Çek Cumhuriyeti vize reddi

A. Solak 06/04/20, 14:20
Merhabalar, birçok ülkeden vizem olmasına rağmen şahsen turistik olarak yaptığım başvuruma cevaben Çek Cumhuriyeti vize reddi aldım. Vize reddi aldığım Çek Cumhuriyeti’nden tekrardan başvuru yapabilir miyim? Bu kararı sicilimden sildirmem gerekli mi? Neden bu şekilde sonuçlandığını nasıl anlarım? Mağdur durumdayım vize almamı sağlayacak ne var ise sizlerden talep etmekteyim. Saygılarımla, iyi çalışmalar.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İyi günler,

Almış olduğunuz vize reddi Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna red itirazı yapılarak düzeltilebilir. İstediğiniz takdirde yeni başvuru da yapılabilir. Vize reddi yaşayan Çek Cumhuriyeti başvuru sahiplerimizden red aldığını belirten belgede hangi maddelerden almış olduklarına dikkat etmemiz gerekir. Bu bilgilere göre destekleyici evraklar ile tekrar başvuruyu veya itiraz etmeniz için işlemler yapmaktayız. 

Vize başvurularında, vize red kararı belgesinde toplamda 15 madde bulunmaktadır. Bunlar birer cümlelik açıklamalardır. Fakat her birindeki anlamlar açıklanması uzun ibarelerdir. Reddinizin sebepleri başlıca; sunduğunuz seyahat belgelerinizin opsiyon süreleri tükenmiş olabilir, seyahat nedeninizi açıklar dilekçeleriniz uygun formatta ve açıklayıcı olmayabilir, banka hesap dokümanlarınızın içerisindeki para akışı geliriniz ile doğru orantılı olmaması, özellikle başvuru formunuzun istenilen formatta doldurulmaması eksik olması veya yapmış olduğunuz konaklama sürenize istinaden sizin gerçekten Çek Cumhuriyeti’nde turistik ziyaret yapmayacağınızı düşünmüş olabilirler. Bu gibi tespitler ne yazık ki olumsuz sonuçlanmasına sebep olan etkenlerdir.

Bir sonraki vize başvurunuzun sağlıklı adımlar halinde yapılması konusunda tecrübeli ve profesyonel bir danışmanlık almanızı önemle tavsiye etmekteyiz. Hazırlanacak olan evraklar spesifik fakat ihtimallerini söylemiş olduğumuz evrakları tek tek kontrol ederek, uygun şekilde işlem yapmalıyız. En önemlisi ise bir önceki başvuruda yaşadığınız olumsuz tecrübeyi belirterek öncesinde almış olduğunuz vizelerin referans olabildiğini anlatarak ayrıntılı resmi bir yazı düzenleyebiliriz. Vize Merkezi olarak vizeye karar veren vize temsilcilikleri olan konsoloslukların en fazla nelere dikkat ettiklerini yaşayarak ve tecrübe ederek bilmekteyiz.

Vize Merkezi vize danışmanlık şirketi, Çek Cumhuriyeti vize reddi dahil olmak üzere hiçbir ülkede aynı sorunu yaşamamanız adına tüm bilgi birikimimiz ile uzman, tecrübeli müşteri temsilcilerimiz iletişime geçmeniz için sizleri bekliyor olacaklar.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Çek Cumhuriyeti vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.