Altunizade

Telefon/Faks

+90 (216) 706 01 60

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

Portekiz Vize Merkezi, Altunizade

Değerli ziyaretçilerimiz,

Altunizade Portekiz Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz, sizlerin sorunsuz bir Portekiz vize başvuru süreci geçirmenize yardımcı olmasını hedeflediğimiz sayfamıza hoş geldiniz.

Sizler için hazırladığımız bu sayfanın devamında Portekiz vize başvuru süreçlerine, vize türlerine, gerekli evrakların listelerine ve Portekiz vize başvurusu ücreti hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Altunizade Portekiz Vize Merkezi olarak Portekiz’e seyahat edecek olan vatandaşlarımız için, İstanbul Anadolu yakası başta olmak üzere tüm Türkiye’den gerçekleştirilecek Portekiz vize başvurularında profesyonel vize hizmeti sunmaktayız. Alanlarında uzman vize danışmanlarımız rehberliğinde vermekte olduğumuz hizmet hakkında bilgi alabilmek ve Portekiz vize başvurusu hakkında canlı destek alabilmek için Altunizade Portekiz Vize Merkezi ofisimizi +90 (216) 706 01 60 numaralı telefondan arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek sizlere ulaşmamızı salayabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Kimler İçin Gerekli? - Altunizade

Batı Avrupa’da yer alan Portekiz bir Schengen ülkesidir. Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi Portekiz’e gerçekleştirecek olduğunuz 90 günden kısa sürecek olan ziyaretleriniz için Schengen vize prosedürleri uygulanmaktadır. 30 Nisan 2011 tarihinde Türkiye ve Portekiz arasında yapılan anlaşma sonucunda Türkiye Cumhuriyeti hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve diplomatik (siyah) pasaport sahiplerinden Portekiz vizesi talep edilmemektedir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin ise 90 günden kısa sürecek olan seyahatleri için Portekiz Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Portekiz Vize Türleri - Altunizade

Yapacak olduğunuz Portekiz seyahatinizin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Uzmanlarımızdan destek alarak seyahatiniz için en uygun olan vize türünün hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz. Konsolosluk tarafından belirlenen Portekiz vize başvuruları için gerekli evrak listelerini ve vize süreçleri hakkında kapsamlı bilgileri sizler için ana başlıklar halinde listelenmiştir.

Belirlenmiş olan vize türleri hakkında bilgi alabilmek ve süreç hakkında rehberlik talep etmek için Altunizade Portekiz Vize Merkezi ofisimize altunizade@vizemerkezi.com adresi üzerinden e-posta atarak bilgilendirme maili talep edebilir ya da +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonumuzu arayarak uzmanlarımızdan canlı destek talep edebilirsiniz.

Portekiz Vize Evrakları

Portekiz Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Altunizade

Portekiz vize başvuruları, İstanbul’da Macaristan Konsolosluğu tarafından Ankara’da ise Portekiz Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Altunizade Portekiz Vize Merkezi olarak hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan, sizler adına Portekiz vize başvuru sürecinizi 4 temel adımda yürütmekteyiz. 

  • Portekiz Vize Başvuru Dosyasının Hazırlanması

Gerçekleştirecek olduğunuz Portekiz seyahatinin gerekçesi, başvuru yapılması gereken Portekiz vize türünü belirlemektedir. Doğru vize türünü belirlemek ve gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamak başvuru sürecinin olumlu geçebilmesi için büyük etken arz etmektedir. Vize türünün belirlenmesi dışında bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise vize başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Portekiz Vize Başvuru Formu, vize memurunun başvuru sahibi hakkında detaylı bilgi almasını sağlamaktadır. Altunizade Portekiz Vize Merkezi olarak başvuru formunun doldurulması aşamasında sizlere rehberlik edecek ve herhangi bir eksik ya da hata olmaması için titizlikle çalışacaklardır.

  • Portekiz Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Büyükelçilik tarafından belirlenmiş, Portekiz Vize başvuru ücretinin ödenmesi sonrasında başvurunuz işleme alınacaktır. Vize başvuru ücreti, vize türüne veya vizenin süresine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Seyahat gerekçenize özel olarak hesaplanmış olan güncel Portekiz vize başvuru ücreti hakkında bilgi alabilmek için Altunizade Vize Merkezi ofisimize altunizade@vizemerkezi.com adresi üzerinden e-posta atabilir ya da +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu arayarak detayları öğrenebilirsiniz.

  • Biyometrik Veri ve Başvuru Dosyasının Sunumu

Schengen ülkeleri 2014 yılında alınmış olan bir karar ile birliktte parmak izi alma işlemine başlamıştır. Eğer geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almışsanız bu uygulamayı tekrarlamanıza gerek yoktur. Parmak izi işlemi için büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş olan başvuru merkezlerinden randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma süreci yaşanan yoğunluktan dolayı uzayabilmektedir. Ancak uzmanlarımız sizlerin ve konsolosluğun uygun durumuna göre en yakın tarih için sizler adına randevu alacaklardır. Bu aşamada sizlere bir danışman arkadaşımız eşlik edecek ve süreç boyunca sizlere rehberlik edecektir.

  • Pasaportunuzun Teslim Alınması

Portekiz Büyükelçilikleri tarafından başvurularınız değerlendirilecek ve sonuca bağlanacaktır. Bu süreç uzmanlarımız tarafından düzenli bir şekilde takip edilecek ve pasaportunuz sizler adına teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaport, dilediğiniz adrese ulaştırılmak üzere kargolanacaktır.

Portekiz Vizesi Kaç Gün İçinde Sonuçlanır? - Altunizade

Portekiz Schengen vizesi, Ankara Büyükelçiliği tarafından ortalama olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak belirlenen bu süre konsolosluklarda meydana gelebilecek olan yoğunluk, ek evrak talebi ya da resmi tatil günleri gibi etkenlerden dolayı uzaya bilmektedir. Bu nedenle başvurularınızı ziyaret tarihinizden 1 ay önce yapmak sizin yararınıza olacaktır.

Değerli ziyaretçilerimiz, Altunizade Portekiz Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz sayfamız doğrultusunda iletmiş olduğumuz danışmanlık hizmeti hakkında bilgi alabilmek için bizleri +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Portekiz Vize Merkezi Altunizade

Portekiz ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x