Portekiz Vizesi Ücreti

Portekiz vizesi başvurusunda bulunmak ve Portekiz vizesi ücreti ödemek istiyorsanız mutlaka sizin için doğru olan vize kategorisine başvuru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Size uygun olmayan vize kategorisinde başvuruda bulunmanız ve ücreti yatırmanız durumunda hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de vize başvuru ücretiniz yanacaktır. Bu sebeple vize başvuru işlemlerinizde Vize Merkezi'nde görevli Vize Uzmanlarımızdan yardım almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi telefonla ya da e-mail ile yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Portekiz vizesi ücreti Konsoloslukların belirlediği şekildedir ve durumunuzla ilgili olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Portekiz vizesi ücretleriyle ilgili olarak Vize Merkezi Portekiz temsilcimizle +90 212 9700277 numaralı telefondan iletişime geçerek 2019 güncel vize ücretlerini öğrenebilirsiniz. Aracı kurum hizmet bedelleri ve kargo ücreti gibi masraflar vize harcına ek olarak talep edilebilmektedir. Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekontun başvuru belgeleri arasında bulunması zorunludur. Dekontun orijinalinin vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir.

Portekiz vizesi için başvuru yapan Türk Vatandaşlarının Portekiz Konsolosluğu vize bölümü tarafından belirlenen vize harcını ödemesi zorunludur. Vize başvurusu için yatırılan bu harç bedeli vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru sahibine geri ödenmez. Portekiz Vizesi başvurusu esnasında 0-6 yaş arası çocuklardan vize harç ücreti talep edilmemektedir.

portekiz vizesi iletişim

Portekiz Vizesi Ücretleri

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış temsilcilikler (Konsolosluk/Elçilik) adına tahsil edilmektedir. Aşağıdaki tabloda yer alan ücretler, konsolosluk harcı, başvuru merkezi hizmet bedeli ve Vize Merkezi danışmanlık bedelini kapsamaktadır.

Vize Türleri Toplam Vize Başvuru Ücreti
Turistik Vizesi              120 Euro
Turistik VIP Vize            275 € + KDV
Ticari Vizesi              120 Euro
Ticari VIP Vize            275 € + KDV
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi                120 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi VIP Vize            275 € + KDV
Şoför Vizesi               160 Euro
Gemici Vizesi              160 Euro
Kültürel-Sportif Vizesi              120 Euro
6-12 Yaş Arası Schengen Vizesi                85 Euro

 

Önemli Not:

   *Erasmus vizesi ücretleri duruma göre değişiklik göstermektedir, detaylı bilgi için vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Portekiz Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

  • Portekiz vize ücreti iade edilemez.
  • Portekiz vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz.
  • Portekiz vize ücreti tek başvuru için öndemektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
  • Portekiz vize ücretini sadece Portekiz vizesi için kullanabilirsiniz. 
Yükleniyor...
Telefon
x