Portekiz Vizesi

Portekiz Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Portekiz Schengen vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Portekiz Vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. Portekiz vize güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

Portekiz’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ve akreditasyonu bulunan turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

Portekiz Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Portekiz Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

Portekiz Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Portekiz’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Portekiz Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Portekiz Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Portekiz Turistik Vizesi, Portekiz Ticari Vizesi, Portekiz Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Portekiz Kültürel Amaçlı Vize, Portekiz Eğitim Vizesi, Portekiz Resmi Ziyaret Vizesi, Portekiz Sağlık Sebepli Vize, Portekiz Sportif Amaçlı Vize, Portekiz Şoför Vizesi, Portekiz Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

Portekiz vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

Portekiz Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Portekiz Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Portekiz vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Portekiz Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
Portekiz vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Portekiz seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvurunun yapılması doğrudur.

Vize Merkezi Temsilcileri Portekiz Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Portekiz vize işlemleri için gerekli olan Portekiz seyahat sağlık sigortası ve Portekiz otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

Portekiz Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Portekiz Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.

Portekiz Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Portekiz Vize Temsilcileri, Portekiz vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Portekiz Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Portekiz vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Portekiz vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya avrupa@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Portekiz vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Türk vatandaşlarının Portekiz’e giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri her bir yıl için 90 günü aşmamak koşuluyla Portekiz’de vizesiz kalabilmektedirler.

Portekiz vizesi almak için Portekiz’in ülkemizdeki temsilciliklerine (Konsolosluk/Büyükelçilik) şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir.

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : 0 212 970 05 79
avrupa@vizemerkezi.com
Diğer BilgilerAcil: 0 532 476 25 16
Ankara
+90 (312) 970 02 77
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 77
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2371
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5315
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com