İrlanda Vizesi Kaç Para?

Y.N. 07/01/21, 13:11
Merhabalar, İrlanda vizesi kaç para? İrlanda Büyükelçiliği vize harcı ne kadar ödemem gerekiyor? Tek girişli ve çok girişli olunca vize ücretleri değişiyor mu? Başvuru Merkezine ekstra ücret ödeniyor mu? Bu konularda detaylı bilgi verebilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İrlanda’ya vize almak kaç para sorunuzun tek bir cevabı bulunmuyor, çünkü vize fiyatları tek girişli ve çok girişli olmasına ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Hangi vize türüne başvuru yapacaksanız ve ülkeye yapacağınız giriş sayısına göre farklı harç bedelleri ödemeniz gerekiyor. İşte bu durumdan dolayı İrlanda’ya vize kaç para olacağı değişiklik gösterir. Parmak izi vermediğinizden dolayı herhangi bir ödeme yapmıyorsunuz fakat İrlanda vize başvuru merkezinde yapılacak işlemler için ekstra bir vize harcı daha ödeme yapmanız gerekiyor. Ayrıca İrlanda başvuru merkezleri vize harcı ödemelerini Euro olarak tahsil ettiği için yanınızda mutlaka Euro bulundurmalısınız.

İrlanda Vizesi Kaç Para Oldu?

İrlanda’ya vize kaç para olduğu İrlanda’ya yapacağınız giriş sayısına göre değiştiğine göre çok girişli ücreti ödediğinizde, Konsolosluk tek girişli verirse paramı geri alabilir miyim?  Ödemeyi çok girişli yapsanız bile giriş sayısının kararını Büyükelçilik verecektir. Siz çok girişli ödemesi yapmış olsanız dahi, tek girişli vize alabilirsiniz. İkisinin arasındaki fark bedeli İrlanda Büyükelçiliği tarafından iadesi olmamaktadır. Bundan dolayı eğer daha önce İrlanda’ya giriş çıkış yaptıysanız çok girişli vize talebinde bulunabilirsiniz fakat İrlanda’ya ilk defa gidiyorsanız paranızın boşa gitmemesi için tek girişliye başvurmanızda fayda vardır.

Peki, 2021 yılında İrlanda’ya vize almak kaç para? İrlanda vize ücreti, evraklarınızı İrlanda vize başvuru merkezine teslim ederken ödenmektedir. Tek girişli vize bedeli 60 Euro, çok girişli vize bedeli ise 100 Euro olarak ödenmektedir. Ayrıca, her başvuru için vize ücreti dışında, İrlanda vize başvuru merkezi 22 Euro hizmet harcı da talep etmektedir. Vize başvurunuz onaylanmadığı takdirde, ödemiş olduğunuz vize ücretlerini geri alamazsınız. İrlanda Büyükelçiliği başvurunuzun işlemleri bittiğinde pasaportunuzu kargo ile ikamet ya da iş adresinize göndermektedir. Bu işlem için de 9 Euro ödeme yapılır. Ödemelerin tamamı nakit olarak alınmaktadır. Ödemeleri kredi kartınız ile yapmanız mümkün değildir. Vize sonucunun hızlı çıkması için farklı bir uygulama bulunmamaktadır.

İrlanda vizesi kaç para 2021 yılında değişiklik olup olmayacağı ile ilgili güncel bilgiyi öğrenmek istiyorsanız 0212 970 02 96 numaralı İrlanda özel telefon hattımızdan vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi
Yüksel ERDİN

İrlanda vizesi Kaç para

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.