve seyahati boyunca masraflarını nasıl karşılayacağını belgelendirmelidir.

Schengen vizesi İspanya için gidiş amacına göre bir takım evraklar hazırlamanız ve seyahat planı oluşturmalısınız. Schengen vize ücreti İspanya masrafları sponsorunuz tarafından karşılanmalıdır.     

Arkadaş veya akraba ziyareti vizesine başvurmanız için Carta de Invitacion isimli İspanya’dan alınan resmi davet üzerine yapılmalıdır. İlk defa İspanya vizesi başvurusunda bulunanlar resmi davetiyeyi temin etmeliler. Davetiyede isim, soyisim, seyahat tarih aralıkları ve kişisel bilgilerinizin doğru olmasına ve belgenin orijinali ile başvuru yapmaya dikkat ediniz. Arkadaşınız bu işlem için İspanya polisine veya makamlarına işlem ücreti ödeyecektir. İspanya vatandaşı veya oturumu olan birinci derecede akrabası bulunan başvuru sahipleri İngilizce veya İspanyolca yazacakları dilekçe ile başvuru yapabilirler.

Öğrenciler İçin İspanya Schengen Vizesi

Çalışmayan kişiler seyahat giderlerini karşılayacak sponsor belirlemeleri gerekli. Sadece anne, baba veya eşler sponsor olabilir. Sponsor olacak kişi çalışma durumuna göre evraklarını ve bakiyesi olan güncel banka hesabını bir dilekçe ile sunmalıdır. Dilekçe, seyahat tarih aralıkları ve masrafları karşılanacağını belirten ıslak imzalı İspanyolca veya İngilizce dillerinde yazılmalıdır. Sponsora ait son üç aylık banka hesap dökümü antetli kağıt üzerine, ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Başvuru yapılan tarih ile banka dökümün alındığı tarih arası 7 günden fazla olmamalıdır. Schengen vizesi İspanya başvurularında üniversite öğrencisi ve çalışmayan kişiler kendi şahsi hesap dökümlerini ek olarak verebilir. 

Schengen vize ücreti İspanya başvurularında konsolosluk veya büyükelçilik makamları yetişkinler için 89 USD almaktadır. Başvuru için yetkilendirilen aracı kurum tarafından vize ücretinin yanı sıra her başvuruda 17 USD hizmet harcı alınmaktadır. Başvuruya uygun kendi evraklarınız ile sponsor evrakları hakkında her an bilgi alabileceğiniz uzman kadrosu ile tüm başvuru sürecini takip edebilmeniz için Vize Merkezi’nin aldığı danışmanlık ücreti ise 30 Euro’dur.

İspanya Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen çalışmayan kişilerin durumuna ve sponsorunuza uygun evrak listesini öğrenmek için 0212 970 0556 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Evraklarınızı kargo ile gönderebilir ya da teslim etmek için size en yakın Vize Merkezi şubemizi ziyaret ederek danışmanlık ve rehberlik hizmeti alabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

İspanya schengen

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x