Çanakkale

Telefon/Faks

+90 850 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Portekiz Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 

Portekiz Schengen vize başvurusu ile alakalı hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfanın devamında Portekiz vize başvuru süreçlerine, başvuru türlerine ve bu seçenekler için gerekli olacak olan evrakların listelerine, Portekiz Konsolosluk bilgilerine ve vize başvurularına kadar birçok bilgiye ulaşabileceksiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Bozcaada, Biga, Ezine, Yenice, Gökçeada, Eceabat, Çan, Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Lapseki ilçelerimiz ve çevre iller olan Tekirdağ, Bursa, Edirne, İzmir, Balıkesir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Portekiz Schengen vize başvurularınızı sonuç odaklı bir şekilde hazırlamanız için vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Vize başvurularınızda danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmek ve başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi edinebilmek için Vize Merkezi Çanakkale şubemizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine gönderecek olduğunuz e-posta aracılığı ile bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Schengen Anlaşması 14 Haziran 1985 yılında ilk olarak 5 Avrupa ülkesi arasında imzalanmıştır. Daha sonrasında 25 Haziran 1991 tarihinde Portekiz'in de dahil olması ile 26 Mart 1995 yılında iç sınır kontrolleri kaldırılmaya karar verilmiştir.

Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Portekiz seyahatleri öncesinde vize almak ile mükelleftirler. Ancak hali hazırda geçerliliği devam etmekte olan bir Schengen vizesine sahip olan bordo pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatlerini mevcut vizeleri ile gerçekleştirebilmektedirler.

Siyah (diplomatik) pasaport, yeşil (hususi) pasaport ve gri (hizmet) pasaportu sahibi olan vatandaşlarımızın ise 180 gün içerisinde 90 gün konaklamayı aşmamak kaydı ile gerçekleştirecekleri Portekiz ziyaretleri için herhangi bir vize alma zorunlulukları bulunmamaktadır.

15 Mart 2011 tarihinde Macaristan Büyükelçiliği ve Portekiz Büyükelçiliği arasında imzalanmış olan anlaşma aracılığı ile Macaristan Ankara Büyükelçiliği, Portekiz vize başvurularında yetkili kurum olmuştur. Bu anlaşma İstanbul ve çevresinden gerçekleşecek olan Portekiz vize başvurularını kolaylaştırmak amacı ile gerçekleşmiştir. Ayrıca ülkemiz sınırları içerisinde Portekiz'e ait olan dış temsilcilikler aşağıda mevcuttur.

Portekiz konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması bulunmaktadır, konsoloslukların görev bölgesi dahilinde olan illerimizin tam listesi konsolosluk sayfalarında bulunmaktadır.

Konsolosluk bilgilerini ele almış olduğumuz sayfamızı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Portekiz Vize Reddi

Portekiz Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Gerçekleştirecek olduğunuz Portekiz vize başvurusunun türünü seyahat gerekçeniz belirlemektedir. Vize türleri kendi içlerinde farklı evrak listelerine sahiptirler. Başvuru işleminizi gerçekleştirmeden önce seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde belirlemeli ve başvuru yapacağınız vize türünü doğru seçmiş olmalısınız.

Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan vize türleri sayfalarına aşağıdaki başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Vize türlerine göre özel olarak hazırlanmış olan sayfalara tıklayarak gerekli evrak listelerine ve vize türü hakkında kapsamlı bilgilere erişebilmektesiniz. Başvuru yapmanız gereken vize türünün yukarıda belirtilmiş olan vize türleri arasında olmadığını düşünüyor ya da seyahat gerekçenizin hangi vize türünü kapsadığı konusunda fikir sahibi olamıyorsanız eğer Vize Merkezi Çanakkale şubesinde hizmet vermekte olan uzmanlarımızdan +90 850 241 14 91 tel numaralı telefon aracılığı ile ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresi üzerinden e-posta göndererek destek talebinde bulunabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır? - Çanakkale

Portekiz vize başvurularınızı Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak sizler adına gerçekleştirmekteyiz. Başvuru sürecinin büyük çoğunluğunda sizlere eşlik ve rehberlik edecek tecrübeli ekibimiz sayesinde hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan sonuç odaklı bir çalışma yürütmüş olacaksınız. Portekiz vize başvurularınız uzmanlarımız tarafından 4 adımda tamamlanmaktadır.

        1. Adım: Portekiz Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Seyahatiniz için gerekli olan evrak listeleri uzmanlarımız tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Belirtilmiş olan evrakları tamamlayıp bizlere kargo yolu ile ulaştırmanız yeterli olacaktır. Göndermiş olduğunuz evrakların kontrolleri uzmanlarımız tarafından kontrol edilip herhangi bir eksik ya da hata olması halinde sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemelerin yapılması sağlanmaktadır.

        2. Adım: Portekiz Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Portekiz vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Sizlerden talep edilen bu ücret içerisinde; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, hizmet bedeli ve diğer giderler yer almaktadır. Portekiz vize başvuru ücretini bankalar aracılığı ile yatırabileceğiniz gibi ofisimize gelerek bizzat elden de teslim edebilmektesiniz.

Portekiz vize ücretleri hakkında kapsamlı bilgi alabilmek için Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

        3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Evrakların tamamlanması ve vize başvuru ücretinin ödenmesinin ardından en erken tarih için Portekiz Konsolosluğu'ndan randevu alınacaktır. Belirtilen tarihte ve saatte konsoloslukta bulunmalı ve parmak izi verme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu süreçte uzmanlarımızdan biri sizlere eşlik edecek ve hazırlamış olduğunuz başvuru dosyasının gerekli yerlere ulaşmasını sağlayacaklardır.
Eğer geçtiğimiz 59 ay içerisinde VIS sistemine kayıtlı olan bir Schengen vizesi almışsanız tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

        4. Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından değerlendirilmiş olan Portekiz Schengen vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve durum hakkında düzenli olarak bilgilendirileceksiniz. Vize değerlendirme işleminin bitmesi ardından vize uzmanlarımız pasaportunuzu konsolosluktan teslim alacak ve tarafınıza ulaşması için gerekli çalışmalara başlayacaklardır.

Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Portekiz Schengen vize başvurunuz ortalama olarak 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak konsolosluklarda yaşanabilecek olan yoğunluklar, ek evrak talebinde bulunulması ya da Portekiz resmi tatil günleri bu sürecin uzayabilmesini sağlayacak birkaç etken arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Portekiz ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Portekiz Vize Merkezi Çanakkale

Vize Merkezi Personel

Portekiz ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz