Diyarbakır

Telefon/Faks

0850 460 15 77

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Portekiz Vize Merkezi, Diyarbakır

Diyarbakır’dan Portekiz vizesi başvurusu yapacak başvuru sahipleri için, hazırlamış olduğumuz bilgi sayfasına hoş geldiniz. Diyarbakır Vize Merkezi ile, Portekiz vizesi ve tüm dünya ülkelerine vize işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi, olarak biz hem bireysel hem de kurumsal olarak hizmet vermekteyiz.

Portekiz vize başvurularını, Diyarbakır’dan yapacak olan başvuru sahipleri, Diyarbakır Vize Merkezi ofisine gelerek ya da çağrı merkezimizi arayarak bize ulaşabilirler. Vize Merkezi tarafından yapılan, sms, e-posta veya arama bilgilendirmelerinden hiç bir ücret talep edilmemektedir.

Bu yazı; Portekiz vizesi başvurusunu, Diyarbakır’dan yapacak olan kişilere bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Yazı da, Portekiz vizesi nasıl alınır? Portekiz vizesi ücreti nedir? gibi sorularınıza yanıt alabilir ayrıca, Diyarbakır Vize Merkezi şubesi hakkında da bilgi alabilirsiniz. Portekiz vizesi hakkında detaylı bilgi almak için, web sayfamızda sizin için hazırlamış olduğumuz yazılara göz atabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Diyarbakır Vize Merkezi Faaliyetleri

Portekiz vizesi başvurunuzu, Diyarbakır Vize Merkezi şubesiyle gerçekleştirmek isterseniz, müşteri temsilcilerimiz size şu konularda danışmanlık vereceklerdir:

 • Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz size, Portekiz vizesi için yapacağınız başvuru kategorisine göre istenen evrak listesini iletir. Müşteri temsilcilerimiz, başvuru evraklarını nereden temin edebileceğiniz hakkında bilgi verir.
 • Vize Merkezi, evraklarınızı tamamladıktan sonra, eksik evrak veya hatalı başvurularda sizi bilgilendirir. Başvuru dosyalarınızda gerekli formların doldurulması konusunda size yardım eder.
 • Portekiz vizesi başvurularında, biyometrik verilerin beyan edilmesi gerekir. Bu nedenle konsolosluklardan randevu alınması gerekir. Temsilcilerimiz sizin adınıza, onaylamış olduğunuz gün ve saatte randevunuzu alarak, randevu gününde size eşlik edeceklerdir.
 • Müşteri temsilcilerimize 7×24 ulaşabilirsiniz.
 • Vize başvuru işlemlerinizi, Vize Merkezi Diyarbakır şubesi ile gerçekleştirmek size şu imtiyazları kazandırır:
 • Vize başvurusu yaparken, kendinizin hazırlaması gerekmeyen belgelerin hazırlanması.
 • Hazırladığınız başvuru evraklarının, denetiminin yapılması.
 • Vize başvurusunun konsolosluklara iletilmesi.
 • Vize başvurusunun takibi ve başvuru neticelendikten sonra pasaportun alınması ve size teslim edilmesi.
 • Vize başvurusu yaparken tercüme gereken yerlerde, tercüme hizmeti verilmesi gibi birçok konuda vize başvurularında size danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Yunanistan Vizesi Kimlere Gerekir?

Portekiz’e Diyarbakır’dan yapılacak seyahatlerde, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ancak; yeşil pasaport (hususi), siyah pasaport (diplomatik) ve gri pasaport (hizmet) sahibi kişilerin, vize başvurusu yapmadan, 180 gün boyunca 90 gün süreyi aşmamak kaydıyla, Portekiz’e vizesiz seyahat gerçekleştirme hakkına sahiplerdir.

Portekiz Schengen anlaşmasına üyedir. Schengen anlaşması, Schengen anlaşmasına üye olan ülkelerin birbiriyle vizesiz seyahat yapmasına imkan sağlamaktadır. Bu nedenle, Schengen vizesiyle, sadece Portekiz’i değil, vizenizin kalan süresinde Portekiz’den başlayarak, Schengen’e üye olan diğer ülkelere de seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Diyarbakır Portekiz Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Portekiz’e kısa süreli olarak seyahat yapacak olan kişiler, Portekiz Schengen vizesi başvurusu yapabilirler. Schengen vizesi maximum 6 ay olarak verilir. Ancak gittiğiniz ülkede aralıksız olarak kalacağınız süre 3 ayı geçemez. Schengen vizesine üye olan ülkeleri ve Schengen vizesi hakkında bilgi almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Vize Merkezi’yle başvurunuzu aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

 • Çağrı merkezimizi arayarak başvuru yapacağınız kategoriye uygun evrak listesi hakkında bilgi alın.
 • Sizden istenen evrak listesi size iletilecektir. İstenen evrakları hazırlayın.
 • Hazırladığınız evrakları bize kendiniz veya kargoyla ulaştırın.
 • Sizin için almış olduğumuz randevu gününde, biyometrik verilerinizi beyan edin.
 • Başvuru işlemleriniz neticelenene kadar, başvurunuz hakkında bilgi alın ve başvuru işlemleriniz neticelendikten sonra, pasaportu teslim alın.

Portekiz Vizesi Başvuru Evrakları Diyarbakır

Portekiz vizesi başvuru evraklarını öğrenmek için öncelikle, seyahatinizi ne amaçla yapacağınıza karar verip, ona uygun vize başvuru kategorisini öğrenmeniz gerekmektedir. Vize başvuru evrakları, başvuru yapacağınız vize türlerine göre ve mesleğinize göre belirlenmektedir. Başvuru yapacak kişilerden istenen ortak evrak listesi bulunmaktadır. Bu evrak listesi aşağıda verilmiştir:

 • Pasaport. 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalı ve seyahatinizden 3 ay sonrasına kadar geçerliliği devam ediyor olmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Beyaz arka fon üzerinde, 3,5 x 4×5 boyutunda, daha önce başka bir vize başvurusunda kullanılmamış fotoğraf.
 • Otel ve uçak rezervasyon bilgisi.
 • Seyahat sağlık sigortası

Portekiz Vizesi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Portekiz vizesi başvurusunun, ne kadar sürede sonuçlanacağı hakkında kesin bir süre veremeyiz. Fakat; istisnai durumlar dışında, Portekiz vizesi 7 ila 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Portekiz Konsoloslukları vize başvurularını, 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Eğer yapabiliyorsanız, yaşanabilecek tüm olumsuzlukları göz önüne alarak, başvurunuzu 3 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. Portekiz vizesi başvurularını en geç 1 ay öncesinden yapmalısınız.

Portekiz Vize Ücreti

Portekiz vizesi ücreti, başvuru yapılan vize kategorisine göre değişmektedir. Örneğin, uzun süreli vize başvurusuyla, kısa süreli vize başvurularının ücretleri aynı değildir. Yapacağınız vize başvurusunun ücretini öğrenmek için, Vize Merkezi Diyarbakır ofisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Diyarbakır Portekiz vizesi ücretleri Euro olarak ödenmektedir. Ödenen vize ücretleri, Portekiz Konsoloslukların yetkisindedir ve konsolosluklar tarafından belirlenmiştir. 6 yaşın altındaki çocuklar için vize başvuru ücreti ödemenize gerek yoktur.

Portekiz Vize Reddi

Portekiz vizesi başvurusunun ret almasının birçok nedeni vardır. Bu sebeplerden başlıcaları aşağıda sıralanmıştır.

 • Başvuru dosyasında, eksik bilgi verilmesi veya yanlış hazırlanması.
 • Yapacağınız seyahati, maddi durumunuzun karşılamıyor olması
 • Başvuru formunda beyan edilen bilgilerle, başvuru için hazırlamış olduğunuz evrakların uyuşmaması.
 • Yapacağınız seyahat bittikten sonra, ülkenize geri döneceğinize konsoloslukların ikna olmaması, yeterli kanıt sunulmaması.
 • Başvuru da beyan edilen yalan bilgi.
 • Yaptırılan rezervasyonların sistemde gözükmemesi.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa, yatırılan vize başvuru ücretleri iade edilmez. Başvurularınızı Vize Merkezi ile yapmak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını azaltacaktır.

Yapılan vize başvuruları ret aldıktan sonra, neden ret almış olduğuna dair, konsolosluklar tarafından mektup gönderilmektedir. Portekiz vizesi başvurunuz, ret ile sonuçlandıktan sonra, itiraz etme hakkına veya yeniden başvuru yapma hakkına sahipsiniz. Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması, gelecekte yapacağınız vize başvurularınızı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle başvurularınızı özenle ve hatasız gerçekleştirmeye özen gösterin.

Başvurunuz olumsuz sonuçlandıktan sonra, bize başvurabilirsiniz. Vize Merkezi başvurunuz hakkında size destek vererek, yapmış olduğunuz hataları düzelterek, başvuru için en uygun hale getirecektir. Başvuruların nasıl sonuçlanacağı, Vize Merkezi’nin inisiyatifinde değildir. Bu konuda, yetki konsolosluklara aittir.

Portekiz Vizesi Vize Merkezi Diyarbakır

Diyarbakır’dan Portekiz vizesi başvurusu yapacak başvuru sahipleri; Diyarbakır Vize Merkezi şubesine çalışma saatleri içinde gelerek, vize başvuru işlemleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Diyarbakır Vize Mekezi’ne çalışma saatleri içerisinde gelemiyorsanız, bizi arayarak randevu alabilir, başvurunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır Ofisi Mesai Saatleri:

Pazartesi – Cuma : 08.30 – 18.00

Cumartesi: 10.00 – 14.00

Diyarbakır Vize Merkezi şubesine, Portekiz vize başvurusu için, başta Diyarbakır olmak üzere, Lice, Silvan, Bağlar, Hazro, Sur, Kocaçınar, Çermik, Ergani, Dicle, Bismil, Hani, Kayapınar, Kocaköy, Çüngüş, Kulp ve Çınar ilçeleri ve Şanlıurfa, Elazığ ve

Batman illerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi telefon numarası: +90 850 460 15 77

E- Posta adresimiz: diyarbakir@vizemerkezi.com

Öneri ve şikayetleriniz için: destek@vizemerkezi.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz.

Portekiz Vize Merkezi Diyarbakır

Portekiz ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x