Portekiz Vizesi Reddi

Portekiz Konsolosluğu ve Büyükelçiliği egemenlik yetkisini kendi iradesiyle sınırlama, ülkeye hangi yabancının hangi koşulda girebileceklerini belirleme hakkına sahiptir. Bu sebeple Portekiz Konsolosluğu kişinin Portekiz vizesi başvurusunu uygun görmemesi halinde reddedebilir. Portekiz vizesi başvurularında Portekiz Konsolosluğu’nun talep ettiği şartlardan bir veya birkaçının yerine getirilmemesi, belgelerin eksik veya hatalı olması, başvurunun ret alma olasılığını doğrudan etkilemektedir. Portekiz vizenizin reddedilme durumu, Portekiz’e olan seyahatinizin engellendiği anlamını taşımamaktadır.

Portekiz vize talebi reddedilen kişi Portekiz vize başvurusunun reddine itiraz etme hakkına sahiptir. İtiraz Portekiz Konsolosluğu’na yazılı müracaatla yapılmaktadır. Portekiz Konsolosluğu vize başvuru sayısına sınırlama koymamaktadır. Portekiz vizesi başvurusu reddedilen kişi yeniden başvuru yapmadan önce belgelerinin tutarlılığını denetlemelidir. Portekiz vizesi başvurusunda bulunan kişi gerekli hazırlıklarını tamamlaması halinde tekrar vize başvurusunda bulunabilir. Vize Merkezi, başvuru sahibinin aynı zaman ve para kaybını yaşamaması için alanında uzman vize danışmanlarıyla yeni bir başvuruyu gerçekleştirmesine yardımcı olur.

Portekiz vize başvuruları için hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Portekiz vize başvurularınız için hazırlamış olduğunuz evrakların güncel tarihli olmasına özen göstermeli ve sunulacak belgelerin bilgisine sahip olmalısınız. Portekiz vizesi başvuruları hakkında verilecek kararlar ilgili Portekiz Konsoloslukları'nın çalışma alanı içerisindedir. Bu sebeple Portekiz vize başvurularınız için eksiksiz bir şekilde sunmuş olduğunuz evraklar vize almanızı garanti etmemektedir.

Portekiz Vize Evrakları

Portekiz Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Schengen vize başvurularının ret sebeplerinin başında başvuru formlarının eksik veya yanlış doldurulması, seyahat amacının net belirtilmemesi, seyahat masraflarının karşılanacağına dair yeterli gelir belgesi ve banka hesabı gösterilmemesi, vize geçerlilik süresi içerisinde ikamet edilen ülkeye geri dönüleceğine dair ikna edici kanıt sunulamaması ve otel rezervasyonlarının sistemde görünmemesi gelmektedir. Başvurularınızı yaparken bu hususları göz önünde bulundurmanız önem arz etmektedir. 

Vize Merkezi Portekiz Schengen vize departmanı çağrı merkezini arayarak Portekiz Schengen vizesi (90 güne kadar konaklamalı) başvuru evraklarını temsilcilerimizden ''bilgi e-maili'' olarak ücretsiz talep edebilirsiniz. Vize Merkezi Portekiz vize departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Vize harç ücretinin yanı sıra belli bir hizmet bedeli ödeyerek Vize Merkezi aracılığıyla seyahat amacınıza uygun, eksiksiz, doğru ve hızlı bir başvuru yapabilirsiniz. Vize Merkezi’nden alacağınız hizmet sayesinde yorucu prosedürlerle uğraşmadan, kolay ve hızlı randevuyla vize başvurunuzu sağlama alabilirsiniz. Konuyla ilgili Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Portekiz vize başvurularınızın olumsuzlukla sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Portekiz vize başvurusu uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin.

Vize Merkezi olarak Portekiz vize başvurularınızın sonuçlanma süresi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetki sahibi olmadığımızı belirtiriz.

Vize Reddi Durumunda Ne Yapılır?

Portekiz vize reddi kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Portekiz Konsolosluğu tarafından verilen Portekiz vize başvurusu ret kararı ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Portekiz vizesi reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Portekiz vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.

Portekiz Vize Ücreti

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi
Kültürel-Sportif- Konferans Vizesi
Transit Vize
Gemici Vizesi
Vize Evrakları
Vize Ücretleri
Vize Reddi
Telefon
x