Portekiz Vize

Portekiz Vize

Portekiz Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, Portekiz vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Portekiz vizesi için gerekli olan evraklar Schengen vize prosedürüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Portekiz vizesi için gerekli olan güncel evraklarını Vize Merkezi Portekiz departmanı vize temsilcilerimizi arayarak talep ediniz.

Temsilcilerimize verdiğiniz iletişim bilgileri, seyahat amacı ve mesleki durum bilgilerine göre ihtiyacınız olan gerekli evraklar size e-posta ile gönderilecektir. Vize Merkezi temsilcilerimiz Portekiz vize başvurularınızda size destek olmaktan mutluluk duyacaktır. Portekiz için vize başvurularınızı sizin adınıza yapıp doğru evraklarla doğru vize başvurusu yapmanızda size destek olacağız.

Portekiz Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Portekiz vizesi başvurusunda bulunacaksanız seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza yönelik başvuru evrakların ön izlemesini seyahat amacınıza göre sayfamızdaki "Vize İşlemleri" bölümünden yapabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayıp güncel evrak listesini talep ederek, evrak detaylarına dair bilgi alabilirsiniz.

Portekiz vizesi başvurusu için gerekli evraklar seyahat amacına ve mesleki duruma göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınızın kategorisini doğru belirlemek için Vize Merkezi temsilcimizden destek alabilirsiniz. Portekiz turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi vize türlerindeki evraklar farklılık göstermektedir. Portekiz vize talep dilekçesinde belirttiğiniz seyahat amacı, beyan etmek üzere hazırladığınız diğer evraklardaki bilgilerle çelişkili olmamalıdır.

Portekiz Vizesi İçin Gereken Genel Evraklar

 • Pasaport varsa eski pasaportların fotokopileri
 • Nüfus cüzdanı örneği ve nüfus cüzdanı
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Seyahat rezervasyon belgeleri (ulaşım ve konaklama)
 • Gelir belgeleri( bordro, banka hesap dökümü, tapu, ruhsat vb. evraklar kişinin durumuna göre)
 • Vize talep dilekçesi
 • Vize başvuru formu
 • Kişi 18 yaşının altında ise muvakatname

Portekiz vize başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir. Eğer gerekli evraklar içindeki herhangi bir evraka sahip değilseniz muadili olan en yakın evrakı başvuru dosyanıza eklemeniz gerekir. Eksik evraklarla yapılan vize başvuruları kabul edilmeyebilir veya kabul edilse bile vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. 2023 güncel evraklar için lütfen temsilcilerimizle irtibata geçiniz.

Portekiz vizesi için gerekli olan evrakların güncel bilgileri içermesi gerekmektedir. Banka hesap dökümü gibi maddi mal varlığını bildiren evrakların vize randevusundan önce 15 günden eski olmaması tavsiye edilir. Portekiz seyahat masraflarını destekleyen kaynakların biçimi vize başvuru sahibinin ülkeye geri dönmesini gerektiren bağları kanıtlayıcı nitelikte olmalıdır. Ülkeye dönmeyi garanti eden manevi unsurlar da (aile bağları vb.) gerektiği durumlarda belirtilebilir.

Portekiz vizesi başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun son 10 yıl içinde alınmış olmasına, seyahatinizin sona erdiği tarihten sonra en az 6 ay geçerliliğinin olması gerektiğine ve en az 2 boş sayfasının bulunmasına dikkat etmelisiniz.

Portekiz vizesi için gereken evraklar web sayfamızda belirtilen evrakların listesi ile sınırlı olmayabilir. Konsolosluk vize bölümünce tarafınızdan yeni evraklar talep edilebilir, beyan etmiş olduğunuz evrakların orijinalini paylaşmanız istenebilir veya sunmuş olduğunuz evrakların yeniden güncel tarihli halini sunmanız söz konusu olabilir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılması halinde talep edilen evrakları yeniden sunmak zorunda olduğunuzu ve Portekiz vizesi işlemlerinizin uzamaması için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimize ileteceğiniz bilgilerin seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun, tutarlı bilgiler olması gerektiğini unutmayınız.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz vizesi başvurusunda bulunacak olan T.C. vatandaşları veya ikamet izni olan yabancı uyruklu kişiler vize başvurularını doğrudan Portekiz Konsolosluğu'na gerçekleştiremeyeceklerdir. Türkiye’de Portekiz Schengen vize başvuruları Macaristan ve Portekiz arasında yapılan ikili anlaşma uyarınca Macaristan Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir.

Vize sonucuna ve vizenin süresine karar veren tek yetkili kurum Portekiz devletinin vize işlemlerini Türkiye’de gerçekleştiren Macaristan Konsolosluğu olmakla birlikte Portekiz vize müracaatlarını anlaşmalı kurumlar ve anlaşmalı kurum akreditasyonu bulunan seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir. Vize Merkezi Portekiz vize işlemlerinde uzman bir kuruluş olarak vize başvuru sürecinin her aşamasında etkin rol oynayarak Portekiz vizesi talebinizin olumlu sonuçlanmasına yönelik koşulları analiz ederek ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size destek olmaktadır.

Vize Merkezi, Portekiz vize başvuru evraklarının hazırlanmasından itibaren vizeniz sonuçlanana kadar bütün vize başvuru sürecinde size danışmanlık ederek Portekiz vizesi başvuru dosyanızın hızlı, güncel ve eksiksiz şekilde tamamlanmasına destek olmaktadır. Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibata geçmeniz halinde Portekiz vize ücreti, Portekiz vize harcı, seyahat sağlık sigortası, en uygun fiyatlı otel ve uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi, Portekiz vize başvuru işlemlerinizin takip ve idari kısmına destek olmak için vardır.

Türk Vatandaşlarının Portekiz Vizesi Almaları Zorunlu mu?

Portekiz’e seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları Portekiz vizesi için gerekli evrakları hazırlayıp vize başvurusu yaparak Portekiz’e giriş yapabilirler. Portekiz’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının, seyahatleri öncesinde Portekiz devletinin Türkiye’deki dış temsilciliklerine Portekiz vizesi başvurusunda bulunmaları gerekecektir. T.C. bordo pasaport hamili kişilerin Portekiz’e vize ile giriş yapma zorunluluğu vardır. Hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi kişiler 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak üzere vize işlemlerinden muaftır.

Portekiz Vizesi Dilekçe

Portekiz vizesi dilekçesi seyahatin amacını, tarihlerini ve seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik yeterliliğin bulunduğunu Portekiz Konsolosluğu’na hitaben yazacağı dilekçe metninde açık bir şekilde belirtmelidir. Portekiz vize başvurusunda bulunacak kişiler seyahat amaçlarını içeren vize dilekçesini konsolosluğa hitaben yazarak Portekiz vize talebinde bulunmalıdırlar. Portekiz Konsolosluğu’na hitaben yazılacak dilekçe metni; başvuru sahibinin durumuna, çalıştığı kurumdaki pozisyonuna ve seyahatinin amacıyla ilintili vize türüne göre değişiklik gösterecektir.

Portekiz vize başvuru sahibi emekli ise; Portekiz Konsolosluğu’na hitaben yazılacak dilekçe metnini şahsen hazırlamalıdır. Emekli kişi Portekiz Konsolosluğu’na yazacağı dilekçe metninde seyahat niyeti, gidiş dönüş tarihleri gibi bilgileri Portekiz Konsolosluğu görevlileri ile paylaşmak durumundadır.

Portekiz vize başvuru sahibi ev hanımı ise; Portekiz vizesi başvuru dosyasına, konsolosluğa şahsen yazacağı dilekçe metnine ek olarak kendisinin masraflarını karşılayacak olan birinci dereceden yakını statüsündeki sponsoru tarafından yazılmış dilekçeyi de dahil etmelidir. Ayrıca Portekiz vize müracaatında bulunacak ev hanımının başvuru dosyasına masraflarını karşılayacak kişinin bağlı bulunduğu şirketten alacağı “Çalışma Yazısı” da eklenmelidir.

Değerli ziyaretçilerimiz,

Biyometrik verilere dahil olan Portekiz vize başvurusuna ekleyeceğiniz fotoğrafınızda dikkat çekici bir fiziksel değişiklik olması Portekiz Konsolosluğu’nun vize başvurusunu değerlendirme sürecini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden fotoğrafınızın 3 ay içinde ve Schengen vize işlemlerinde istenen biyometrik ölçülere uygun olarak çekilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Portekiz vizesi başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan konaklama ve ulaşım ücreti ödememenizi, Portekiz vize başvurularınız için gerekli olan konaklama ve ulaşım bilgilerinizi ön rezervasyon olarak vize başvuru dosyanızda beyan etmenizi tavsiye ederiz.

Portekiz vizesine başvurusu yapmadan önce pasaportunuzda herhangi bir tahrifat (yırtık, kazıntı, silinme vb.) bulunmadığını kontrol etmeniz ve Portekiz seyahatlerinizde pasaport fotokopinizi ve seyahat sağlık sigortanızın bir nüshasını yanınızda bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Portekiz Vizesi Ücreti

Portekiz vizesi ücretleri seyahat amacına, başvuruda bulunulan vize kategorisine, seyahatin süresine göre değişiklik gösterebilir. Turistik, ticari, aile ziyareti ve diğer vize türlerine göre değişiklik gösteren vize ücretlerini öğrenmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz. Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekontun başvuru belgeleri arasında bulunması zorunludur. Dekontun orijinalinin vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir.

Portekiz Vizesi Reddi

Portekiz Konsolosluğu ve Büyükelçiliği egemenlik yetkisini kendi iradesiyle sınırlama, ülkeye hangi yabancının hangi koşulda girebileceklerini belirleme hakkına sahiptir. Bu sebeple Portekiz Konsolosluğu kişinin Portekiz vizesi başvurusunu uygun görmemesi halinde reddedebilir. Portekiz vizesi başvurularında Portekiz Konsolosluğu’nun talep ettiği şartlardan bir veya birkaçının yerine getirilmemesi, belgelerin eksik veya hatalı olması, başvurunun ret alma olasılığını doğrudan etkilemektedir. Portekiz vizenizin reddedilme durumu, Portekiz’e olan seyahatinizin engellendiği anlamını taşımamaktadır. Portekiz vize talebi reddedilen kişi Portekiz vize başvurusunun reddine itiraz etme hakkına sahiptir. İtiraz Portekiz Konsolosluğu’na yazılı müracaatla yapılmaktadır.

Portekiz Konsolosluğu vize başvuru sayısına sınırlama koymamaktadır. Portekiz vizesi başvurusu reddedilen kişi yeniden başvuru yapmadan önce belgelerinin tutarlılığını denetlemelidir. Portekiz vize başvurusunda bulunan kişi gerekli hazırlıklarını tamamlaması halinde tekrar vize başvurusunda bulunabilir. Vize Merkezi, başvuru sahibinin aynı zaman ve para kaybını yaşamaması için alanında uzman vize danışmanlarıyla yeni bir başvuruyu gerçekleştirmesine yardımcı olur.

Portekiz Vize Ücretleri

Portekiz ile ilgili sizden gelen sorular

20 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Portekiz Vizesi Kaç Para
  E.R, 01 Eyl 2022, 11:03

  Portekiz vizesi kaç para için bilgi alabilir miyim? Desteğinizi rica edeceğim iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz ticari vize
  A.L, 01 Eyl 2022, 12:24

  Merhaba; Portekiz'e yapacağım seyahatte almam gereken vize türü Portekiz ticari vize midir? Şirket sahibiyim neler sunmalıyım; şirketimle alakalı kaç günde ortalama sonuçlanmaktadır bilgi vermenizi rica ederim, kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Sözleşmeli çalışanlara Portekiz vizesi
  B.G, 01 Tem 2022, 10:30

  Sözleşmeli çalışanlara Portekiz vizesi gereken belgeler nelerdir. Başvurum için neler yapmam gerekir bilgi rica edeceğim sağlıklı günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz uzun süreli vize nasıl alınır?
  Y.O, 01 Tem 2022, 12:33

  Portekiz’e bir seyahat bir planım olacaktır. Portekiz uzun süreli vize nasıl alınır kısmıyla ilgili bilgi alabilir miyim bana yardımcı olmanızı rica edeceğim iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz vize randevusu 2022
  CAN, 24 Şub 2022, 14:28

  Merhaba, Kendim vize işlemi için randevu alabiliyor muyum? Pasaportum olmadan randevu oluşturulur mu? Portekiz vize randevusu 2022 yılı için nereden alınır siz benim için randevu alabilir misiniz henüz karar vermedim zamanım olmazsa sizden hizmet almak istiyorum başvuru için bilgi rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz vizesi kaç günde çıkar 2022
  CANDAN, 25 Şub 2022, 13:43

  Portekiz vizesi kaç günde çıkar 2022 ile ilgi bilgi rica edeceğim? Bana detaylı bilgi vermenizi rica edeceğim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz vizesi 2022 yılında açık mı?
  DUYGU, 25 Şub 2022, 14:04

  Merhaba, Portekiz vizesi 2022 yılında açık mı? Bu yıl nasıl değişiklik oldu? Hangi aşıyı kabul ediliyor? İşleme kaç gün öncesinden başvuru yapabiliriz? Kolaylıklar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 4 aydır çalışıyorum Portekiz vizesi alabilir miyim
  A.E, 30 Haz 2022, 10:52

  Yapacağım seyahat için vize başvurusunda bulunacağım 4 aydır çalışıyorum Portekiz vizesi alabilir miyim? Desteğiniz rica olunur.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz uzun süreli şoför vizesi almak
  D.V, 01 Tem 2022, 09:14

  Portekiz uzun süreli şoför vizesi almak için gerekenler nelerdir bana bilgi verir misiniz iyi çalışmalar dilerim sağlıklı günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz vize 2022
  HALE, 23 Şub 2022, 15:28

  Portekiz vize 2022 yılı içinde Portekiz’de yapılacak olan bir iş görüşmesi için vize almam gereklidir. Kontrol etmeye çalıştım randevu almadan işlem yapabiliyor muyuz? Ayrıca randevu sorunu yaşamamak beklememek için zaman kaybı yaşamadan ne yapabiliriz? Ticari Portekiz vize randevu işlemi ve şirket sahibi olarak ben ne gibi hazırlık yaparak başvurumda yardımcı olursunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz vizesi 2022
  DİNÇER, 23 Şub 2022, 15:33

  Merhaba, Portekiz vizesi 2022 yılı başvurusu hakkında bilgi rica edeceğim. Evrak bilgisi neye göre değişiklik göstermektedir. Yardımcı olmanızı rica edeceğim, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz vize başvurusu 2022
  ÖMER, 24 Şub 2022, 14:13

  Portekiz vize başvurusu 2022 için başvuruda bulunmak isterim. Fiyatlandırma ne şekildedir. Ödeme içinde neler yer alır? Her hangi bir farklılık oluyor mu ödemede yada istenen evraklarda bana yardımcı olur musunuz iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz Vize Randevu
  H.K, 23 Eyl 2020, 17:20

  Merhabalar, Portekiz’de yapılacak olan bir iş görüşmem için en hızlı şekilde vize almam gerekli. Kontrol etmeye çalıştım randevu almak zorunlu mu? Ayrıca randevu sorunu yaşamamak ve beklememek için zaman kaybı yaşamadan ne yapabiliriz? Ticari Portekiz vize randevu işlemleri ve şirket sahibi olarak ben ne gibi hazırlıklar yaparak başvurumda yardımcı olursunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Lizbon vize
  B.G, 17 Eyl 2020, 16:42

  İyi günler, emekli çift olarak Portekiz turu satın aldık ve vize başvurusu yapmak istiyoruz. Lizbon vize işlemleri hakkında neler yapmalıyız. Bizler Çanakkale’de yaşıyoruz. Vize işlemlerimiz için sizlerle nasıl çalışabiliriz? 4 yıl önce Fransa gezimiz olmuştu vize başvurumuzda parmak izi vermiştik şimdi Portekiz içinde yine parmak izi vermemiz gerekli mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz vize evrakları
  Y. Y., 21 Eyl 2020, 16:04

  Merhabalar, ben ev ortamımda çalışan bir Youtube kanalı olan bir sosyal medya uzmanıyım. Öncesinde yazılımcı olarak birkaç firmada görev yaptım o dönemde yaptığım vize başvurularımda spesifik evraklar sunarak vizelerimi almıştım. Fakat şuanda bir yere bağlı olarak çalışmıyorum ve yakın zamanda Portekiz’e turistik bir gezi düşünüyorum. Bu sebeple farklı olmasında çekinerek durumumu göz önünde bulundurarak Portekiz vize evrakları konusunda desteğinizi bekler ve sizler ile başvurumu yapmak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeşil pasaportla Portekiz'e vizesiz seyahat edebilir miyim?
  Özgül, 25 Tem 2016, 15:46

  Merhaba, Yeşil pasaporta sadece İngiltere'nin vize istediğini biliyorum, ancak geçen sene İspanya'ya giden yeşil pasaportlu birileri Portekiz'e gidemediğini zira yeşil pasaporta bile vize istendiğini yazmış. Yeşil pasaportla Portekiz'e vizesiz seyahat edebilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz vizesi
  Y. Akdeniz, 05 Ağu 2016, 15:30

  Merhaba, Portekiz vizesi hakkında bilgi alabilir miyim? Hazırlamam gereken evraklar var mı varsa neler?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 2 aylık maaş bordrosu beyan etsem kabul edilir mi?
  F. ünal, 28 Eyl 2016, 13:09

  Vize başvurum sırasında 2 aylık maaş bordrosu beyan etsem kabul edilir mi? Çünkü işe başlama tarihim 10/07/2016. İkinci bir sorum ise davetiye mektubu alabiliyorum. Bunun turistik misafir vizesi için faydası olur mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz Vize Başvurusu
  M. Ayık, 25 Mar 2020, 12:39

  Portekiz vize başvurusu nereden yapılır ve yapmam gerekenler nelerdir? Bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Portekiz vize istiyor mu?
  k.maske, 13 Nis 2020, 16:30

  Merhaba, ben 28 yaşında özel sektörde çalışmaktayım. Bu yaz yıllık izin tatilimde Portekiz’e turistik olarak gitmek istiyorum, bu süreçte yapmam gerekenler nelerdir ve Portekiz vize istiyor mu? Portekiz’e gitmek için ne yapmam lazım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Portekiz için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.