Çekya Vize Başvurusu

S. Önder 26/03/20, 18:10
Çekya vize başvurusu yaptıktan sonra tahmini ne kadar süreli vize veriyor? Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Çek Cumhuriyeti ve Prag’a seyahat edilme sebeplerinin başında tarihi mimarisi ile turistik ve kültürel gezileri gelmektedir. Çekya (Çek Cumhuriyeti) Schengen vizesi başvurularında hazırlanması zorunlu evraklar ve bilinmesi gereken birçok ibare, kural ve ayrıntı bulunmaktadır. Konsolosluklar ve başvuru merkezleri yapılan başvuruları detaylandırarak karar verme yetkilerini kullanıp başvurularınızı olumlu veya olumsuz sonuçlandırmaktadırlar. Bu nedenle hazırlanacak olan evrakların başvurulacak vize türüne göre en uygun şekilde yapılandırılması gerekmektedir. Bu konuda uzman ve dalında profesyonel olan tecrübeli danışmanlık firmalarından yardım almanız çok büyük önem taşır.

Yapılacak olan başvurunun C tipi kısa süreli kalış vizesi mi yoksa D tipi uzun süreli kalış vizesi mi olacağını bilmeniz gereklidir. C tipi kısa süreli kalışlar için vize türleri; turistik, ticari, kültürel, sportif, aile ve ya arkadaş ziyareti, özel veya resmi ziyaret olarak tanımlanabilir. D tipini ise uzun süreli oturum vizesi, çalışma vizesi, eğitim vizesi ve aile birleşimi vizesi olarak adlandırabiliriz. D tipi başvuruları konsolosluktan şahsen yapılabilmektedir. C tipi kısa süreli başvuruları Vize Merkezi olarak maksimum dikkat ve titizlikle gerçekleştirmekteyiz. 

Vize başvurusu Çekya için öncelikle uygun özelliklere sahip olan pasaportunuza ihtiyacımız vardır. Pasaportunuza ek olarak seyahat evraklarınız, maddi durumunuzu kanıtlar evraklar, yaşam durumunuza göre çalışma evraklarınız, emeklilik evraklarınız gibi geçiminizi sağladığınızı kanıtlayıcı belgeler ve 2 adet fotoğraf gerekmektedir. Talebiniz doğrultusunda durumunuza ilişkin daha ayrıntılı evrak bilgisi ve önemli bilgileri sizlere en hızlı şekilde e-mail ve sms yoluyla ulaştırabilmekteyiz.

Çekya vize başvurusu işlem ve vize sonuçlanma süresi konusuna gelirsek; planlamış olduğunuz seyahat tarihinizden en az 20 gün önce randevu alarak başvuru yapılmalıdır. Sonuçlanan vizenin geçerlilik süresi için bir tahminde bulunamamaktayız. Ancak vize başvurularını yaptığımız Çekya Schengen vizeleri genelde başvuru sahibinin sunduğu otel ve uçak rezervasyonlu tarih aralıklarına göre sonuçlanmaktadır. Örneğin; 7 günlük bir seyahatte tam 7 günlük vize verebilme ihtimalleri yüksek olmaktadır.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Çekya vize başvurusu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Y.F 25/06/20, 15:52

Çek Cumhuriyeti vizesi alabilmek için hangi özellikler sahip olunması gereklidir. İran vatandaşıyım eşim ile beraber turistik olarak seyahat etmek adına vize almamız gereklidir. Hazırlamamız gereken evrakların güncelliği ve yabancı uyruklu vatandaşların nelere dikkat etmesi gerekir? Eşim çalışmıyor ben ise şirket sahibiyim. Ücret bilgileri ve işlem süresini rica edeceğim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 25/06/20, 15:53

İyi günler, öncelikle başvurularınızla ilgili Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Türkiye’de bulunan yabancı uyruklu vatandaşların planlanan seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay geçerli pasaportları ve Türkiye’de yasal oturum izni kartları olması halinde Çek Cumhuriyeti vize işlemleriniz Vize Merkezi olarak ilgili Konsolosluk üzerinden işleme aldırabilmekteyiz. Başvuru sahibinin çalışma hayatı ve seyahat nedeniniz göz önünde bulundurarak Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz tarafından sizlere e-mail ve kısa mesaj yolları ile bizlere teslim etmeniz gereken evrakları istemekteyiz. Ardından randevunuzu oluşturup dosyanız ile ilgili tüm hazırlığınızı eksiksiz yaparak randevu günü ve saatinizde sizleri ilgili dosya kabul ve parmak izi alım merkezinde işlemlerinizi yapmanızda sizlere eşlik etmekteyiz.

Çekya vize başvurusu turistik olacak olan vize talebinizde sizlerden istenecek olan evraklar özetle şöyledir; pasaportlarınızın ve ikamet izinlerinizin orijinalleri, seyahat belgeleriniz, şahsi banka hesabı dokümanlarınız, çalışma belgeleriniz, seyahat nedeninizi anlatır dilekçeleriniz ve seyahat sağlık sigortalarınız olarak söyleyebiliriz. Çek vize başvuru aşamalarınızda adınıza doldurulacak olan başvuru formu, dilekçe formatları ve seyahat sağlık sigortası hizmetimizi sizlere sunarak başvurunuzda eksiksiz ve hatasız bir süreç yaşamanızı sağlamak birinci hedefimiz olduğunu belirtmek isteriz.

Saygılarımızla.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
N.G 01/06/22, 09:24

Çekya vize başvurusu bilgi almam mümkün müdür? Alacağım vizeyi Nasıl nerde kullanabilirim. Desteğinizi rica ederim iyi çalışmalar dilerim. Kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 01/06/22, 09:25

Merhabalar; Çekya vizesi başvuru türünüz Vize başvurunuzu Aile Arkadaş ziyareti başvurusu yapıyorsanız orijinal davetiye rica edilir. Vizenizi aldıktan sonra Çek Cumhuriyetin den alacağınız vizeyle öncelikle Çek Cumhuriyetine seyahat etmeniz gerekir.  İlk giriş ülkenizin Çek Cumhuriyeti olması gerekir. Schengen bölgesine aldığınız ilk vizeniz Çek Cumhuriyeti olduğundan Çek Cumhuriyetine giriş yapmalısınız aksini uygularsanız Vizenizi doğru kullanmadığınız zaman tekrar vize almak istediğiniz durum da sıkıntı yaşayabilir bundan dolayı aldığınız vizeyi doğru kullanmanız önem teşkil eder. İlk giriş yaptığınız ülkeden vize almanız gerekir.

Çekya vizesi başvuru konusunda kişi Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşı Türkiye de oturumu olan yabancı vatandaş vize başvuru yapma hakkına sahiptir. Vize başvurusu yaparken seyahat türüne uygun olarak vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Çek Cumhuriyeti  vize başvurusu yaptığınız zaman başvuru turistik olacaksa seyahat planlamanızı da turistik vize başvurusu olarak yapmanız uygun olur. Pasaportunuz da geçerli olan turistik vizeyle Çek Cumhuriyeti giriş esnasında pasaport kontrol memuru sizden kalacağınız otel konaklama belgesini sizden isteyebilme hakkına sahiptir. Bundan dolayı yanınıza bulunsun.

Çekya vizesine başvurmak esnasında Seyahatinizin başlangıç tarihi vize başlangıç tarihi olur. Pasaportunuzda yer alan vize başlangıç tarihi öncesin den Schengen bölgesine giriş yapmanız mümkün değildir. Bundan dolayı vizeyi doğru kullanmak oldukça önemlidir. Giriş çıkış tarihine dikkat ederek ilerlemelisiniz. Belirtilen tarih aralığında giriş çıkış yapmanız gerekir.

Çekya vizesine başvuru  pandemi sürecinde devam ediyor. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu başvuru alma işlemini yapmaktadır. Yıl içinde meydana gelecek değişikliği güncel olarak Vize Merkezi web sayfasından takip ederek öğrenebilir. Yapacağınız başvuruda size Vize Merkezi uzmanı yardımcı olur.

Çekya vize başvurusu içerisinde alacağınız tüm işlem de Vize Merkezi olarak vize danışmanlık sektöründe 20 yıllık bir sürede hizmet vermekteyiz. 0212 970 05 28 şubemizle sizlere maksimum seviyede hizmet vererek, uzman profesyonel ekibimizin sizlere destek olacağını belirtmek isteriz.

Saygılarımızla.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.