İrlanda Vize Başvuruları ve Sınırları Açıldı

İrlanda Vize Başvuruları ve Sınırları Açıldı

İrlanda’ya kısa süreli seyahat etmek isteyenler Covid-19 salgını sonrası kapatılmıştı. Beklenen haber geldi ve İrlanda vize başvuruları ve sınırları açıldı. Kısa süreli vize (turistik, ticari, aile ziyareti)  başvuruları ve ülke sınırları açıldı.

İrlanda vize başvurusu yapmış olan ve sonucu olumlu olanların, İrlanda Covid-19 Yolcu Bulucu formu elektronik olarak doldurmaları  gerekmektedir.

Forma doldurmuş olduğunuz bilgiler varışınızı takip eden 14 gün içinde sizinle iletişime geçmek için kullanılabilir. Bu form, doğrulanmış veya şüphelenilen Covid-19 vakalarıyla ilgili olarak temaslı takibi amacıyla da kullanılabilmektedir.

Ek 3 belgesine sahip uluslararası taşımacılık işçilerinin, ağır vasıta sürücüsü ya da diplomatik ayrıcalık ve dokunulmazlığı olanların Covid-19 Yolcu Bulucu Formu doldurmasına gerek yoktur.

Ayrıca, geçerli bir aşı veya iyileşme belgesine sahip olmanız ya da ülkeye girişinizden önceki 72 saat içinde yapılan bir testten elde edilen negatif RT-PCR sonucunun kanıtını sunmanız gerekir.

İrlanda'ya seyahat ederken RT-PCR dışı testler kabul edilmez ve RT-PCR olmayan bir teste (örneğin antijen) dayalı Dijital Covid Sertifikası olan yolcular, 72 saatten daha önce alınmış ek bir negatif RT-PCR testinin kanıtı sunmaları gerekir.

Avrupa ilaç ajansı tarafından onaylanmış olan aşılar kabul edilmektedir. Aşıya göre 2. dozun üstünden geçmesi gereken süre değişmektedir.

İrlanda vize başvurusu için;

2 doz Pfizer-BioNtech Aşısı: BNT162b2 (Comirnaty®) 7 gün
2 doz Moderna Aşısı: CX-024414 (Moderna®) 14 gün
2 doz Oxford-AstraZeneca Aşısı: ChAdOx1-SARS-COV-2 (Vaxzevria® veya Covishield) 15 gün
1 doz Johnson & Johnson/Janssen Aşısı: Ad26.COV2-S [rekombinant] (Janssen®) 14 gün

*12 ila 17 yaş arasındaki çocukların, geçerli bir aşı veya iyileşme kanıtı olmadıkça, ülkeye seyahat etmeden önce 72 saat içinde negatif RT-PCR testi yaptırmaları gerekir.

Eşlik eden aşılanmış veya iyileşmiş yetişkinlerle seyahat eden her yaştan çocuğun, varıştan sonra kendini karantinaya alması gerekmeyecektir. Ancak, refakat eden bir yetişkinin kendisini karantinaya alması gerekiyorsa, tüm çocukların da karantinaya alınması gerekir.

İrlanda vize başvuruları ve sınırları açıldı duyurumuz sonrasında İrlanda kısa süreli vize başvurularınız hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız size en yakın Vize Merkezi şubesinin telefonlarını arayarak İrlanda vizesi uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 0212 970 02 96

Yüksel ERDİN

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp