Aşı Olana İspanya Vizesi

Aşı Olana İspanya Vizesi

Aşı olana İspanya vizesi müjdesi geldi. Aşılarını tam doz olarak yaptırdığını belgeleyen Türk vatandaşları İspanya'ya seyahat edebilecek. 7 Haziran 2021 itibariyla İspanya'ya girişlerde uygulanacak yeni sağlık tedbirleri değiştirildi.

İspanya Devleti tarafından Covid-19 tedbirleri doğrultusunda turistik olarak yapılacak olan seyahatler hakkında güncel bilgiler;

07.06.2021 tarihi itibari ile Türkiye’den İspanya'ya girişlerde Avrupa İlaç Ajansı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan aşılara sahip olan Türk vatandaşları İspanya'ya turistik seyahatlerinde bulunabilirler.

Kabul edilen aşılar; Pfizer-Biontech, Moderna, Astra-Zeneca, Jansen/Janson&Jonson, Sivonac ve Sinopharm'dır.

Türkiye'de yapılan Pfizer-Biontech ve Sivonac aşılarını yaptırmış ve üzerinden 14 gün geçmiş olan seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri başvurularını yapabilirler. 

İspanyolca, İngilizce, Fransızca  veya Almanca  düzenlenmiş olan aşı kartlarınızın olması gerekmektedir. Belge belirttiğimiz dil dışında hazırlanmış ise İspanyolca çeviri halinde sunulmalıdır. Aşı kartı içeriğinde; aşı kartının kime ait olduğu, aşılanma tarihleri, yapılan aşı isimleri, kaç doz uygulandığı, hangi ülkede yapıldığı ve yapan kurumun adı belirtilmelidir.

Vize başvurunuzun olumlu sonucu ardından seyahat öncesindeki 48 saatlik zaman dilimi içinde negatif sonuçlanmış PCR testinizin ve www.spth.gob.es İspanya sağlık sistemine kaydınız sonucunda oluşan barkodlu belgeniz ile seyahat edebilirsiniz.

Başvuru sırasında aşı kartı sunulması zorunlu degildir; Ancak ülkeye girerken Avrupa sağlık ajansının kabul ettiği aşılar 2 doz aşı olunmuş olmalı ve son doz itibari ile 14 gün sürenin geçmiş olması istenmektedir. Aşı kartı ve o ülkenin dilinde çevirili hali istenmektedir.

İspanya vizesi başvuruları için vize uzmanlarımızı arayabilirsiniz. 0212 970 05 56

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp