Devlet memurlarının İspanya vizesi için hazırlaması gereken evraklar

E. YAZICI 30/05/17, 14:34
Merhaba, İspanyaya Ağustos-Eylül ayları arasında 14 gün turistik amaçlı ziyaret gerçekleştirecek olup bunun için Schengen vize başvurusunda bulunacağım . 1-İspanya Konsolosluğunda vize için banka hesabında en az 1500 tl olması gerekli olduğu belirtilmekte ancak sitenizde 3 aylık en az 4000 Tl olması gerektiği belirtilmektedir.Bu konuda güncel bilgi nedir? 2-Ek olarak devlet memuru olduğum için daha önce birçok kez vize almakla beraber ilk defa Schengen vizesi başvurusunda bulunacağım.6 aylık Schengen vizesi alabilir miyim ? Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar Sevgiler
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İspanya vizesi evrakları ve vize prosedürleri İspanya konsolosluğu tarafından güncellenmektedir. Şu anda banka hesabınızda bulunması gereken miktar 4000 hatta 5000 TL civarındadır. Bu orada kalacağınız gün sayısı ile doğru orantılı olarak hesaplanarak belirtilmektedir ve ayrıca ülkeye geri döneceğinizin ve vizenizin bitiminden önce Schengen bölgesinden ayrılacağınıza dair taahhüt mahiyetindedir. Eğer sizinle seyahat edecek başka kişilerin sponsorluğunu üstelenerek seyahat masraflarını karşılayacaksanız bu miktarda değişiklik olabilicektir. İspanya vize evraklarına dair güncel bilgileri almak için lütfen Vize Merkezi temsilcimizden bilgilendirme mail'i talep edin. 

İspanya Schengen vizesinin uzunluğuna karar veren yetkili kurum İspanya dış temsilcilikeridir. Bu nedenle ne süreyle vize alacağınıza dair Vize Merkezi bir açıklama yapmamaktadır. İlk Schengen vizleri genellikle seyahat tarihlerini kapsamakla birlikte ülkeye geri dönüşünüzü garanti altına alan evraklarınızın yeterli olması vize süresinin uzun tutulmasına neden olabilmektedir. 

Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak devlet memurlarının hazırlaması gereken İspanya vize evraklarını talep edin. Yeşil pasaportunuzun ilgili sayfalarının fotokopilerini de ibraz edebilirsiniz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x