Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu

E. Hoşgör 16/08/16, 17:35
Merhaba. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapmak için hangi adımları izlemeliyim? Form doldurmam gerekiyor mu? Cevabınız için teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İyi günler efendim. Vize başvurusu Çek Cumhuriyeti yapmanız için öncelikle Türk vatandaşıysanız 10 yıldan eski olmayan ve planlamış olduğunuz seyahat tarihinizden itibaren en 3 ay geçerliliği olan bir pasaportunuzun olması zorunludur. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu bir vatandaşsanız, pasaportunuza ek olarak oturum izniniz ve ya çalışma izini kartlarınızın olması kesinlikle zorunludur.

Pasaport sahibi ve oturum kartı (yabancı uyruklu ise) olmak ilk ve olmaz ise olmaz bir adımdır. Sonrasında C Tipi kısa sürekli (6 ay içerisinde tek seferden maksimum 90 ve ya 90 gün kalışlar) vize mi yoksa D Tipi uzun süreli ( Tek seferde 6 ay veya 1 yıl içerisinde veya toplamda 90 gün üzeri veya daha fazla kalışlar) için mi olduğunu belirlemeliyiz. C Tipi kısa süreli kalış ise bizler yardımcı olabilmekteyiz. Örneğin; turistik, ticari, kültürel ve ya aile veya arkadaş ziyaret vb. bunun dışındaki uzun soluklu kalışlar için konsolosluktan şahsen işlem yapmanız gerekmektedir. Örneğin; oturum ve çalışma izinleri, uzun süreli eğitim ve ya Erasmus vizeleri ve aile birleşimi vb.

Bir sonraki adım ise yaşam statünüzün durumuna göre gerekli evrakların hazırlığını yapmanız. Örnek; çalışan, işveren, öğrenci, emekli, devlet memuru, avukat, ev hanımları ve çalışmayanlar. Her bir tür için ayrı evrak bilgisi bulunmaktadır. Bir sonraki işlem randevu oluşturmaktır. Çek vize başvurusu için randevusuz hiçbir işlem kabul edilmemektedir. Randevu günü ve saati başvuru yaptıktan sonra ortalama 15 günlük bir işlem süresi bulunmaktadır. Sonrasında pasaportunuzu size gelen haber doğrultusunda kargo veya şahsen merkezimize gelerek teslim alabilmektesiniz.

Sormuş olduğunu soruya istinaden başvurunuzun son halkası olan Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunu doldurmak yapacağımız vize başvurunuzda, Çek Cumhuriyeti schengen vizesi sahibi olmak adına büyük bir önem taşımaktadır. Çok dikkatli ayrıntılara önem vererek eksiksiz doldurulmalıdır. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapmak için temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Kurumumuzdan alacağınız profesyonel destek ile vize alım süreciniz sıkıntısız işleyecektir.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x