Çorlu

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Portekiz Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi şubesine hoş geldiniz. Portekiz, Avrupa kıtasının en batısında bulunmaktadır. Coğrafi ve kültürel olarak komşularından farklı bir kimliğe sahiptir. Eşsiz kültür tarihi ve doğal güzellikleri sebebiyle, ülkemiz tarafından, oldukça ziyaret edilen ülkelerden birisidir. Portekiz’e seyahat etmek isteyen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yapacakları seyahat türüne göre, Portekiz’e vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Çorlu’dan Portekiz vizesi başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri, başvurularını Çorlu Vize Merkezi şubesine gelerek gerçekleştirebilirler. Yazımızın devamında, Çorlu Portekiz vizesi hakkında bilgi alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz, Vize Merkezi Çorlu şubesiyle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Çorlu ofisi, Vize Merkezi Edirne ofisi ile birlikte çalışmaktadır. Çorlu ve çevre illerde ikamet eden başvuru sahipleri, başvuruların bizimle birlikte gerçekleştirebilirler.

Bize ulaşmak için, Çorlu Vize Merkezi şubesine gelebilir veya +90 (282) 255 50 37 irtibat numarasından bize ulaşabilirsiniz. Tavsiye ve şikayetleriniz için destek@vizemerkezi.com adresinden bize yazarak, müşteri temsilcilerimize ulaşabilir, fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bize iletebilirsiniz.

Portekiz İçin Vize Başvurusu Yapmam Gerekiyor mu?

Portekiz’e ziyaret gerçekleştirmek isteyen; umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Fakat, hizmet (gri) pasaport sahipleri, yeşil (hususi) pasaport sahipleri ve siyah (diplomatik) pasaport sahipleri, 6 ayda 90 gün süreyi aşmamak kaydı ile vizesiz Portekiz’e seyahat edebilirler.

Portekiz Schengen anlaşması içinde yer alan ülkelerden birisidir. Dolayısıyla, hala geçerli bir Schengen vizesine sahipseniz, yeniden vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Schengen vizesi en fazla 180 gün olarak verilir ve bu süre içerisinde bir ülkede 90 günden fazla ikame edemezsiniz.

Schengen vizesine ilk defa başvuru yapan, başvuru sahiplerine çoğunlukla kısa süreli vizeler verilmektedir. Schengen vize süresi, daha sonra kademeli olarak artarak, 180 güne kadar çıkabilmektedir. Portekiz’e yapacağınız ziyaretlerin süresi ve vizeyi kullanma biçiminiz, daha sonrasında alacağınız vizelerin süresini etkileyebilmektedir.

1989 yılından bu yana, Schengen vizesi anlaşması yürürlüktedir. Schengen vizesiyle birlikte, vize aldığınız ülkeden başlayarak diğer Schengen anlaşmasına üye olan ülkelere ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, Schengen vizenizin süresinin devam ediyor olması gerekmektedir.

Çorlu Portekiz Vizesi Başvuru İşlemleri

Portekiz, vize başvurusunu Çorlu’dan bizimle birlikte gerçekleştirmek istiyorsanız, Vize Merkezi Çorlu şubesine gelerek, vize başvuru işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Portekiz vize başvurularını bizimle birlikte gerçekleştirmek için, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Adım: Portekiz vizesi hakkında bilgi almak, başvuru yapacağınız vize türlerini öğrenmek için çağrı merkezimizle iletişime geçin.
 2. Adım: Bizi aradıktan sonra, müşteri temsilcimiz sizin için gerekli evrak listesini, mail olarak tarafınıza gönderecektir. Size gönderilen mail listesindeki evrakları tamamlayın.
 3. Adım: Hazırladığınız evrakları ister kendiniz, isterseniz de anlaşmış olduğunuz kargo yoluyla, Vize Merkezi Çorlu şubesine gönderin. Tamamlanmamış veya hatalı evraklarınız varsa, danışmanlarımız sizi bilgilendirerek, vize başvuru dosyanızın en iyi hale gelmesi için, size yardımcı olacaklardır.
 4. Adım: Portekiz Schengen’e üye ülkeler arasında yer aldığı için, vize başvurusu yaparken, biyometrik verilerinizi daha önce beyan etmediyseniz, biyometrik verilerinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Müşteri temsilcilerimiz, sizin onaylamış olduğun gün ve saatte randevunuzu alarak, size eşlik edeceklerdir.
 5. Adım: Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra, başvuru sürecinizi takip edin. Vize başvuru işlemleriniz sonuçlandıktan sonra, pasaportunuzu kargo yoluyla veya şahsen gelerek teslim alın.

Çorlu Vize Merkezi, yapmış olduğunuz başvuruların sonucunda, yetki sahibi değildir. Yapmış olduğunuz başvuruların kararları, konsoloslular tarafından vermektedir.

Portekiz Vizesi Başvuru Evrakları Çorlu

Portekiz vizesi evrakları, hangi vize türüne başvuru yapacağınıza ve mesleğinize göre farklılık göstermektedir. Ayrıca, zamanla istenen evrak listesi ve prosedürler değişebilmektedir. Yapacağınız vize başvurusunda size, en uygun ve güncel evrak listesini öğrenmek istiyorsanız, bizimle irtibat kurabilirsiniz. Her başvuru sahibinden istenen ortak evrak listesi aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport, geçerliliği devam ediyor olmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Otel ve uçak ön rezervasyon bilgisi.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Fotoğraf. Beyaz arka fon üzerine çekilmiş olmalıdır. Daha önce başka bir vize başvurusunda kullanılmamış olmalıdır.
 • Portekiz Vize Başvuru Formu
 • Banka hesap dökümü

Çorlu’dan Portekiz vizesi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır.

 • Seyahat amacınız ile hazırlamış olduğunuz belgeler tutarlılık içerisinde olmalıdır.
 • Yapacağınız seyahatin harcamalarını karşılayabiliyor olmanız ve ziyaretinizin bittikten sonra ülkenize geri döneceğinize dair yeterli belge olması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunacaktır.

Portekiz Vizesi Çorlu Merkezi Ofisimiz

Çorlu’dan Portekiz vizesi başvurusu gerçekleştirecek kişiler, Çorlu Vize Merkezi şubesini arayarak ya da Çorlu Vize Merkezi şubesine mesai saatleri içerisinde gelerek vize başvurularını kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Çorlu Vize Merkezi çalışma saatlerini öğrenmek için bizi arayın.

Çorlu Vize Merkezi İletişim numaramız: Tel: +90 (282) 255 50 37

E-Posta Adresimiz: corlu@vizemerkezi.com

Portekiz vizesi için, mesai saatleri içerisinde başvuru gerçekleştirmek isteyen kişilerin, ofisimize gelmek için randevu almalarına gerek yoktur. Ofisimize gelmek için yeterli zamanı olmayan kişiler, bizi arayarak kendilerine en uygun zamanda randevu alabilir, başvuru işlemlerini bizimle birlikte gerçekleştirebilirler.

Portekiz Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Portekiz vizesinin sonuçlanması çoğunlukla 7 il 15 gün içerisindedir. Bu süre bir kesinlik taşımamaktadır. Başvurunuzun ne kadar süre içerisinde sonuçlanacağı tamamen konsoloslukların yetkisindedir. Portekiz vize başvurularını 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Yaşayabileceğiniz tüm olumsuzlukları göz önüne alarak, yapacağınız başvuruları 3 ay öncesinden yaparsanız, yaşayabileceğiniz vakit kaybının önüne geçmiş olursunuz. Portekiz vizesi başvurularınızı en az 1 ay öncesinden yapmalısınız.

Portekiz Vizesi Ücreti Çorlu

Portekiz vizesi ücreti, başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmektedir. Başvuru ücreti 6 yaş altındaki çocuklardan alınmamaktadır. Ödenecek vize ücreti, Portekiz Konsoloslukları tarafından belirlenmektedir. Detaylı bilgi almak için web sayfamızdan sizin için hazırlamış olduğumuz Portekiz vizesi ücreti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Portekiz vize başvurunuzun olumsuz yanıt alması durumunda, yatırmış olduğunuz başvuru ücretleri iade edilmemektedir. Bu sebeple vakit kaybetmek ve uzun yorucu detaylarla uğraşmak istemiyorsanız, uzman bir ekipten danışmanlık almanız yararınıza olacaktır.

Portekiz Vizesi Reddi Çorlu

 • Portekiz vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasının pek çok sebebi olabilir. Portekiz vize reddinin başlıca sebeplerini sıralayacak olursak:
 • Hazırlamış olduğunuz vize başvuru dosyasındaki bilgilerin eksik veya yanlış olması.
 • Seyehat nedeniniz ile topladığınız belgelerin örtüşmüyor olması,
 • Seyehat amacının net bir şekilde açıklanmamış olmaması,
 • Seyehat için yeterli maddi kaynağınızın olmaması,
 • Yaptırmış olduğunuz rezervasyonların gözükmemesi gibi sebepleri içermektedir.
 • Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanmışsa, konsolosluk tarafından vize başvurunuzun neden olumsuz sonuçlandığına dair, size bilgi verilecektir. Başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa, itiraz etme hakkına sahipsiniz. Ya da ret sebebine göre yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Vize başvurularınızı eksiksiz ve hızlıca gerçekleştirmek için bizimle irtibata geçin. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Portekiz Vize Merkezi Çorlu

Portekiz ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x